Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Schiedel - komíny bez kompromisů


Jak vybrat správný komín

Komín je nejen stavební, ale také technologická část domu a je proto třeba věnovat jeho výběru zvýšenou pozornost. Jako u každé technologické části zde hrají důležitou roli technické parametry, funkční vlastnosti a prodejní a poprodejní servis. Na trhu je dnes hodně komínů, ale ne všechny splňují normami dané parametry, i když se tak na první pohled tváří a zákazníka především zaujmou nízkou cenou.

Systémový komín přináší především záruky

Systémový komín je na rozdíl od individuálního sestavený s použitím vyzkoušených a ověřených kompatibilních dílů od jednoho výrobce, který tím přebírá odpovědnost za komín jako celek a jeho funkčnost. Zároveň výrobce poskytuje záruku za splnění předem deklarovaných vlastností. Poskytované záruky k jednotlivým komínovým systémům musí být reálné, věrohodné a jasně definované. Musí být řečeno, kdo je nositelem záruky, na co se záruka konkrétně vztahuje a po jakou dobu platí.

Kvalitní materiály a pokrokové technologie

Komín pořizujeme s perspektivou dlouhodobého užívání. Trendy ve vytápění vedou ke konstrukci úsporných spotřebičů, které vyvolávají nové požadavky na vlastnosti spalinové cesty. Dlouhodobou perspektivu zajistí pouze tomu odpovídající systémy a jejich součásti: tenkostěnné keramické vložky nebo komínové systémy vhodné pro energeticky efektivní domy. Pro každý komínový systém výrobce jasně určí, pro jaký způsob provozu je určen.

Čím se vyznačuje správný výrobce

  • Nabízí více typů komínových systémů z hlediska jejich konstrukce, technologie výstavby a použití. Je možno si proto vybrat tu nejlepší variantu pro daný objekt a spotřebič.
  • Zabývá se vlastním vývojem – správný výrobce neustále sleduje, jaké jsou nové a hlavně kvalitní materiály k dispozici a zavádí je do svých systémů. Toto si ověřuje vlastními zkouškami nad rámec požadavků norem.
  • Pomůže s výběrem systému a správným návrhem spalinové cesty včetně výpočtu potřebného průměru komína

  • Zajišťuje obchodní a technický servis na celém území ČR včetně poradenství přímo na místě.
  • Kamenné prodejny: partnerské kamenné prodejny jsou součástí prodejního i poprodejního servisu
  • Má zázemí v České republice

Doporučení na závěr: Neimprovizujte a věřte odborníkům

Moderní komín je složitým promyšleným systémem, jehož každá součást má svůj smysl. Sestavovat jej z různorodých komponentů je namáhavé, dokonce i nebezpečné. Proto renomovaní výrobci nabízejí kompletní sestavy, které se liší pláštěm, materiálem vložky, jejím průměrem i počtem průduchů.

Nemá smysl vymýšlet již vymyšlené, lepší je vybrat si na základě konkrétních podmínek budoucího domu ze široké nabídky certifikovaných komínových systémů takový, který bude splňovat potřebné parametry.

Statistiky ukazují, že improvizace při stavbě komínů, náhrada originálních dílů za jiné materiály nebo nedodržení technologických postupů jsou častou příčinou nebezpečných až tragických selhání komínů a těm se můžete s využitím kvalitních systémových komínů vyhnout.

Více informací najdete na www.schiedel.cz.


Zeptejte se