Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Řešení pozemku


Naplánování kroků stavby, výběr a funkční rozmístění prvků na pozemku a architektonické řešení zahrady je to, čemu říkáme „komplexní řešení pozemku". A jsme v tom dobří. Vyplatí se vám přečíst si následující řádky. Stojí za to se nad tím zamyslet: bydlení zdaleka není jen dům. Dům je jen součástí vašeho pozemku – celku, který musí být funkční. Celku, který je velice složité vybudovat. Celku, který je také součástí okolí, do kterého musí zapadnout.

Budování domu a jeho okolí sestává z velkého množství operací. Tyto operace na sobě vzájemně závisí a určit jejich pořadí často není maličkost. Stejně jako tyto časové závislosti jsou pro stavbu a život na pozemku klíčové i prostorové vztahy. Rozestavěný i hotový pozemek – to je dům, oplocení, záhony, cesty, stromy, studna, volný prostor, přípojky a také možná altán, bazén, garáž, nakládání s odpadem, žumpa, krb a další. To vše dohromady musí bez kolizí fungovat a ještě u toho dobře vypadat.

Při stavbě budete potřebovat, aby vše bylo přístupné, když je potřeba, aby se technika dostala tam, kam musí, a aby neponičila hotové prvky. Naopak po dokončení stavby chcete všechno na pozemku dostupné a logicky uspořádané, chcete, aby volný prostor byl tam, kde jej oceníte a funkční prvky tam, kde je čekáte. Chcete, aby na pozemku i za jeho hranicemi bylo vidět to, co se vám líbí a naopak zůstalo schováno vše, na co se dívat nechcete. Chcete tam zkrátka vést pohodový život.

Dopředu promyšlené rozvržení pozemku tedy:

  • zabraňuje chybám a opomenutím,
  • šetří peníze,
  • usnadňuje stavební řízení kvalitnějším povinným Projektem situace stavby,
  • zkracuje dobu výstavby,
  • zohledňuje budoucí požadavky,
  • vytěží maximum z jakéhokoliv pozemku,
  • umožňuje pohodlný život.


Komplexní řešení 4 základních typů pozemku
(pravidelný, nepravidelný, úzký a svažitý) si prohlédněte na této stránce.


Zeptejte se