Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Schiedel KINGFIRE = Král ohně


Pohoda u plápolajícího ohně s minimálními požadavky na prostor

V sychravém období představuje posezení u krbu s rodinou či přáteli pro většinu lidí synonymum pravé domácí pohody. Poptávka po instalaci doplňkového vytápění dřevem tak rok od roku roste. Přispívá k tomu i fakt, že se na trhu vyskytují komínové systémy, které výrazně usnadňují instalaci krbové vložky, a doplňkové vytápění přestává být výsadou luxusního bydlení. Společnost Schiedel přední výrobce komínových systémů u nás, v posledních letech uvedla na trh monolitický komínový systém s integrovanou krbovou vložkou KINGFIRE PARAT, který urychlí výstavbu, zabírá minimum místa a jeho cena je při započítání všech výhod velmi zajímavá.

Mít v domě další zdroj vytápění znamená zásadní úsporu nákladů, ať už vytápíte elektřinou nebo plynem. Navíc se tak stanete částečně nezávislými na externích dodavatelích tepla. Nezřídka se během tuhé zimy a při velké sněhové nadílce stává, že dojde například k výpadku elektřiny. Fakt, že máte záložní zdroj tepla, je tak k nezaplacení. Zároveň vám plápolající oheň v obytné části domu přinese pocit komfortu a pokud přijdete prokřehlí z venku, je sálavý zdroj tepla mnohem příjemnější, než teplo z klasických radiátorů.

Modulový komín Schiedel KINGFIRE je unikátní v tom, že má do paty rovnou zabudovanou krbovou vložku. Jedná se tedy o spalinovou cestu a topný spotřebič v jednom. Topná soustava je díky tomu po technické i vizuální stránce maximálně sladěná. Hlavní výhodou je jednoznačně rychlost výstavby. Komín se vyrábí na zakázku podle zadaných rozměrů, na stavbu se doveze vcelku a za 20 minut je vsazený. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých se stavebníci dopouštějí, pokud používají různě svépomocně postavené komíny. Jediný předpoklad pro výstavbu je jeřáb, kterým se instalace monolitu provádí, takže jeho obliba roste hlavně u montovaných domů, kde je tato technika na místě. Žádné vyzdívání, žádné prodlevy.

Kromě rychlosti výstavby je předností technologické řešení celého systému. KINGFIRE PARAT má všechny náležitosti, které komín musí mít. V monolitu se nacházejí dva průduchy, jeden odvádí spaliny od krbu, druhým samostatným průduchem se přivádí vzduch ke krbu. Krbová vložka, která je součástí Schiedel KINGFIRE, má regulovatelný výkon 3–7 kW, který vyhovuje požadavkům většiny běžných objektů a místností. Její účinnost je 80 % a může být provozována nezávisle na přívodu vzduchu pro hoření, což je pro moderní utěsněné domy s větracími systémy výhodou. Sklo dvířek je omýváno přívodem sekundárního vzduchu, čímž nedochází k usazování nečistot na vnitřní straně dvířek. Patentovaná technologie osazení krbové vložky umožňuje kdykoli její snadnou výměnu bez velkých nákladů. Další nespornou výhodou jsou rozměry. Půdorys komínu i s krbem je cca 55 x 55 cm a takto veliký je v celé své délce a zabírá tak minimum místa pouze 0,3 m2 v celkové dispozici. Tyto rozměry tak umožňují architektům a projektantům absolutní svobodu při navrhování interiéru. Řešením je tak i v prostorách, ve kterých dříve z důvodu nedostatku místa nebyl na krbovou vložku prostor. Navíc vám odpadne hledání jednoho dodavatele, což může být v dnešní době značně vyčerpávající. Kompletní systémový komín i s krbem pořídíte pouze u jednoho. Díky kompaktnímu tvaru se dá KINGFIRE PARAT použít jako centrální designový prvek nebo jako funkční bytové příslušenství. Krbový modul se dá obezdít lavicemi k sezení, regály pro uložení dřeva nebo poličkami pro běžné dekorace. Zákazníci si mohou zvolit jako finální povrchovou úpravu omítku nebo keramický obklad, pro nadstřešní část se dá použít také standardní prefabrikovaný komínový plášť z vláknitého betonu.

Produktová řada KINGFIRE, která v sobě zahrnuje typy Classico, Lineare a Rondo, získala za inovativnost, vysokou kvalitu, funkčnost a design řadu prestižních ocenění. V loňském roce to byly ceny Red Dot Award nebo Plus X Award, v letošním pak Iconic Award a Grand Prix 2017 na veletrhu For Arch v Praze. Více informací o systému naleznete na www.schiedel.cz


Schiedel, s.r.o.
Horoušanská 286
250 81 Nehvizdy
T: 326 999 011
F: 326 999 010
E: schiedel@schiedel.cz 
www.schiedel.cz


Zeptejte se