Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Poctivá střecha dělá dům a vydrží


Jak dlouho pracujete pro firmu Tondach?
Ve společnosti Tondach pracuji od roku 2002, kdy jsem začínal na pozici obchodního ředitele. Od roku 2010 jsem jednatelem společnosti. V oblasti trhu se střešními materiály se pohybuji od roku 1994, kdy jsem byl produktovým manažerem společnosti Dörken. V letech 1996-2002 jsem vedl její české a slovenské zastoupení.

Jaké je hlavní zaměření společnosti Tondach?
Společnost Tondach patří mezi vedoucí výrobce pálených střešních krytin v Evropě, kde vlastní 18 výrobních závodů. V České republice vlastní 4 výrobní závody. Jejich produkce se z větší části realizuje na trhu v ČR, částečně se též vyváží. V současné době dodáváme na trh 11 modelů střešní krytiny z vlastní produkce a další z produkce sesterských závodů. To vše v mnoha barevných provedeních.

Na co by si měli stavebníci při výběru střechy dávat pozor?
Dnes, tak jako vždy v minulosti, platí, že samotná cena není vždy tím dobrým vodítkem při výběru střešní krytiny. Je třeba zvážit také další aspekty jako např. potvrzenou délku záruky, schopnost rychle dodat chybějící doplněk, poskytnout technické poradenství na odpovídající úrovni, zkušenost realizačních firem s pokládkou atd. O konečné spokojenosti stavebníka totiž v konečném důsledku rozhoduje to, jestli je střecha včas, je funkční a zda je záruka na to, že dlouho funkční bude. Úspora pár korun pak může stavebníkovi velmi znepříjemnit život.

Jedinečnost a výhody střešní krytiny Tondach?
Nabídka naší společnosti je jedinečná právě v tom, že neprodáváme jenom krytinu samotnou. Součástí naší nabídky je celý soubor služeb - nejkomplexnější záruka All inclusive. Pro snazší výběr nabízíme možnost vidět naše střechy v reálném prostředí, technické poradenství na míru, výpočet spotřeby krytiny zdarma do 48 hodin, simulace celkového vzhledu domu v barevných možnostech, nabídka zaměření střechy, dodávka materiálu po celé ČR během 48 hodin, dodávka chybějících drobností do 24 hodin ... Toto vše můžeme k našim produktům poskytovat pouze proto, že jsme českých výrobcem, známe potřeby českého stavebníka a díky tomu můžeme pružně reagovat.

Co vše od Vás mohou zákazníci získat zdarma?
Jak jsem již zmiňoval, celou řadu služeb u nás má zákazník zdarma. Patří sem výpočet spotřeby střešní krytiny, technické poradenství na míru, simulace vzhledu domu apod. Dále sem patří i naše přepravní služby, které sice nejsou zdarma, ale jsou za velmi příznivé ceny: zboží již od 6 palet po celé republice za paušální poplatek 500 Kč.

V čem je klíčová Vaše spolupráce s G SERVISem? Jaké výhody plynou GS zákazníkům?
Spolupráce s G SERVISem je pro nás klíčová díky kvalitě zpracovávaných projektů. G SERVIS nemá díky šíři svého servisu zákazníkům na českém trhu obdoby. U projektů dodaných prostřednictvím této společnosti nemusíme mít obavu o kvalitu jejich zpracování. To nám ulehčuje práci při případném poradenství přímo v terénu.

Co poskytujete zákazníkům nad rámec? Na webu nás zaujal váš „Katalog pokrývačů". Jedná se o prověřené spolupracovníky?
Řekl bych, že „nad rámec" je již výčet služeb, které jsou na našem trhu vysokým nadstandardem. V této souvislosti možná trochu detailněji k praktickému pomocníkovi při zvažování, jakou krytinu vybrat. Jedná se o aplikaci „Střechy Tondach ve vašem okolí", kterou naleznete na našem webu. Po zadání PSČ se vám přímo v mapě Google zobrazí přehled střech se střešní krytinou Tondach, které se nacházejí nejblíže zadanému PSČ.

Každý, kdo je ve stádiu zvažování, jaký model a jakou barvu, tak má k dispozici zcela ojedinělé vodítko – reálné střechy. Katalog pokrývačských firem je pak doplněním potřebných informací. Lze v něm najít firmy, které absolvovaly školení Tondach, jsou členy Cechu tesařů, klempířů a pokrývačů nebo jsou tradičními partnery společnosti Tondach, tzn. mají dlouholeté zkušenosti s pokládkou naší krytiny.

Připravujete nějaké zajímavé novinky pro zákazníky v roce 2014?
Pro rok 2014 připravujeme nový model střešní krytiny – plochou střešní krytinu. Naši zákazníci již tento typ tašek znají, dovážíme je z našich výrobních závodů v Rakousku. Novinka pro rok 2014 bude produkována v České republice a bude nabízena od druhého čtvrtletí pod názvem Figaro 11. Dále chceme pracovat na zlepšování našich služeb zákazníkům, uvažujeme o vytvoření nové aplikace pro chytré telefony.

Jak dlouho lidem vydrží střešní krytina od vás? Jaká je životnost pálené tašky?
Na krytinu poskytujeme komplexní záruku All inclusive v délce 33 let. Životnost pálené krytiny je ale mnohem delší. V současné době vím o objektu, kde stále bez problémů slouží bobrovka stará 230 let. Ano, toto je asi extrém, běžná životnost pálených tašek se pohybuje okolo 100 let.

Co kromě pálených střešních tašek ještě zákazníkům nabízíte?
Tondach, to není pouze keramická střešní taška. Tondach je ucelený systém doplňků, který vám pomůže vyřešit jakoukoliv složitost v konstrukci střechy. Keramické doplňky jsou vhodně doplněny systémem plastových doplňků pod shrnujícím názvem Tondach Tuning.

Na webu máte zajímavou interaktivní aplikaci „Tondach virtuální dům". Je to pouze „hračka“ nebo užitečný nástroj?
Myslím, že „Virtuální dům" může v prvních úvahách o celkovém vzhledu domu hodně napovědět. Do reálné podoby projektu má ale jistě daleko. Do budoucna uvažujeme o jeho přepracování tak, aby se realitě co nejvíce blížil.

Pokud by si začínající stavebník nevěděl rady s některými pojmy, kterých je na webu hojný počet, musí hledat přes Google nebo si vystačí s vaším slovníkem pojmů?
Naše webová prezentace se snaží co nejvíce přiblížit lidem, laikům, základní informace o problematice střech. Je samozřejmé, že „slovník pojmů" nedokáže postihnout veškerá témata, a proto na našich stránkách nabízíme možnost tzv. „rychlého dotazu", kde prostřednictvím jednoduchého formuláře zadáte svůj dotaz a my vám proškoleným kmenovým pracovníkem Tondachu urychleně odpovíme.

Existuje galerie střech, které jste realizovali?
Ano, onou galerií je již popisovaná aplikace na našich stránkách – „střechy Tondach ve vašem okolí". Součástí této aplikace je i plánovač tras, kde zájemci po zadání výběru krytiny a povrchové úpravy spočítáme nejkratší trasu po vybraných objektech.

Prostor pro Vás...
Závěrem bych chtěl velmi poděkovat firmě G SERVIS za spolupráci. Celkový inovátorský přístup se zaměřením na potřeby koncového klienta je nám velmi blízký. Jsem přesvědčen, že právě v této, pro stavebnictví tak nelehké době, je to jediný možný postup, který zaručuje další firemní rozvoj. V konečném důsledku to totiž opět vede k dalšímu zkvalitnění, o které oběma našim firmám jde.

Děkujeme za rozhovor.


Zeptejte se