Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Nový dům: první schůzka s projektantem domu


Nastala pro vás ideální doba, kdy si konečně můžete pořídit vlastní bydlení. Jste celí natěšení, až své představy začnete řešit s projektantem, který vše doladí do posledního detailu. Nejprve byste ale měli vědět, co vše si před takovouto první schůzkou připravit...

Alfou a omegou úspěchu je v samém začátku vybrat správného dodavatele projektu vašeho domu. Jde o krok nelehký, a proto přinášíme pár tipů, na co se vybraných projektantů a projekčních kanceláří ptát, abychom nevybrali špatně:
Kolik let na trhu působí a jaké jsou jeho reference?

Kolik domů podle jeho / jejich projektové dokumentace je během roku postaveno?
Jak vypadá jeho / jejich vzorový projekt, a zda ho vůbec nabízí k nahlédnutí. Zapomínat nesmíte ani na měřítko, ve kterém je projekt připraven. Ideální variantou je 1:50.

Jakmile máte vybraného favorita, tak si domluvte první schůzku. A jak taková schůzka probíhá?  Úvodní schůzku je vždy dobré si dopředu zamluvit a připravit si na ni vaše představy. Při první schůzce se pak vždy ptáme na to, zda má zájemce pozemek. Případně zda nevybírá z většího počtu různých variant. Lokalita totiž hraje pro výběr domu významnou roli, ať už z hlediska různých regulativ místních stavebních úřadů, tak i tvaru domu a jeho orientace na něm. Podle toho mu můžeme pomoci s výběrem ideálního domku právě na daný pozemek. Další významnou informací je pro nás výše finančních prostředků, které je zákazník do domu ochoten vložit a jak velký dům si představuje," vysvětluje Tomáš Rozsíval, ředitel společnosti G SERVIS CZ, která se projekty typových domů zabývá již 20 let a pokračuje: „Všechny tyto informace nám velmi pomohou ke správnému výběru ideální varianty domu. Výběr je dnes skutečně veliký a úkolem správné projekční kanceláře je vybrat ten ideální pro konkrétní pozemkovou situaci a samozřejmě individuálních představ klienta. Pokud má zákazník již domek vybraný, tak konzultujeme jeho umístění na pozemku a případné změny oproti typovému projektu. Může se tak stát, že zákazník si projekt ke svému domu odnese hned po první schůzce."

Zbývající část článku si přečtěte ZDE.

Zdroj: Bydlet.cz

Pokud zvažujete vlastní bydlení, rozhodně neotálejte a sjednejte si bezplatnou konzultaci! V nabídce máme mj. dům, za který zaplatíte od 1,19 milionu Kč.


Zeptejte se