Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Rozhovor s Vítem Kutnarem, jednatelem společnosti DEKTRADE


Jsou nějaká rizika, která číhají na stavebníky při pořizování stavebních materiálů?
Velikým trendem poslední doby je šetření za každou cenu, zjednodušování konstrukcí a zaměňovaní stavebních materiálů při realizaci oproti tomu, co je uvedeno v projektu. Moc tomu nerozumím. Postavil jsem řadu velkých i menších staveb a jsem naprosto přesvědčen, že jediná cesta, jak získat kvalitní stavbu, z kvalitních materiálů a za odpovídající finanční sumu, je najmout architekta a projektanta, kterým důvěřuji. S nimi pak musím svůj záměr při tvorbě projektové dokumentace důkladně konzultovat tak, aby již na papíře bylo konečné řešení včetně konstrukčních detailů a použitých materiálů. A pak musím následně při výběrovém řízení a samotné výstavbě trvat na realizaci podle projektové dokumentace.

A co stavební dozor?
Máte pravdu, bez odborníka, který je na stavbě přítomen při tvorbě každé důležité konstrukce, to také nejde.

U velké stavby je tento postup logický, ale při stavbě rodinného domu se to možná nemusí vyplatit?
Vyplatí se to vždycky! U stavby za tři sta milionů i u stavby za tři sta tisíc. Chci-li kvalitní dílo, musím zaplatit projektanta, stavební dozor a trvat na dodržení projektu. A všechny změny musí odsouhlasit projektant i stavební dozor. Jinak zaplatím minimálně o třetinu více, než musím. To je naprosto jisté.

A co když mi kvalitní projektovou dokumentaci nabídne zadarmo sama realizační firma? Nedá se ušetřit takto?
Já bych to nedělal. Nevím, jak bych takovou firmu řídil a kontroloval, a podle čeho bych určoval množství víceprací a projektovanou kvalitu? Nemám se koho zeptat, nemám s kým konzultovat, nemám nikoho na své straně, až dojde k reklamaci a něco se nepovede. Kdo jednou stavěl, ví, že konfliktní situace vznikají na stavbě každý den. S projektovou dokumentací a stavebním dozorem se dají řešit snáze, rychleji a často ve prospěch investora.

Kde všude se mohou stavebníci seznámit s vaší nabídkou a nakupovat, co potřebují?
Stavebniny DEK jsou s obratem 8 mld. Kč s velkým náskokem největší stavebniny v České republice. Najdete nás v 58 městech a samozřejmě také na internetu na adrese www.dek.cz. Soustředíme se na dodávky kvalitních stavebních materiálů včetně technického poradenství a tato strategie nám pomohla z nuly během dvaceti dvou let vyrůst až do dnešní podoby. Dodáváme především živnostníkům a malým a středním stavebním firmám, ale velkoobchodní ceny máme pro každého, kdo přijde a ví, co potřebuje. Stačí zavolat, objednat přes internet, anebo osobně navštívit jednu z našich poboček. Je to snadné.

V čem je klíčová Vaše spolupráce s G SERVISem? Jaké výhody z ní plynou G SERVIS zákazníkům?
Spojením zkušeností techniků a obchodníků ze Stavebnin DEK a projektantů G SERVIS vznikají projekty domů s výbornými vlastnostmi i cenou. Technická kvalita a užitné vlastnosti domu jsou vždy na prvním místě, ale nezapomínáme, že konkurenceschopná cena celého díla je zároveň nezbytná pro uplatnění projektu a realizaci.

Jaké zajímavé služby nabízíte zákazníkům?
Náš servis a rychlost nakládky na pobočkách šetří především čas. Díky našim technikům můžeme garantovat kvalitu dodaných materiálů a ihned konzultovat případné dotazy zákazníků. Tím vším významně snižuje celkovou cenu díla.

Jakými oceněními či certifikacemi konkrétních produktů se může pochlubit společnost DEKTRADE?
Disponujeme všemi potřebnými a asi i některými nepotřebnými certifikáty. Nejvíce si však vážím ocenění od našich zákazníků v podobě opakovaných nákupů a pravidelného růstu podílu na trhu.

Jaké moderní komunikační či interaktivní nástroje využíváte, abyste ještě lépe informovali své zákazníky – potenciální stavebníky?
Pro letošní rok jsme připravili obsáhlý katalog vzorových stavebních konstrukcí skladem, včetně mnoha užitečných rad a aktuálních reálných cen. Naleznete ho na www.dek.cz v elektronické podobě, anebo ho rádi zašleme poštou. Povedlo se nám katalog propojit i s našimi kalkulátory a internetovým obchodem, takže návrh konstrukce i objednání je již opravdu hračka a trvá jen několik sekund. V katalogu je zhmotněno více než 50 let osobních zkušeností našich techniků v kombinaci s nejmodernější technikou a metodami zobrazení. Je to monumentální dílo a celá naše firma je hrdá na to, co jsme vytvořili.


Zeptejte se