Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Schiedel KombiGas - novinka mezi komínovými systémy


Standardem posledních let na poli vytápění se stalo využívání více zdrojů tepla. Společnost Schiedel, s.r.o., která se zabývá vývojem, konstrukcí a testováním komínových systémů již 70 let, tento trend neopomíná. V portfoliu výrobků proto najdete nejen tradiční keramické, ale i kovové nebo plastové systémy a jejich vzájemné kombinace. Letos společnost Schiedel uvedla na trh nový komínový systém Schiedel KombiGas, který spojuje několik systémů dohromady.

Plyn stále na 1. místě

Systém KombiGas potvrzuje skutečnost, že nejvýznamnější podíl na vytápění rodinných domů a přípravě teplé vody má stále plynový kotel. Častým požadavkem či přáním stavebníků je ale vytvořit rovněž podmínky pro připojení doplňkového zdroje tepla, nejčastěji krbových kamen nebo krbové vložky. V jednom komínovém tělese se proto nacházejí dva samostatné průduchy. První keramický komínový průduch je určený pro připojení spotřebiče na pevná paliva. Druhý plastový slouží k odvodu spalin od plynového kondenzačního kotle. Systém vedle odvodu spalin zajistí samozřejmě i přívod spalovacího vzduchu do plynového kotle. Oba komínové průduchy mají optimalizované parametry, které zaručí technicky správné, dispozičně výhodné a ekonomické použití jak pro spotřebiče na tuhá paliva tak pro plynový kotel.

Unikátní tvárnice KombiGas

Nosným prvkem systému KombiGas je zcela nová komínová tvárnice, která je rozdělena na tři samostatné části. První je určena pro komínový průduch pro pevná paliva. Zde je osazena tenkostěnná keramická vložka průměru 18 nebo 20 cm s hrdlovými spoji, opatřená tepelnou izolací. Druhá část tvárnice vytváří uzavřenou šachtu, ve které je vloženo plastové potrubí pro odvod spalin od plynového spotřebiče. Prostorem mezi tímto plastem a stěnou tvárnice je přiváděn současné spalovací vzduch. Poslední částí tvárnice je samostatná víceúčelová šachta, kterou lze využít mimo jiné pro připojení solárního systému. Vznik tepelných mostů je v oblasti obou šachet eliminován integrovanou tepelnou izolací ve stěně tvárnice.

Přijďte se seznámit s komínem KOMBIGAS na veletrhu For Arch, hala 1, stánek A23.

Horoušanská 286
250 81 Nehvizdy
Tel: 326 999 011
Fax: 326 999 010
Email: schiedel@schiedel.cz
www.schiedel.cz


Zeptejte se