Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Na zpřísnění požadavků na energetickou náročnost budov jsme připraveni!


Slyšeli jste už o tom, že od začátku roku 2020 dojde ke zpřísnění požadavků na energetickou náročnost budov? Bojíte se případných změn, komplikací a vícenákladů s nimi spojených? S námi se bát nemusíte! 

Všechny naše katalogové rodinné domy splňují tyto zpřísněné požadavky již nyní. Nemusíte se tedy obávat případných peripetií při získávání stavebního povolení a při realizaci stavby.

Vše potřebné je v naších projektech již obsaženo a proto všechny naše katalogové projekty splňují nový energetický standard budov s téměř nulovou spotřebou energie.

Legislativa 2020

Tento energetický standard bude závazný pro rodinné domy od 1. ledna 2020. Závaznost splnění tohoto energetického standardu vychází ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31/EU ze dne 19. května 2010 o energetické náročnosti budov.

Tato směrnice je v rámci České republiky implementována do zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií a konkrétní požadavky jsou definovány ve vyhlášce 78/2013 Sb. o energetické náročnosti budov. 

Chcete více informací?

Pokud by Vás tato problematika zajímala více, neváhejte se obrátit na našeho kolegu Ondřeje Žídka na telefonním čísle 733 168 568 nebo na e-mailové adrese zidek@gservis.cz.

K tomuto tématu také chystáme sérii přednášek v Praze, v Brně a v Ostravě, které se budou konat na konci října. Přednášky budou kromě samotné legislativy 2020 zaměřeny na problematiku vyšších energetických standardů (nízkoenergetické a pasivní domy) a na možnosti čerpání dotace z programu Nová zelená úsporám a Dešťovka.

Konkrétní program přednášek a termíny samozřejmě včas zveřejníme.


Zeptejte se