Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

KMB SENDWIX – perfektní tepelná akumulace i akustický útlum


Čím dál větší oblibě se v současnosti těší nízkoenergetické a pasivní domy. S velkou energetickou úsporností se však pojí také neustále se zvyšující nároky na stavební materiály. Proto dnes dříve dominantní jednovrstvé konstrukce ustupují do pozadí a jsou nahrazovány obvodovými vícevrstvými stavebními systémy. Jejich základem je vápenopískové zdivo a volitelná vrstva tepelné izolace, tedy ideální kombinace pro moderní výstavby.

Jedním z nich je i zdicí systém KMB SENDWIX od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel společnosti KM Beta a.s. Platí za první ucelený a certifikovaný systém vícevrstvých konstrukcí na českém trhu, byl přitom navržen právě pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Jeho základem jsou vápenopískové cihly nebo kvádry, které se používají ke zdění obvodových i vnitřních nosných stěn a příček. V některých variantách se také používají na vnější pohledové stěny, komíny a ploty.

Systém KMB SENDWIX se vyrábí z vápna a přírodního křemičitého písku. Je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Pro nosné zdivo KMB SENDWIX je tak charakteristická vysoká pevnost, která zajišťuje kvalitní provedení nosné části stavby. Ta přitom může být až sedmipodlažní při tloušťce nosných stěn 115, 175, 240, 290 a nyní nově i 200 mm. Díky vysoké pevnosti zdících prvků je tedy možné dosáhnout výrazně menší tlouštěk těchto stěn, což má pozitivní vliv na velikost zastavěné plochy. Přesné rozměry jednotlivých bloků zajišťují jednoduchost samotné realizace stavby při zdění na lepidlo. Rovný povrch stěn pak umožňuje aplikaci tenkovrstvých omítek, přímé lepení obkladů či případné zateplení. Vysoká variabilita možností právě z hlediska zateplení umožní investorovi vybrat si, jak velké náklady na vytápění bude muset v budoucnu řešit.

Samotný uživatel stavby přitom maximálně ocení vysokou tepelnou akumulaci zdícího systému KMB SENDWIX. Tato vlastnost mu bude nápomocná především v období velkých teplotních, například během blížícího se podzimu. U zdiva domu ze systému KMB SENDWIX tak například při noční vnější teplotě 7 stupňů Celsia za 12 hodin poklesne vnitřní teplota vzduchu z 21 pouze na 20,4 stupně Celsia. Takový dům tedy bez problému přenese i několikadenní opakované noční poklesy teplot nebo ranní přízemní mrazíky bez toho, aby se musel spouštět topný systém stavby. To samozřejmě znamená obrovskou úsporu energií a peněz.

KMB SENDWIX se hravě vypořádá i s tuhou zimou, vápenopískové zdivo se totiž díky mrazuvzdornosti dlouhá léta používalo především u exteriérových realizací. Kromě tepelné akumulace zajistí zdící systém i výborný akustický útlum, ať už se bude jednat o místnosti mezi dvěma byty nebo uvnitř jednoho bytu či domku. Samozřejmostí je pak v případě KMB SENDWIX splnění současných požadavků a norem na protipožární odolnost.

Celý systém KMB SENDWIX doplňují zdicí a spárovací malty a lepidla, které KM Beta vyrábí pod názvem Profimix. Vhod jistě přijde i další doplňkový sortiment jako například manipulační háky, segmentové kotouče či dávkovače lepidla. Díky stavebnímu systému KMB SENDWIX a dalším doplňkovým produktům tak firma KM Beta a.s. nabízí jedinečné a komplexní řešení pro stavbu celého domu. Více o produktech najdete na www.kmbeta.czwww.sendwix.cz


Zeptejte se