Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Typové projekty mají své přednosti


Po desetiletích hromadné prefabrikované výstavby se zdálo, že pojem „typový" u nás ztratil na přitažlivosti. Ve světě jsou však typové domy dobrou možností, jak pořídit kvalitní architekturu za přijatelnou cenu, a tyto hodnoty už objevila i česká veřejnost. O současném vývoji a situaci na našem trhu s námi hovořil Jiří Maňák, obchodní ředitel společnosti G SERVIS CZ

Které důvody podle vašich zkušeností nejčastěji vedou k volbě typového projektu rodinného domu?

Zcela určitě je převažujícím důvodem „dostupnost". A tím nemyslím jenom otázku finanční (cenu projektu), která jistě hraje v rozhodování největší roli, ale zejména „dostupnost informací" při prvních úvahách o stavbě domu, ať už formou nabídky typových rodinných domů v tištěných katalozích nebo na webových stránkách. Jistě nebude daleko od pravdy tvrzení, že většina stavebníků, kteří si z jakéhokoliv důvodu nechají zpracovat individuální projekt, začne právě inspirací typovými projekty. Rozsah a kvalita zpracování typového projektu zaručuje minimalizaci rizik při výstavbě, která bývají příčinou nárůstu ceny stavebních prací. Typový projekt oproti většině individuálních projektů obsahuje kromě projektu architektury a statiky také projekt zdravotně technických instalací, projekt vytápění a projekt elektroinstalace. Díky tomu lze typový projekt použít i pro vlastní realizaci stavby.

Dalším důvodem kromě ceny a kvality projektu je rychlost dodávky a pestrá nabídka služeb. Náš zákazník si „pouze" vybere svůj vysněný rodinný dům podle vizualizací studie domu a množství grafických nástrojů. Ukáže na něj a my mu dodáme veškerou potřebnou dokumentaci a služby nejen pro zahájení stavebního řízení. Všem zákazníkům nabízíme přizpůsobení (úpravu) projektu podle jejich individuálních požadavků za cenu již od 900 Kč.

Posledním důvodem jsou reference. Naše typové projekty jsou prověřeny několika tisíci realizací v České a Slovenské republice.

Časopis Můj dům

Celý článek zde.


Zeptejte se