Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Stavbou altánu či pergoly si zajistíte na zahradě soukromí


Party stan, altán, pavilon, pergola, zahradní domek... Možností, jak si vytvořit na zahradě soukromí, je celá řada – vyberte si.

Pro malé i velké

Postavit na zahradě stan nebo ještě lépe teepee je ta správná zábava pro děti. Velcí zase ocení party stan, který se hodí na pořádání nejrůznějších oslav. Praktický je například nůžkový stan, jehož konstrukci stačí jen roztáhnout, a máte hotovo. Samozřejmě i stany je třeba kotvit, ale s pomocí napínacích lan a kolíků to jde snadno. Ovšem čím je stan větší, tím spíše je vhodné kotvit ho do betonových patek.

Šikovné zahradní domky

Malé zahradní domky se využívají na úschovu nářadí, ale třeba i grilu a dalších pomůcek, které v sezoně často využíváte. A ty větší poslouží i jako dočasné přístřeší, pak se většinou vybavují také okny, můžou mít střechu s přesahem nebo i terásku.


Populární pergoly, altány a pavilony

Zatímco většina zahradních staveb se dá dobře identifikovat, u altánů a pavilonů je to trochu jinak.

„Obecně se má za to, že pavilon je vzdušná stavba s vertikálními oporami, kdežto tradiční altán má půdorys šestihranu či osmihranu a je vybavený dveřmi a okny," uvádí zahradní architektka Klára Zápotocká ze společnosti G Servis. Ale hned dodává, že názvosloví těchto zahradních staveb je velmi variabilní a v praxi se hranice mezi těmito pojmy prolínají. K vidění pak jsou pak například i altány ve tvaru čtverce, bez oken a dveří.

Celý článek, v němž nechybí informace o pergolách, altánech a pavilonech si dočtěte ZDE.

Naše projekty altánů

Naši nabídku altánů si prohlédněte po kliknutí na obrázek níže.

Zdroj: Prozeny.cz


Zeptejte se