Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Připravovaná novinka GS PASIV 3 v nominaci na Český energetický a ekologický projekt


Prestižní soutěž Český energetický a ekologický projekt (ČEEP), kterou společně vyhlašují Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj pod záštitou předsedy vlády ČR je prezentací nízkoenergetických a pasivních staveb a projektů v oblasti energetiky, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují účinnost využití energetických zdrojů a přispívají tak ke zlepšení životního prostředí v ČR.

Do této soutěže společnost G SERVIS přihlásila celkem 5 projektů pasivních domů: GS PASIV 1, GS PASIV 2, GS PASIV 3, GS PASIV 4 a GS PASIV 5 a jeden projekt tzv. „aktivního domu“ AKTIV HOUSE, jehož filozofií je dosažení rovnováhy mezi třemi základními faktory: energií, vnitřním prostředí domu a ohleduplnost k životnímu prostředí. Všechny soutěžní projekty jsou připravované novinky typových projektových řešení rodinných domů pro rok 2011, které si zákazníci budou moci objednat společně s doplňkovou projektovou dokumentací: projekt osazení domu na pozemek, průkaz energetické náročnosti budovy a měření radonu.

Dne 2. 11. 2010 byl v Martinském Paláci v Praze, při nominačním aktu z celkově 56 přihlášených staveb, nominován projekt pasivního domu GS PASIV 3. Tento pasivní dům je připravovanou novinkou a již v průběhu listopadu budou podrobnější informace k tomuto projektu na www.vybersidum.cz. Rodinný dům GS PASIV 3 má obdélníkový půdorys, 2 nadzemní podlaží a je zastřešen sedlovou střechou s použitím pálené tašky TONDACH. Jako konstrukční systém je navržen POROTHERM tl. 240 mm, zateplený systémem ISOVER Grey Wall tl. 300 mm. Stropní konstrukce - nosníky a vložky POROTHERM MIAKO, schodiště železobetonový monolit. Okna jsou dřevohliníková s trojitým zasklením od společnosti INTERNORM. Využití nejmodernějších technologií od společností REGULUS, THERMONA a EUROSYSTEM na vytápění a ohřev TUV s ohledem na životní prostředí, komfort bydlení a životní styl je bezpochyby samozřejmostí. Zastavěná plocha: 86,7 m2, užitná plocha: 125,1 m2, obestavěný prostor: 605,10 m3, měrná roční potřeba na vytápění:15 kWh/m2 .

Konečné vyhlášení rozhodnutí poroty o výběru vítězných energetických projektů ze všech nominovaných proběhne dne 24. 11. 2010 na pražském Žofíně současně se slavnostním večerem veletrhu AQUATHERM za účasti zástupců všech vypisujících ministerstev, sponzorů a partnerů, odborných garantů spolupracujících organizací, médií a přihlašovatelů soutěžních staveb a projektů. Výsledky celostátní soutěže budou zveřejněny v tisku a oceněným stavbám a projektům bude věnována náležitá publicita v rámci EU.

Hlasování se můžete zúčastnit o cenu veřejnosti i Vy. Zaujaly Vás naše projekty domů? Podpořte je ZDE.


Zeptejte se