Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Rozhovor s ředitelem prodeje a marketingu společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., Romanem Bustou


Představte se jednou větou nováčkům a osvěžte, čím se společnost Wienerberger zabývá.
Jmenuji se Roman Busta a zodpovídám u společnosti Wienerberger za prodej i marketing v České republice. Wienerberger je výrobce nejprodávanějších cihel v ČR i v Evropě.

Obchodní značka pro kompletní cihlový systém je Porotherm, pro lícové cihly Terca a pro keramické dlažby Penter. Střešní krytina má označení Koramic a na českém trhu lze již mluvit o tom, že i značka střešní krytiny Tondach začíná patřit mezi značky koncernu Wienerberger.

Jaké jsou základní typy cihel, které máte v nabídce? A jak se odlišují cihly plněné minerální vatou od jiných dostupných na trhu?
Rozdělení cihel dle značek lze udělat snadno na 3 skupiny.

1. Prémiové
a) Porotherm T Profi - TOP produkt, cihly jsou plněné minerální vatou
b) Porotherm EKO + - super izolační bloky

2. Standardní
a) Porotherm Profi - cihly broušené
b) Porotherm - cihly standardní

3. Speciální
a) Porotherm AKU – cihly speciální
b) Porotherm S – soklové cihly
c) Speciální např. věncovky

Proč bychom si pro stavbu měli vybrat klasickou cihlu?
Na tuto tradiční otázku je jednoduchá odpověď. V cihlovém domě se nejlépe žije.
A proč? Protože tepelná pohoda v místnostech, výborná akustika, vysoká pevnost, snadná prodyšnost stěn a celkové zdravé prostředí pro lidi v cihlovém domě není jen tzv. marketingová komunikace, ale ověřená realita zákazníky. V neposlední řadě je dlouhá živostnost cihlostavby se stejnými parametry garancí zhodnocení investice, protože cihlový dům prodáte v budoucnu lépe než třeba dřevostavbu. A právě tohle podporuje oprávněnou oblíbenost cihlového domu.

Zkuste z Wienerberger portfolia vybrat produkty či služby, které by neměly uniknout pozornosti žádného stavebníka.
Pro stavebníka rodinného domu bych doporučil využít konzultaci s naším technickým poradcem a na jejím základě si nechat připravit optimální řešení cihlového domu šitého dle individuálních potřeb. Poté je již snadný krok nechat si od zákaznického servisu zpracovat kalkulaci spotřeby cihlového systému Porotherm a využít akční nabídky.
Jako základ doporučuji použít Porotherm T (cihly s minerální vatou), pro příčky domu akustické cihly AKU v kombinaci s keramickým stropem a doplnit vše keramickou dlažbou Penter.

Získaly vaše cihly v roce 2014 nějaká ocenění?
Ano, získaly hned několik ocenění a firma se opět úspěšně prosadila v soutěži nejlepší výrobce stavebního materiálu 2013.

Jaký si myslíte, že bude vývoj trendů v letech 2015 a 2016?
Myslím, že se u zdicích systémů začne více směřovat k větší rychlosti a jednoduchosti výstavby + ke zlepšení akustických parametrů. Téma teplo a úspory energie bude v pozadí, neboť se mi zdá již poněkud ohrané.

Co připravujete za sortimentní novinky v oblasti produktů a služeb společnosti Wienerberger AG?
Pro rok 2015 jsou připraveny novinky v oblasti nových keramických stropů, nových akustických příček a speciálních příček. Nová služba pak pomůže s dotacemi v programu Zelená úsporám v rámci stavby rodinného domu z Porothermu. Počítáme, že podmínky budou vyhlášeny v únoru 2015.

Spolupráce Wienerbergeru s firmou G SERVIS, zdá se, pokračuje. Jaké výhody z ní vytěží zákazníci v roce 2015?
Považuji to za oboustranně efektivní spolupráci, které si vážíme. Je zde hodně potenciálu pro další rozvoj, který bych chtěl využít v novém roce.

Jakým způsobem komunikujete se zákazníky?
Základ je nejprve zjistit potřeby. To znamená ptát se a teprve poté hledat řešení. Hlavně ne hned nabízet...

Prostřednictvím kterých komunikačních kanálů probíhá propagace vašich produktů a služeb?
Postupně začíná převládat internet a speciální eventy jako je Forum pro odborníky a výstavy pro koncové klienty.

Pár slov závěrem...
Rád bych popřál všem stavebníkům správnou volbu a rozhodnutí při řešení svého domu, efektivní využití znalostí a zkušeností opravdových profesionálů na trhu.
Mohu potvrdit, že náš odborný tým, složený z technických poradců, je plně k dispozici a připravený kompetentně pomoci, a to na celém území České republiky.


Zeptejte se