Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Víte, co je to například „rádio do zdi“?


Že vám „rádio do zdi“ nic neříká?

Elektroinstalace je víc než jen vypínače a zásuvky. Nabízí mnoho užitečných „vychytávek“, které učiní bydlení ještě komfortnější, praktičtější i bezpečnější. Bohužel se o nich dozvídáme většinou tehdy, když už máme posta­veno nebo zrekonstruováno. A proto je dobré vědět, co všechno můžete od své elektroinstalace a elektromontéra chtít.

Nabíječka USB vždy po ruce aneb zásuvka 2v1!

Zásuvky s vestavěnou USB nabíječkou, které se 100% hodí do každé domácnosti. Telefon, tablet, notebook, foťák... nabíječka je stále po ruce. A navíc lze najednou využít jak standardní „kolíkovou", tak USB nabíjecí zásuvku. Navíc lze jednoduše lze standardní zásuvky vyměnit za nové s USB. Požádejte elektrikáře.

„Rádio do zdi"

Je to malé praktické, designově vyladěné řešení ozvučení místností, které ušetří spoustu místa. Hned v několika designových řadách vypínačů a zásuvek lze v rámci elektroinstalace realizovat vestavné FM digitální nebo internetové rádio, tzv. „rádio do zdi" a reproduktor. Zabudovat je zvládne každý elektrikář. Vhodné jak pro novostavby, tak i rekonstrukce. Stačí využít přívod 230 V a napřímo rádio instalovat. Samostatně nebo do vícenásobného rámečku s vypínačem nebo zásuvkami. A nezabírá žádné místo.

Potřebujete vypínač v místě, kam nevedou nebo kam není možné vést kabely?

Bezdrátové vypínače s radiofrekvenčním ovládáním (RF) opravdu nalepíte tam, kam potřebujete: na pelest dětské postýlky, na prosklenou plochu či dlaždičky apod. Spínání funguje spolehlivě a naprosto bezpečně. Žádné sekání a dodatečné natahování kabelu. K ovládání osvětlení (spínání i stmívání) i žaluzií a rolet můžete využít i malých ručních dálkových ovladačů.

I když nejste doma, tak víte, kdo zvonil u dveří. Uvidíte jej třeba na mobilním telefonu.

Kvalitní domovní telefony lze dokonale sladit s elektroinstalací uvnitř domu a vše tak mít v jednotném designu. Navíc vám moderní domovní telefony umí ukázat, co se děje přede dveřmi, a to i v době, kdy nejste doma. Domovní telefony Welcome Midi tvoří venkovní audio a video tabla z ušlechtilé oceli s integrovanou barevnou kamerou, dotykové vnitřní
videotelefony se 7" displejem a hands-free audiotelefony taktéž s displejem. Díky videotelefonu víte o každém, kdo zvonil u vašich dveří. Z bezpečnostních důvodů jsou vždy uloženy 3 snímky do paměti. Vnitřní hands-free audiotelefon vám ukáže, jak snadná je komunikace bez sluchátka.

Je z čeho vybírat

Svět vypínačů ABB nabízí více než 16 designových řad a přes 100 barevných a materiálových kombinací. Uvedené vychytávky lze realizovat téměř ve všech designových řadách.

Doporučení na závěr

Je nutné, aby zásahy do elektroinstalace prováděl vždy pouze elektrikář. Pokud se poradíte např. s elektromontérem ABB, budete překvapeni, jaké možnosti vám moderní elektroinstalace skýtá.

ABB s.r.o.  
divize Elektrotechnické výrobky
 
Kontaktní centrum
Tel.: 800 312 222
E-mail: epj.jablonec@cz.abb.com
Web: www.svetvypinacu.cz a www.abb.cz/elektropraga 


Zeptejte se