Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

G SERVIS DOKSYMAN triatlon 2012 zve k srpnové návštěvě


Máte rádi sportovní akce, kterých se nemusíte přímo účastnit, ale vnímáte rádi atmosféru závodů, ve kterých se bojuje o stupně vítězů? Pak pro vás máme tip, kam se vydat druhý srpnový víkend. Stali jsme se generálním partnerem G SERVIS DOKSYMANa 2012, což je v podstatě „triatlonový festival", který hostí ve dnech 11. - 12. 8. 2012 Kemp Borný na Máchově jezeře.

Akce Doksyman si v průběhu let minulých vybudovala dobré jméno a tradici, a tak není divu, že počet přihlášených již pomalu a jistě dosáhnul stanovených limitů. A jak to tak vypadá, G SERVIS Doksyman letos přilákal nejen loňské účastníky, ale také zájemce o triatlon, kteří si zde odbydou premiéru.

Závodníci budou soupeřit ve třech hlavních kategoriích – Half Ironman, triatlon a minitriatlon.

A čekají na ně tyto typy tratí s disciplínami plavání – běh – kolo (délka v km):
0,3 – 10 – 3
0,7 – 30 – 7
1,9 – 90 - 21

Pro zajímavost se podívejte na složení nejnáročnějšího závodu Half Ironman:

Plavání:
1,9 km v 1 okruhu, Máchovo jezero, předpokládaná teplota vody cca 19-21 °C, (užití neoprenu je zakázáno, je-li dosaženo teploty vody 23 °C a více). Při teplotě vody nižší než 16 °C je použití neoprenu povinné. Při teplotě vody nižší než 13 °C se plavání vždy ruší.

Kolo:
90 km, 3 okruhy po 30 km, zvlněný terén. Trať cyklistiky nebude plně uzavřena, pořadatel zajišťuje pouze částečnou uzavírku a každý účastník závodu je povinen dodržovat pravidla silničního provozu, dbát pokynů policie a pořadatelů. Jsou povoleny všechny typy kol, splňující bezpečnostní kritéria. Cyklistická přilba je povinná.

Běh:
21 km, povrch 60 % asfalt, 40 % lesní pískové cesty (borovicový les).

Aby toho nebylo málo, v sobotu pořádají organizátoři navíc ještě vložené plavecké závody.

Pokud se do triatlonu rozhodně nehrnete, udělejte si jen výlet na Máchovo jezero, který okořeníte povzbuzováním triatlonistů. Máte-li ke sportu vedené a nadané ratolesti, vezměte je s sebou a nechte je v sobotu nebo neděli rovněž soutěžit.

Jestli vás akce zaujala a chcete se s ní seznámit podrobněji, proklikejte odkazy níže nebo se podívejte na video z loňského ročníku.

Oficiální web akce

Doksyman na FB

Video Doksyman 2011:


Zeptejte se