Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Mýty a fakta o dřevostavbách


V souvislosti s dřevostavbami je mezi stavebníky stále možné narazit na některé zakořeněné mýty, které se ovšem mohou od reality výrazně lišit. Vždy totiž velice záleží na tom, jak kvalitní materiál a technologie používáte.

První často opakovaná výtka dřevostavbám se týká krátké životnosti a s tím související malé odolnosti dřeva jako stavebního materiálu. Proti tomu se ovšem dlouholetí výrobci dřevostaveb sendvičové konstrukce a obzvláště srubů důrazně ohrazují.

„V jihozápadním Finsku, v Kokemäki, můžete nalézt nejstarší srubovou stavbu, kterou je kaple sv. Jindřicha. Byla postavena kolem roku 1400. Je spíše možné očekávat, že stavba „zestárne morálně," to znamená, že už nebude vyhovovat nárokům na užívání, ale samotná srubová konstrukce bude úplně v pořádku," říká Roman Nábělek, majitel společnosti Finutea zastupující na českém trhu finskou firmu Kontio Loghouses, vyrábějící prefabrikované srubové domy.


Jednou z předností dřevostaveb je rychlá výstavba

Stěžejním prvkem pro odolnost dřevěných staveb - jakéhokoli typu - je výběr kvalitního materiálu. V případě dřeva, podobně jako u jiných produktů dodávají nejkvalitnější materiál certifikovaní producenti.

„Veškerý masiv nakupujeme u firem, které mají celosvětově uznávané certifikáty kvality. Sledujeme zejména hustotu hmoty, její vlhkost, počet suků a podobné parametry," vysvětluje Vincent Guillot, Francouz, který v Písku založil společnost Ecomodula.

Celý článek, ze kterého se dále dozvíte, jak jsou dřevostavby zvukotěsné, ohnivzdorné, odolné vůči škůdcům, plísným a houbám, jak je to v nich s akumulací tepla, si můžete přečíst ZDE.

Důležité!Všechny naše projekty lze postavit i jako dřevostavby. Více informací se dozvíte na naší zákaznické lince 236 160 333.

 
Obrázek č. 1 - Lyra Plus                                                                  Obrázek č. 2 - Alfa 2


Pokud vás zajímá, jak se v dřevostavbách žije,udělejte si v průběhu léta výlet do dvou vzorových dřevostaveb, postavených podle našich projektů -  Lyra Plus v Lázních Bohdaneč a Alfa 2 v Karlových Varech.


Zdroj: www.novinky.cz


Zeptejte se