Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Rozhovor s Igorem Forbergerem, jednatelem společnosti Xella, která zastupuje značku Ytong v České republice


Základní charakteristika a oborové zařazení společnosti Xella?
Společnost Xella je nadnárodní koncern, který zastupuje na českém trhu zejména značky porobetonových tvárnic Ytong, vápenopískové tvárnice Silka, minerální izolační desky Multipor a sádrovláknité desky Fermacell. Samotná značka YTONG - první značka stavebního materiálu na světě - se může pochlubit mimořádnou historií. Její síla a úspěch souvisí s dlouhou tradicí a inovativními technologiemi. Vývoj produktu YTONG je spjat s poválečným nedostatkem zdrojů na vytápění ve Švédsku. YTONG se stal první značkou, která umožnila obyčejným lidem stavět neobyčejně úsporné domy. Nabízí realizaci vyhřátého, ale úsporného domova, nadstandardní péči a služby.

Při vyslovení názvu Ytong se mi automaticky vybaví váš slogan „Vím, z čeho stavím“. Oč se jedná? Dočkala se tvárnice Ytong inovací?
Naše produkty prochází inovací neustále. Je to tak již historicky, jak jsem říkal v předchozí odpovědi. Nicméně tímto sloganem se snažíme upozornit zákazníky – konečné stavitele, aby přemýšleli o tom, jaké materiály si na stavbu svých domů vybírají.

Připravili jste nějaké novinkové produkty pro své zákazníky?
V letošním roce jsme již na trh úspěšně uvedli systémy Ytong Komfort pro střechy a také Ytong Ekonom pro stropní konstrukce. Samotné názvy charakterizují hlavní výhody těchto konstrukcí – Komfort pro zajištění maximálního užitného komfortu bydlení a Ekonom pro ekonomicky výhodné řešení, u kterého není potřeba dodatečné nadbetonávky a kari sítí.

Vyvíjíte pro rok 2015 další produkty, které zařadíte do nabídky? Prozradíte více?
Ano, chystáme i další novinky, které mají stavebníkům z Ytongu usnadnit jejich práci jako celek. Stále se totiž snažíme komplexní systém Ytong zdokonalovat i nacházet nová řešení. Konkrétní však momentálně být nemůžu.

Jaké služby od vás mohou zákazníci očekávat a co je jejich přínosem?
Xella jako jeden z mála výrobců poskytuje komplexní systém služeb - většinu z nich zdarma. Jedná se například o dopravu materiálu na stavbu, založení rohů u první řady tvárnic, zapůjčení pásové pily, odborné poradenství a mnoho dalších.

Spolupráce s G SERVISem je zajímavá nejen díky vzájemnému partnerství, ale plynou z ní výhody také GS zákazníkům. O jaké jde?
Se společností G SERVIS spolupracujeme již mnoho let a vážíme si jí jako inovativního partnera, který stejně jako naše společnost, udává moderní trendy. Díky naší spolupráci získávají zákazníci společnosti G SERVIS celou řadu výhod, od kompletního systému v projektové dokumentaci až po společná cenová zvýhodnění atd.

Získaly produkty Ytong či služby spojené s Xellou v roce 2014 nějaká ocenění?
Ano, získali jsme cenu Ministerstva průmyslu a obchodu v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin. Tématem letošního ročníku bylo heslo „Kvalitní, moderní a energeticky úsporné výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl".

Jakým způsobem komunikuje a propaguje firma Xella svoje produkty a služby?
Vždy jdeme s dobou, a proto využíváme veškeré dostupné komunikační nástroje, které usnadní našim zákazníkům přístup k informacím (web, Facebook).

Co byste chtěl popřát budoucím stavebníkům?
Dovolte, abych všem budoucím stavebníkům popřál správné rozhodnutí při stavbě jejich domu a ať se jim v jejich vysněném domě žije co nejlépe.


Zeptejte se