Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Proč jsou pasivní domy tak úsporné


KVALITNÍ TEPELNÁ IZOLACE OBÁLKY BUDOVY 
Extrémně nízkou potřebu tepla na vytápění a příjemnou tepelnou pohodu uvnitř pasivního domu má na svědomí silná vrstva tepelné izolace všech ochlazovaných konstrukcí, často i více než třicet centimetrů.  

SLUNOLAMY
Jsou určené k pevné instalaci na fasádu budovy a stávají se tak neoddělitelným architektonickým prvkem. Mohou chránit interiér proti slunci zvenčí jak horizontálními, tak vertikálními prvky. Při nízkém slunci v zimním období naopak proniká sluneční energie přímo do místnosti.

SOLÁRNÍ KOLEKTORY 
Výstavba v pasivním energetickém standardu je ideální pro využívání obnovitelných zdrojů energie. Jejich využití je nejen ekologické, ale zároveň šetří vaše peníze. Například použitím solárních kolektorů lze ušetřit až 70 % nákladů na ohřev teplé vody.

STÍNĚNÍ
Venkovní žaluzie, rolety či markýzy spolehlivě chrání interiér před letním přehříváním a před dalšími povětrnostními vlivy.

SOLÁRNÍ ZISKY 
Pasivní domy jsou již při návrhu optimalizovány tak, aby umožňovaly propustit do interiéru co nejvíce sluneční energie. Sluneční zisky tvoří významný podíl na celkové potřebě tepla na vytápění domu.  

Čtěte také...
Proč se rozhodnout pro pasivní dům
Typové pasivní rodinné domy 
Typové pasivní rodinné domy G SERVIS 
Individuální pasivní rodinné domy 
Hlavní rozdíly oproti klasickým domům 
Větrání pasivního domu 
Mýty o pasivních domech  

 Zeptejte se