Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Hager - bezpečná i designová elektroinstalace pro vás a vaše nejbližší


Vypínače berker

Používáme je a dotýkáme se jich několikrát denně. Ale věnujeme jejich výběru pozornost, kterou si zaslouží? Každý z nás při zařizování interiéru pečlivě vybírá dlažbu, okna nebo tapetu, ale kolik pozornosti věnujeme výběru vypínačů a zásuvek? Stále ještě jsou takovými přehlíženými Popelkami. Neprávem! Nehezký vypínač s hlučným chodem bude v každém interiéru působit rušivě, zatímco citlivě zvolené domovní přístroje mohou nerušeně splynout s okolím nebo dokonce podtrhnout styl interiéru a pozdvihnout jej o úroveň výš.

Co vlastně od vypínače požadujeme? Někdo hledá spolehlivého společníka, který bude neviditelný. Dokonale splyne s okolím, nebude na sebe poutat pozornost a svým decentním vzhledem nechá vyniknout ostatní prvky interiéru. Není problém! Vybírejte vypínače klasických tvarů, čistých linií a decentních barev. Nepodceňujte kvalitu vypínače, především hladký chod klapky a přesné řemeslné zpracování. Nebo jste tělem a duší rebel a nevadí vám svým interiérem trošku provokovat? Obklopte se spolehlivými parťáky – vypínači a zásuvkami, kteří stejně jako vy budou nekonvenční a dokážou upoutat pozornost.

Vypínače Hager řady berker S.1

Vypínače Hager řady berker S.1

Například řada berker S.1.je jedním slovem klasika. Čtyřhranné, jednoduché a nadčasově elegantní vypínače a zásuvky si nacházejí stále častěji cestu do vašich domovů. Nabízejí se v pěti barevných variantách – na obrázku vidíte barvu bílou matnou, bílou lesklou, stříbrný plast a antracitové provedení. K dostání též v barvě krémové.

Obzvláště oblíbenými jsou vypínače řady berker R.1 a R.3, které rozpoznáte mezi všemi ostatními na trhu díky kulatým středovým dílům. Tyto centrální díly jsou vyrobeny z lesklého vysoce kvalitního plastu a umožňují celou řadu kombinací s rámečky různých barev a materiálů.

vypínače Hager řady berker R.1 a R.3

Chcete si prohlédnout další typy vypínačů a zásuvek od společnosti Hager? Tak neváhejte a navštivte www.hager.cz/vypinac a získáte kompletní přehled.

Inteligentní elektroinstalace

Velký krok do budoucnosti představuje postupné pronikání inteligentní elektroinstalace do našich domácností. A proto i na pohled obyčejný vypínač může pod líbivým designem skrývat překvapení. Možná je to bezdrátový vypínač, který vysílá povely k ovládání osvětlení a žaluzií radiofrekvenčním signálem. Nebo je to vypínač napojený na standardní rozhraní KNX.

Vypínače pak lze doplnit o další ovládací prvky: dálkové ovládání, dotykové a tlačítkové senzory nebo vizualizační panely. Bezdrátové řešení nachází uplatnění nejen při rekonstrukcích, ale i v novostavbách. Snadno lze totiž vypínače přidat, pokud krátce po nastěhování do nového domu zjistíte, že vám zkrátka někde chybí. Nemusíte sekat do čerstvě vymalovaných zdí. Bezdrátový vypínač prostě nalepíte na hladký povrch – a hotovo!

Systém je také velmi snadno rozšiřitelný…umožní vám začít s několika bezdrátovými vypínači k řízení jednotlivých světel, časem přidáte třeba ucelené světelné scény, ovládání zastínění i dalších spotřebičů. Inteligentní nebo přesněji řečeno systémová elektroinstalace se takto po počátečných nesmělých pokusech o řízení osvětlení dnes stává běžnou součástí našich domovů. A právě se vzrůstajícími možnostmi, co vše lze pomocí inteligentní instalace doma ovládat, máte i vy stále více důvodů o jejím pořízení uvažovat.

Detektory kouře: bodyguardi chránící vás a vaše nejbližší

Detektory kouře neboli hlásiče požáru jsou malé a nepříliš nákladné přístroje, kterým ale svěřujeme do ochrany majetek i životy svých nejbližších. Povinnost vybavit domácnost autonomním detektorem kouře platí v ČR od roku 2008 pro nově postavené nebo zrekonstruované objekty. Na stránkách Hasičského záchranného sboru České republiky se však dočtete, že hasiči doporučují vybavit tímto zařízením každou domácnost. A není se čemu divit. Podle statistik totiž tři ze čtyř obětí požáru neuhoří, ale zemřou následkem vdechnutí toxických zplodin obsažených v kouři. Nejvíce lidských životů je takto zmařeno v noci, kdy je jen malá šance, že si začínajícího požáru někdo všimne a kdy se oběti ve spánku udusí.

Detektory kouře neboli hlásiče požáru jsou malé a nepříliš nákladné přístroje, kterým ale svěřujeme do ochrany majetek i životy svých nejbližších. Povinnost vybavit domácnost autonomním detektorem kouře platí v ČR od roku 2008 pro nově postavené nebo zrekonstruované objekty. Na stránkách Hasičského záchranného sboru České republiky se však dočtete, že hasiči doporučují vybavit tímto zařízením každou domácnost. A není se čemu divit. Podle statistik totiž tři ze čtyř obětí požáru neuhoří, ale zemřou následkem vdechnutí toxických zplodin obsažených v kouři. Nejvíce lidských životů je takto zmařeno v noci, kdy je jen malá šance, že si začínajícího požáru někdo všimne a kdy se oběti ve spánku udusí.

Kouřové hlásiče určené pro evropské trhy musí splňovat poměrně přísné normy, ale i tak najdete mezi kvalitními přístroji od renomovaných výrobců a levnými alternativami z hobby marketů velké rozdíly. Těm spotřebitelům a majitelům nemovitostí, kteří se nespokojí se základním stupněm zajištění bezpečnosti a vyžadují víc, pomůže nově v orientaci mezi výrobky ještě jeden symbol: „Q“. Toto označení kvality, udělované nezávisle výrobkům různých značek a od různých výrobců, je od roku 2011 přiřazováno těm kouřovým hlásičům, které splňují obzvlášť přísná kritéria. Mezi výrobky oprávněnými užívat známku „Q“ najdete i kouřové hlásiče Hager. Společnost Hager, jako jeden z evropských lídrů na poli elektrických instalací, je si kvalitou svých životy zachraňujících detektorů kouře natolik jistá, že s okamžitou platností poskytuje na své kouřové hlásiče, označené známkou nejvyšší kvality „Q“, záruku 10 let na plnou funkčnost. To znamená záruku na 10 let životnosti baterie, spolehlivého provozu, a to dokonce i bez falešných poplachů!

Rozvaděče a modulární přístroje Hager: srdce vašeho domu

Zdravé srdce vašeho budoucího domova tvoří rozvodné skříně a v nich ukryté modulární přístroje: jističe, proudové chrániče, svodiče přepětí a další užiteční pomocníci, o kterých nepotřebujete vědět, pokud spolehlivě a bezpečně fungují. Více než 60 let zkušeností renomovaného evropského výrobce Hager představuje záruku funkčnosti a spolehlivého provozu po dobu několika desítek let.

   

Dokonce i mezi rozvodnými skříněmi může být obrovský rozdíl! Váš elektrikář uvítá dostatek místa v rozvaděči pro vedení kabelů nebo snadné připojení přístrojů v rozvaděči bezšroubovými svorkami, ale mnohem důležitější je, co může propracovaný rozvaděč přinést vám. Odpovědí jsou multimediální rozvodné skříně Hager – unikátní kombinace silového a datového rozvaděče. Zapomeňte na obvyklý miš maš kabelů v obývacím pokoji pod televizí, kde nad vším tímto chaosem vévodí nevzhledný wi-fi router. Ukliďte toto všechno za dveře rozvaděče. Za těmito jedněmi dveřmi pak najdete prvky pro napájecí a datové či multimediální rozvody. Toto uspořádání nejen že šetří místo, ale také vypadá přehledně a čistě. Silová a datová část je v rozvaděči oddělena přepážkou. Standardní vybavení rozvaděče zahrnuje perforované plechové dveře. K dispozici máte i verzi s plastovými dveřmi, které ještě lépe umožňují šíření Wi-Fi signálu po bytě.

O společnosti Hager

Rodinná společnost Hager, pocházející z německo-francouzského pomezí, je již více než 60 let specialistou na elektrické instalace v bytových a komerčních objektech. Hager je synonymem pro špičkové rozvaděče, instalační a jisticí přístroje, systémy pro ukládání vedení a inteligentní systémy řízení budov. Do rodiny produktů Hager patří také domovní spínače berker – vypínače a zásuvky, které sbírají uznání a designová ocenění již více než 90 let. Jako rodinné firmě nám nejde pouze o krátkodobý zisk, ale především o dlouhodobý úspěch. Věříme, že poctivost, partnerství a spolehlivost jsou jedinou správnou cestou do srdcí našich zákazníků.

Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66 Zdiby
Tel: +420 281 045 735
info@hager.cz
www.hager.cz


Zeptejte se