Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

AKTIV HOUSE Koncept kvalitního a moderního bydlení budoucnosti. (11/2010)


Aktivní dům je stavba, která aktivně vytváří co nejpříjemnější a nejzdravější vnitřní prostředí a vychází vstříc všem dnešním potřebám a trendům. Systém funguje na dosažení rovnováhy mezi třemi základními faktory: energií, vnitřním prostředí domu a ohleduplností k životnímu prostředí. Aktivní dům představuje zdravé, pohodlné a současně energeticky úsporné bydlení.

Projekt domu AKTIV HOUSE společnosti G SERVIS vychází z návrhu Ing. arch. Martina Doršice z firmy VELUX. dům má obdélníkový půdorys, dvě nadzemní podlaží a je zastřešen sedlovou střechou s použitím pálené střešní krytiny TONDACH. Prosklená fasáda by měla být orientována na jižní stranu.

Jako konstrukční systém je použit YTONG P2-400 tl. 300 mm (pórobetonové tvárnice) zateplený kontaktním zateplovacím systémem YTONG MULTIPOR tl. 200 mm. Na stropní konstrukce jsou použity panely YTONG a schodiště je navrženo jako železobetonový monolit. Střecha domu má tepelnou izolaci mezi a pod krokvemi ISOVER UNIROL PROFI v tloušťce od 350 mm. Použitá okna od firmy VELUX jsou dřevo-hliníková, zasklená izolačními trojskly. Přirozený způsob ventilace všech místností je zajištěn pomocí mechanického větrání se zpětným získáváním tepla, konkrétně rekuperační jednotkou Sentinel Kinetic od společnosti REGULUS.

Hlavním zdrojem nízkoteplotního podlahového vytápění a zdrojem pro přípravu teplé vody je tepelné čerpadlo CTC EcoAir 105 v kombinaci se solárním termickým systémem KPS 11, vše od společnosti REGULUS. Tepelná energie je skladována v akumulační nádrži o objemu 600 l, kde je jako doplňkový zdroj tepla použito elektrické topné těleso. Energetickou soběstačnost aktivního domu zajišťují fotovoltaické panely 4,6 – 7,38 kWp umístěné na střeše domu v rozloze cca 50 m². Dodavatelem uceleného systému je firma PROTECTION & CONSULTING, s.r.o. AKTIV HOUSE má hodnotu měrné roční potřeby tepla na vytápění 20 kWh/(m².rok).

Projekt rodinného domu Aktiv House je připravovanou novinkou společnosti G SERVIS pro rok 2011 a bude zařazen do nabídky projektových rešení na konci listopadu. Rozpočtová cena realizace je 5 144 000 Kč (bez DPH), cena projektové dokumentace je 39 500 Kč (vč. DPH).

Více informací naleznete na www.vybersidum.cz anebo kontaktujte zákaznickou linku 236 160 333.


Zeptejte se