Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Máme na kontě další dvě ceny v prestižní anketě TOP DOMY!


Hned dva naše projekty v očích odborné poroty vyhrály a mohou se honosit prestižním titulem TOP DŮM.

Kategorie domů s podlahovou plochou do 100 m² - titul TOP dům si podle poroty zasloužil Bungalow 70!

  • Dispozice 3+1
  • Zastavěná plocha 102,0 m²
  • Podlahová plocha 72,0 m²

Nevelký pohledný domek pod valbovou střechou, koncipovaný do nízké okolní zástavby a koncepčně řešený pro nepočetnou rodinu. Bungalov v půdorysném tvaru písmene L má nekomplikovanou úspornou dispozici a jeho střízlivou architekturu zásadně určují tvar střechy a okna orientovaná do zahrady. Do všech částí tohoto domu je pohodlný přístup, žádné schody, vše v jedné výškové úrovni, jediný krok stačí udělat na terasu a do přírody... V domku se soustředí všechny známé přednosti bydlení v jednom podlaží. Je navržen v tradiční technologii zdění a jeho konstrukce dává předpoklad rychlé a jednoduché výstavby.

Zvláštní ocenění získal pasivní dům Picasso!

Cena pro vydařený dům, který umožňuje řešení v pasivním standardu, vyhrál náš pasivní dům Picasso.

  • Dispozice 5+kk
  • Zastavěná plocha 132,1 m²
  • Podlahová plocha 152,3 m², navíc garáž 18 m²

Dům s typovým označením Picasso vyhlíží poměrně nenápadně, ale už skutečnost, že posloužil jako výchozí model k vůbec prvnímu českému typovému projektu rodinného domu v pasivním energetickém standardu - GS Pasiv 1 - vypovídá o kvalitách této koncepce. Zvláště cenné je dispoziční řešení domu, všechny obytné místnosti jsou orientované vstříc slunečním paprskům. Svými vnitřními prostory dům Picasso uspokojí nároky na komfortní bydlení až šestičlenné rodiny. Obytné podkroví slouží jako klidová noční část domu, denní a společenská zóna se nachází v přízemí objektu.

O anketě

Anketu pořádal časopis DŮM&ZAHRADA a jeho vydavatel, společnost Sanoma Media CZ, a. s. Nominace proběhla stejně jako v přechozích ročnících - z desítek nominovaných domů, které naleznete ve speciálu DŮM&ZAHRADA - TOP DOMY 2014. V prvním kole vybrala odborná porota 20 finalistů - pět z každé ze čtyř velikostních kategorií dle podlahové plochy (do 100 m2, do 130 m2, do 180 m2, nad 180 m2). Z nich pak porota ve druhém kole vybrala čtyři domy poctěné titulem TOP DŮM pro příslušnou velikostní kategorii.

Zdroj: www.dumazahrada.cz


Zeptejte se