Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Rozhovor s jednatelem firmy TONDACH Kamilem Jeřábkem


Proveďte nás v pár souvětích sortimentem značky Tondach – produkty.
Naše společnost je výrobcem stavebních materiálů, konkrétně pálené, chcete-li keramické střešní krytiny Tondach a zdicích materiálů pod označením Keratherm. V oblasti pálených střešních tašek navazujeme na dlouholetou tradici produkce tohoto typu krytiny, kterou u nás naleznete na mnoha historických objektech. Šíří sortimentu, který dnes nabízíme, však tradiční původ v mnohém převyšujeme. Oproti původním bobrovkám a prejzám, později drážkovým krytinám v naturálním provedení, dnes nabízíme širokou škálu modelů i barev tak, aby si každý stavebník ke svému projektu nalezl ten svůj model a barvu. Kompletní keramický sortiment je systémově doplněn o funkční nekeramické doplňky Tondach Tuning. Tondach tedy stavebníkovi svými produkty nabízí ucelený systém a k tomu ještě vysoce nadstandardní záruku All inclusive po dobu 33 let.

Dočkaly se stávající řady produktů inovací?
Do nabídky našeho systému patří také systémy pro nadkrokevní izolaci a solární ohřev vody. Stavebník si tak u nás může zajistit kompletní sortiment pro úsporu energie na vytápění. Součástí naší dodávky těchto produktů je také doporučení specializovaných firem pro jejich montáž.

Pracujete na dalších produktových novinkách?
Ve druhé polovině loňského roku jsme na trh uvedli novinku – plochou střešní krytinu  pod názvem Figaro 11. Tato krytina je v podstatě odpovědí na zvýšenou poptávku ze strany našich zákazníků. Svým jednoduchým tvarem zapadá do dnešních trendů architektury. Tuto krytinu jsme původně dodávali z našich sesterských výrobních závodů v koncernu. Od loňského roku ji vyrábíme u nás, ve výrobním závodě Hranice na Moravě. První ohlasy trhu nás příjemně překvapily, o tašku je velký zájem.

Jaké jsou výhody pálené krytiny v porovnání s plechovou?
Víte, když se podíváte na západ od našich hranic, dominuje tam trhu se střešními materiály pálená střešní krytina, naopak na východ od nás je dominantní plechová krytina. Toto jednoduché geografické rozdělení souvisí, myslím, s vnímáním kvality bydlení. Toho, kdo se chce ve svém domě cítit dlouhé roky dobře, kdo nechce po několika letech natírat střechu novým nátěrem, protože ten starý oprýskal, kdo nechce mít problémy s prostupy střešní krytinou (rezivění prořezů, nemožnost sundání pouhých několika m2 krytiny atd.), kdo se nechce při větším větru bát, že mu střecha uletí, toho by ani nenapadlo dát si na střechu plechovou krytinu. Na západ od našich hranic toto vědí. Stavebník má tedy na výběr. Buď se svou volbou rozhodne pro dlouhodobě krásnou střechu z pálených tašek, která neoprší, nevybledne, nezreziví a nesfoukne ji první silnější vítr, nebo půjde do rizika.

Jaká je životnost pálené střešní tašky?
Jak jsem již zmínil, na naši krytinu poskytujeme záruku 33 let. Její životnost je ale několikrát delší. V našich podkladech uvádíme, že životnost pálené střešní krytiny je 100 a více let, z praxe ale známe příklady, kdy pálená střešní krytina plní plnohodnotně svou funkci i po 200 letech...V této souvislosti bych chtěl zmínit také pojem jako je estetická životnost. Zatímco jiné střešní krytiny, betonovými počínaje a plechovými konče, mají svou barvu danou natřením povrchu barvou, barva pálené střešní krytiny je dána výpalem cihlářské hlíny, obohacené oxidy kovů a křemíku. Barva pálených tašek je tedy stále stejná!

Každý stavebník může využít nejen nabídku vašich jedinečných produktů, ale také originálních služeb. Které to jsou?
V šíři poskytovaných služeb je Tondach na našem trhu jedinečný. Vedle standardních služeb, jako jsou např. výpočty spotřeby materiálu (i když ani toto není u některých výrobců samozřejmostí), nabízíme širokou škálu předprodejních a také poprodejních služeb. K těm předprodejním patří například služba zaměření střechy v případě chybějící dokumentace u rekonstrukcí nebo možnost virtuální animace sladění typu, barvy krytiny s barvou fasády prostřednictvím aplikace na našich webových stránkách. Dále pak možnost prohlédnout si konkrétní typ krytiny na reálné střeše v blízkém okolí stavebníka, katalog prověřených pokrývačských firem,... U těch poprodejních vede naše záruka All inclusive, kterou jsem již zmiňoval a dále např. možnost dodávky drobností v případě, že na stavbě něco chybí. Tyto objednávky dovedeme vyřídit standardně do 24 hodin, a to vám na našem trhu nenabídne žádný z dodavatelů pálené střešní krytiny.

Zaujalo nás, že také školíte vlastní zpracovatele. Má to souvislost s budoucí možností zájemců o vaše produkty ve smyslu například: „Kup si pálenou střešní krytinu a vyber si svého pokrývače?"
Kvalitní střešní krytina je v podstatě pouze základem pro dobře fungující střechu. Vedle kvality materiálu musí nastoupit také kvalita provedení. K čemu vám budou pořádné střešní tašky, když nebude dobře udělaný prostup kolem střešního okna nebo dobře provedené úžlabí? Přes všechnu kvalitu krytiny vám do domu poteče! Proto se soustředíme na vyškolení pokrývačských firem a i kvůli tomu na svých webových stránkách nabízíme možnost výběru prováděcí firmy z katalogu osvědčených pokrývačů. Snažíme se tímto stavebníkům snížit riziko nekvalitně provedené práce.

V čem je klíčová vaše spolupráce s G SERVISem? Mají GS zákazníci nějaké speciální výhody?
G SERVIS se, stejně jako my, neustále snaží o zdokonalování nabídky a zlepšování služeb pro zákazníky. V tom se naše aktivity potkávají a zájemci o nový projekt tak mají jistotu, že spolu s projektovou dokumentací dostávají také celou škálu služeb, které jim dále usnadní život. Na naši krytinu získávají zákazníci G Servisu speciální slevu ve výši 20 %.

Jakými způsoby se o vás mohou zákazníci dozvědět a jak vás mohou kontaktovat?
Naše nové webové stránky jsme se snažili přizpůsobit tak, aby každý, kdo hledá něco v souvislosti s naší krytinou, měl možnost dostat se tam, kam potřebuje, pouhými 3 prokliky. Nechceme zájemce o naši krytinu unavovat dlouhými obecnými pasážemi, ale nabízíme konkrétní odpovědi. Vyšli jsme z měření návštěvností našich stránek a již na úvodní stránku jsme umístili témata, která naše zákazníky zajímají. Vedle toho mají možnost využít v případě zájmu některou z mnoha služeb a pomocí formuláře si vyžádat osobní kontakt našeho pracovníka. Ten pak individuálně řeší jeho potřeby. Samotné nás mile překvapilo, že o tuto komunikaci a pomoc je zájem a zákazníci ji hodnotí velice kladně.

Chcete závěrem stavebníkům něco sdělit?
Myslím, že není vhodnější doba na započetí stavby. Ceny stavebních materiálů jsou na nejnižších úrovních posledních let, to samé platí i pro hypotéky. Když k tomu připočtete neustále se zkvalitňující servis ze strany dodavatelů stavebních materiálů, není opravdu na co čekat.

www.tondach.cz


Zeptejte se