Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Rozhovor s Jiřím Lejnarem, ředitelem Hypocentra Modré pyramidy o financování bydlení.


Pokud Hypocentrum nenabídne lepší nabídku financování, zaplatí za vás náš projekt!

  

Můžete nám stručně přiblížit historii Hypocentra a také svoji pozici?
Do Modré pyramidy jsem nastoupil před deseti lety a tehdy jsem dostal na starosti zastrčenou pobočku v Praze 4 - Zálesí. Ta pobočka neměla žádné poradce a ani se o ní nevědělo, neměla žádné výlohy, žádný vchod do pěší zóny ani na náměstí, prakticky nebyla šance, aby nějaký klient tuto pobočku sám objevil. Klienty jsme tedy museli sami aktivně vyhledávat a oslovovat je například ve spolupracujících společnostech, developerských firmách, realitních kancelářích a všude tam, kde to bylo vhodné. A protože jsme se hodně zaměřovali na financování bydlení, přemýšleli jsme, jak tuto naši specializaci vyjádřit i v názvu. A protože Modrá pyramida tehdy uváděla na trh vynikající produkt kombinující výhody hypotéky a stavebního spoření s názvem hypoúvěr Hypoúvěr, vymysleli jsme název Hypocentrum. První velké Hypocentrum v Jindřišské ulici v Praze bylo otevřeno v lednu 2008, nyní jich už máme po celé republice 8.

Jaká je nejčastější první otázka budoucích stavebníků, kteří potřebují pomoct s financováním jejich vlastního bydlení?
Dnes je doba už vyzrálá a mnoho stavebníků již ví, jakým způsobem budou budoucí dům financovat. Většina si ale neudělala opravdovou analýzu trhu. Buď se spolehnou na to, že jim dostatečné srovnání udělá nezávislý finanční poradce a nebo se spokojí jen s jednou nabídkou. Apeluji na vaše zákazníky, aby i v případě, že je všichni přesvědčují, že je právě jejich nabídka nejlepší, nám ji pro srovnání ukázali a my jim uděláme lepší.

Máte nějakou radu, jak se mohou stavebníci bránit neseriózním lidem, kteří sami sebe označují za „finanční poradce"? Jaká rizika na ně číhají při zvolení nevhodného financování?
Za dobu, co ve firmě působím, jsem si vybudoval averzi vůči „všem těm" finančním agenturám, které na trhu působí, a proti jejich nesmyslnému systému obchodování. Dodnes nechápu, jak si někdo může říkat nezávislý finanční poradce, když je odměňován ne za to, jak je s ním klient spokojen a kolik mu pomůže ušetřit, např. paušálem, ale naopak může být i nejvíce odměňován za pro klienta nevýhodné produkty od finančních institucí, jejichž produkty klientům doporučuje. Bohužel to bývá tak, že čím méně výhodný produkt, o to vyšší provize. V dnešní době dokážeme klientovi poskytnout výhodnější nabídky než agentury a pokud je nějaký pracovník agentury tlačen převážně k uzavírání investičních pojištění, kde klient déle než rok splácí pouze provizi obchodníka, nemůžeme se přece bavit o poradenství. Téměř za každou nabídku, kterou „nezávislý" finanční poradce označí jako nejlepší, dokážeme nabídnout výhodnější a klientovi vysvětlit i to, jaké další, mnohdy zbytečné, produkty pro klienta finanční poradce na „zdánlivě nejlepší hypotéku" navěsil.

V čem je klíčová Vaše spolupráce s firmou G SERVIS? Jaké výhody z ní plynou GS zákazníkům?
Chceme se jako banka více profilovat nejen u koupí nemovitostí a refinancování hypoték, což je taková střední škola hypotečního financování, ale i ve financování výstaveb. Jen zlomek hypotečních poradců, kteří rozumí hypotékám, rozumí i této problematice. Nejde zde jen o ideální variantu na začátku, ale také o to, aby hypotéka šla stavět tak, aby podle "prostavěnosti" dokázal klient čerpat. Dokážeme financovat výstavbu i tzv. bez faktur a dokážeme financovat dům zálohově dopředu, pokud ještě nemá dostatečnou prostavěnost.

Jsou nějaké části Vašeho produktu, které od Vás zákazníci mají za zajímavou cenu nebo zcela zdarma?
Samozřejmě každému klientovi zdarma uděláme analýzu jeho nabídek, které nasbíral na trhu a poradíme mu optimální variantu financování. Poradíme mu zdarma s koupí pozemku, pokud ještě neví, kde bude stavět. A jsme mu schopni pomoci také s výběrem stavební firmy.

Jak probíhá spolupráce s klienty, kteří se rozhodnou pro úvěr Modré pyramidy?
Hypocentrum Modré pyramidy nenabízí jen úvěry Modré pyramidy, ale jako součást Komerční banky nabízíme i její produkty. Klienti jen dodají potvrzení o příjmu, pokud mají dostatek vlastních zdrojů, nemusí ani to, a přiloží finanční rozpočet od některé ze stavebních firem na základě projektu od G SERVISu. O vše ostatní se postaráme.

Na našich webových stránkách avizujeme garance. Můžete přiblížit, o co se jedná?
Pokud u nás klient nedostane nejlepší nabídku, zaplatíme mu cenu za projekt G SERVIS.

S jakými spolupracujete bankami?
S žádnými. Hypocentrum je součástí Komerční banky a Modré pyramidy. Nabízíme tedy vlastní produkty. Dnes není potřeba nabízet hypoteční produkty 10 bank. Všechny dnes mají podobné možnosti. Jde jen o to, jak schopné má daná instituce poradce a jak dokáže za klienta cenou a dalšími výhodami zabojovat.

Kde všude se mohou zájemci o hypotéku seznámit s Vaší nabídkou?
V České republice máme 8 Hypocenter. Pokud ale klient bude požadovat, můžeme si s ním domluvit schůzku např. i u něj v zaměstnání nebo doma také mimo krajská města, kde jsou naše Hypocentra.

Slovo závěrem...
Na závěr bych chtěl říct, že jsem hrdý, že Hypocentra mohou být partnery tak úžasného projektu jako je G SERVIS. Není nic lepšího, než být u toho, když poprvé začne člověk snít o vlastním pozemku a domě. Kdo to zažil, nemůže říct, že by raději bydlel v bytě. Je skvělé, že G SERVIS nabízí projekty domů, které se prakticky dají srovnat s cenami bytů ve větších městech a domy se tak stávají více dostupnými. Dodávají lidem svobodu a jsem rád, když naši lidé mohou být u toho.


Zeptejte se