Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Systém Hager Quickconnect


Bezpečné, rychlé a snadné bezšroubové propojení kombinuje rychlost a bezpečnost

Zrychlujeme instalaci

S technologií bezšroubového připojení Hager Quickconnect jsou kabely a nyní také fázové přípojnice jednoduše zapojeny do instalace pomocí nástrčného systému místo šroubových svorek. To zvyšuje bezpečnost systému v porovnání se šroubovými spoji díky trvale konstantnímu působení síly pružiny na vodič. V neposlední řadě také toto propojení šetří čas montáže.

Pro lanka nejsou nutné žádné zakončovací dutinky. Plné vodiče se připojují bez pomoci nástrojů. Připojení nebo uvolnění plných či slaněných vodičů lze snadno provést pomocí rychloupínací svorky přístroje. Pro uvolnění vodičů je třeba vložit šroubovák o velikosti 2,5 mm a jednoduše jen zatlačit na svorku. Vstupní kabeláž se rychle propojuje pomocí fázových přípojnic. Díky svorkám Bi-Connect s nástrčnou technologií na vstupní straně je fázová hřebenová přípojnice pro příčné propojení jednoduše zapojena - a vy máte hotovo!

Bezúdržbové instalace díky konstantní upínací síle

Na vstupní a výstupní svorce působí konstantní upínací síla. Díky této trvale vysoké síle přítlaku svorky, která se časem nezmenšuje, jsou instalace zcela bezúdržbové. Na rozdíl od šroubových svorek, které se uvolňují například v důsledku vibrací a ohrožují tak bezpečnost, Quickconnect technologie eliminuje potřebu utahování nebo kontroly svorek.

Rychle připojte - nyní také na vstupní straně

Bezpečnost je dnes nejvyšší prioritou a času bohužel není také nikdy dost. Proto Hager přináší skvělé montážní pomůcky, které kombinují maximální bezpečnost s rychlostí. Použijte fázovou hřebenovou přípojnici pro Quickconnect připojení!

Pohodlná výměna

Zkrácení prostojů pro zákazníky na absolutní minimum. Při výměně přístroje nebo skupiny přístrojů nemusí být uvolněná hřebenová přípojnice ze všech přístrojů, ale pouze z měněné části. V případě údržby odstraňte fázovou lištu prostým pákovým pohybem šroubováku. Díky rychlospojkám na přístrojích lze přístroje snadno a rychle odstranit z DIN lišty. Povolte vybrané výrobky pomocí posuvníku Quick-Snap a vyjměte zvolený produkt z řady. Fázovou lištu lze snadno odstranit jednoduchým pákovým pohybem

Připraveno pro měření napětí

Samostatné zkušební otvory pro zkoušku napětí usnadňují práci. Měření napětí je jednoduché díky inteligentnímu designu modulových přístrojů Hager. Modulové přístroje Hager mají navíc popisové pole s průhlednou ochrannou klapkou pro vložení štítků s popisem. Jakmile je ochranná klapka zavřená, popis či označení je chráněn před prachem a nečistotami.

Zkracování doby zapojení díky fázovým přípojnicím

Fázové přípojnice se těší velké oblibě u elektrikářů – a není divu. Právě ony činí propojení modulových přístrojů jednodušší, rychlejší a bezpečnější. Proto Hager rozšířil osvědčený program fázových lišt pro horizontální instalaci a nově přináší varianty pro vertikální instalaci. V kombinaci s horizontálními fázovými přípojnicemi lze propojení přístrojů provádět rychleji než kdykoli předtím. 

Pomocí jednoduchého pákového pohybu šroubováku jednoduše a rychle přípojnice odpojíte, následně mohou být fázové přípojnice snadno demontovány. Ještě kompaktnější přípojnice umožňují větší prostor mezi řadami pro zapojení přístrojů, čímž získáte víc místa v rozvaděči. Navíc máte jistotu vysoké ochrany proti dotyku díky úplné izolaci: Kombinace bezšroubové svorky s fázovými přípojnicemi znamená bezpečnou práci.

Horizontální fázové přípojnice

Nové kompaktní horizontální fázové přípojnice Hager - ve spojení s bezšroubovými svorkami přístrojů - se snadno připojují k rychlému příčnému připojení modulárních zařízení na lištu DIN. Všechny přípojnice jsou izolovány pro zajištění maximální ochrany. Kromě variant 3P + N a 1P + N jsou k dispozici dvě varianty kombinací: 3P + N a 1P + N kombinované na jedné přípojnici - pro ještě větší flexibilitu.

Fázové kolejnice jsou nyní také jako startéry

Propojení přístrojů mezi řadami pomocí kabelů je časově náročné. S vertikálními fázovými přípojnicemi propojíte jednoduše jednu řadu s druhou. Hager nabízí osm variant pro skříně s roztečí DIN lišt 125 mm.


Společnost Hager založili již před více než 60 lety otec a synové Hagerovi v Sársku. Svou reputaci značka Hager vystavila na rozváděčové technice a přístrojovém vybavení pro distribuci a bezpečné nakládání s elektrickou energií, postupně do portfolia přibyla řešení pro vedení kabelů tehalit, systémy pro automatizaci budov, designové vypínače berker, dveřní komunikátory nebo dokonce nabíjecí stanice pro elektromobily. V České republice působí Hager Electro od poloviny devadesátých let. O české a slovenské zákazníky se stará tým obchodních, technických a marketingových specialistů. Česká pobočka Hager se účastní oborových veletrhů, pořádá konference, semináře a odborná technická školení a vyvíjí a lokalizuje pro místní zákazníky technickou dokumentaci, katalogy a softwarové pomůcky.

Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66 Zdiby
Tel: +420 281 045 730
info@hager.cz
www.hager.cz


Zeptejte se