Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Na Stavotechu v Olomouci se můžeme potkat již zítra


Na olomouckém výstavišti Flora hostuje ve dnech 8. - 10. listopadu 2012 již 44. ročník veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc. Hlavními tématy jsou: úspory energie, dřevěné stavění a moderní architektura.

Jedná se o největší podzimní stavební veletrh na Moravě, který přináší bohatou nabídku stavebních materiálů, výrobků, služeb a technologií. Součástí veletrhu je řada doprovodných výstav, konferencí, seminářů a prezentací. A právě zde mohou stavaři, investoři a individuální stavebníci najít spoustu nových myšlenek, nápadů a informací.

Průřez stavebním oborem

Nosnou částí celého veletrhu STAVOTECH – Moderní dům je prezentace firem ve výstavní části. Přes 100 vystavovatelů představí nabídku širokého stavebního oboru i interiérového vybavení a nábytku.

Topit, svítit, šetřit

Úspory energie a využití obnovitelných zdrojů energie obsáhne specializovaná sekce EKOENERGA ve své výstavní i přednáškové části. Témata letošních přednášek jsou - využití biomasy jako zdroje tepla a moderní způsob vytápění.
Opravdu aktuálním tématem zajímajícím odborníky, zástupce realitních kanceláří i všechny majitele budov je od nového roku v platnost vstupující průkaz energetické náročnosti budov.

Dřevostavby jsou moderní

Aktuální téma dřevěného stavění je obsahem doprovodné výstavy a konference MORAVSKÁ DŘEVOSTAVBA. Přednáškový blok představí tradiční i specifické materiály a technologie vhodné pro dřevostavby, jejich realizaci i rekonstrukci v pasivním standardu. Doplní ho prezentace ateliéru PRODESI/DOMESI o trendech v architektonickém pojetí dřevěných staveb.

Architektura inspiruje

Další tradiční součástí veletrhu jsou OLOMOUCKÉ DNY ARCHITEKTURY A STAVEBNICTVÍ. Jejich program je bohatý. Architektonická procházka dává prostor pro prezentace výjimečných staveb a diskusi s autory projektů k tématům aktuálním nejen v Olomouci - ta letošní povede do prostor hotelu Ibis Center Olomouc za doprovodu Ing.arch. Igora Kovačeviče. V přednáškovém i výstavním bloku představí svou práci architektonický ateliér Ing.arch. Radima Václavíka Atos-6, který získal svou stavbou Pasivní dům OTAZNÍK několik prestižních ocenění (Grand Prix architektury i E.ON Energy Globe Award ČR 2012). Slavným stavbám Prostějova je věnována ucelená výstava doplněná přednáškou k meziválečné architektuře v Prostějově. Dřevostavby jsou předmětem architektonických přehlídek Dřevěný dům a Salon dřevostaveb. Studentské práce představí architektonické přehlídky Young Architects Award, Diplomové práce studentů fakult architektury a Dům nové generace.

Regiony se rozvíjí

Olomoucký kraj zastřešuje expozici měst a obcí Olomouckého kraje, která je součástí přehlídky investičních příležitostí pod názvem RegionInvest. Kromě Olomouckého kraje se zde představí města Olomouc, Přerov, Prostějov, Litovel a Šternberk. Své místo pro prezentaci tady mají oceněné obce krajského kola soutěže Vesnice roku. V přednáškové části navíc představí svou průmyslovou zónu město Šternberk.

Podzimní veletrh STAVOTECH - Moderní dům a souběžně probíhající výstavy a prezentační akce jsou dobrou příležitostí pro konzultaci s odborníky i bohatým zdrojem hodnotných informací a inspirace. Nenechte si tedy ujít příležitost a zavítejte do zadní části olomouckého Výstaviště Flora (pavilony E, G, H a M) ve dnech 8. - 10. listopadu mezi 9.00 – 18.00, v sobotu do 17.00 hodin.

Souhrn praktických informací

Název: Stavotech - Moderní dům Olomouc

Podtitul:  XXXXIV. pokračování stavebního a technického veletrhu

Datum: 8. - 10. 11. 2012

Dny v týdnu: čtvrtek, pátek, sobota

Město: Olomouc

Výstaviště: Výstaviště Flora Olomouc

Vstupné: dospělí – 40 Kč, děti – 20 Kč

Otevírací hodiny: čtvrtek, pátek 9 - 18 hod, sobota 9 - 17 hod

Doprovodný program STAVOTECHu si prohlédněte ZDE.

Případné další informace a kontakty na www.omnis.cz

Přijďte si pro katalog se slevou, DVD a 3D brýle zdarma, které získáte po konzultaci představ o vašem budoucím domově.

Na vaši návštěvu se již ZÍTRA těší odborní konzultanti Vendula Babáková a Martin Bartek.

Zdroj: www.flora-ol.czZeptejte se