Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Vybírejte litou podlahu s pomocníkem


S návrhem a výběrem konkrétního typu podlahy poradí nový portál Podlaha.cz. Online pomocník nabízí kompletní služby spojené s problematikou podlah, výběrem vhodných materiálů i realizací osvědčenými dodavateli. Lité potěry na bázi anhydritu nebo cementu umožňují rychlé zhotovení pevné, dokonale rovné a spolehlivé podlahy. Na litou podlahu můžete přímo bez vyrovnávání položit dlažbu nebo koberec.

Správný výběr podkladní vrstvy pro finální podlahu dokáže uspořit peníze i práci. Ať už zvolíte cementovou nebo anhydritovou litou podlahu, CEMEX  umí obojí. „Spolehlivými materiály a kvalifikovanou pokládkou zmenšíte riziko poruch v hotové podlaze," připomíná odborník Ing. Daniel Šmíd a dodává: „S návrhem konkrétního řešení pomůže www.podlaha.cz, který umožňuje okamžitý on-line výpočet orientační ceny lité podlahy a směřování poptávky k prověřeným realizačním firmám."

Nejspolehlivější podlahové technologie? Stavba si řekne sama

O volbě vhodného materiálu napoví už sama stavba, resp. její konstrukční systém, a doba, kdy byla dokončena. Nové monolitické betonové konstrukce potřebují k vysychání několik měsíců a uzavření vlhkosti v podlaze by mohlo značně snížit pevnost anhydritového potěru. Jinak obecně platí, že do lehkých montovaných objektů se hodí spíše cementové potěry, jako CemLevel, zatímco do cihelných anhydritové (AnhyLevel z nabídky CEMEX). Při výběru materiálu nezapomeňte přihlédnout také k orientaci domu ke světovým stranám a tedy k míře proslunění objektu. Během dne může dojít vlivem přechodu ze stínu na silné slunce k rychlým změnám teplot v podlahové konstrukci. A na ty jsou cementové potěry citlivé. Vyplatí se proto volit v tomto případě spíše materiál AnhyLevel.

  

Anhydritový potěr AnhyLevel od CEMEXu je určen pro realizaci vnitřních podlah. Anhydritové podlahy tvoří ve spojení s podlahovým vytápěním jeden z nejefektivnějších systémů vytápění. Výhodou je také nízká minimální tloušťka podlahy (30 mm), omezení trhlin vlivem smršťování a kroucení nebo možnost urychlit vysychání umělým vysušováním.

Mezi přednosti cementového potěru CemLevel od CEMEXu patří například vysoká hutnost, která je předpokladem vysoké pevnosti. Podlaha vyniká rychlým nárůstem pevnosti po vytvrdnutí, takže je možné ji brzy zatížit. Cementový potěr lze bez problémů využít i v trvale vlhkém prostředí.

  

Materiály uvedené na portálu Podlaha.cz tvoří systémové a ověřené řešení dodávané společností CEMEX - předním výrobcem litých podlah a betonových směsí. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, ISO 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Spolehlivost podlah netvoří pouze prvotřídní materiály, ale také odborné a kvalifikované zpracování. Na Podlaha.cz mohou zájemci poptat prostřednictvím formuláře materiál i kompletní provedení na klíč. Provádění v rámci České republiky zajišťuje pro CEMEX cca 25 prověřených a certifikovaných realizačních firem. Zákazník může mít jistotu, že podlahu provedou zkušení řemeslníci. Kromě litých potěrů najdete na webu Podlaha.cz také možnosti dekorativních povrchů, nebo vysoce odolných povrchů pro průmysl. Poradit se můžete přímo s odborníkem: daniel.smid@cemex.com.

TZ Cemex


Zeptejte se