Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Bungalov na dvoře (11/2006)


JEN TĚŽKO UVĚŘIT, ŽE JSME SE NESPLETLI: JELI JSME NA NÁVŠTĚVU RODINNÉHO DOMU, KTERÝ BYL POSTAVEN V LOŇSKÉM ROCE, A VÍTALA NÁS MALOVANÁ FASÁDA STARÉHO VENKOVSKÉHO STAVENÍ. NOVÝ DŮM JE TOTIŽ BUNGALOV S NÍZKOU STŘECHOU, TAKŽE PŘI POHLEDU Z ULICE ZŮSTÁVÁ SKRYT NA DVOŘE DOMU PŮVODNÍHO.

Bungalow 13
Novostavba rodinného domku stojí v úrodném Polabí a už rok po nastěhování je obklopena pečlivě udržovanou zelení. Skutečnost, že jde o bungalov s mírným sklonem střechy (pouhých 20°, výška hřebene 3,7 m), mu spolu s vysokou zdí směrem z ulice zajišťuje dokonalé soukromí.

Partnerství kvality
Program výstavby rodinných domů „porotherm dům Wienerberger” založila v roce 2002 společnost Wienerberger cihlářský průmysl. projekt na podporu kvalitní výstavby z moderního systému pálených cihel porotherm se úspěšně rozvíjí – dnes se ho účastní na 40 stavebních firem, které svou působností pokrývají celou republiku, a řada dalších významných partnerů. V oblasti, kde jsme navštívili tento bungalov, je stálým partnerem projektu stavební společnost NOVAKO BRANDÝS NAD LABEM. „POROTHERM DŮM” nabízí realizaci rodinného domu s pevnou cenou, přesným termínem dokončení, kontrolou kvality stavby a dalšími výhodami. Stavět můžete jak podle individuálního návrhu, tak podle libovolného typového projektu.přímo v rámci programu je k dispozici zdarma 10 typových projektů s kompletní projektovou dokumentací. lze si vybrat i z více než 600 typových projektů společnosti GSERVIS, která patří mezi partnery programu „porotherm dům”, a získat od stavební firmy slevu z ceny projektu až 25 % (kompletní nabídka na www.gservis.cz). V tomto případě se majitelé rozhodli pro typový dům bungalow 13 právě od firmy GSERVIS cz. Jako bonus můžete od společnosti Wienerberger získat praktické pomůcky pro řešení svého budoucího bydlení: cd-Rom „Váš nový domov”, příručku pro investora a letos navíc unikátní příručku podrobných rad a informací s ústředním sloganem „pomáháme Vám bydlet”. Více na www.porothermdum.cz.

Ani ne do roka

Stavbu domu na klíč realizovala stavební firma Novako v rámci programu „Porotherm dům“. Celá výstavba probíhala ve svižném tempu: v září 2004 zahájila firma zemní práce, základová deska byla hotova začátkem října. Po nutné technologické přestávce začalo na sklonku října vyrůstat zdivo. Dům je postaven technologií přesného zdění na tenkovrstvou maltu z broušených cihel Porotherm 40 CB. Díky přesné úpravě cihel zbroušením na výšku 249 mm je možné zdít s nimi při tloušťce ložné spáry pouhý 1 mm. Výsledkem je přesnost a rychlost výstavby, významná úspora malty a rychlost vysychání samotného zdiva.

Jednovrstvé obvodové zdivo má tloušťku 40 cm a splňuje vysoké nároky na tepelný odpor i tepelnou akumulaci stěny (zdivo bez omítek vykazuje součinitel prostupu tepla U = 0,32 W/m2K). Díky umístění domu v Polabské nížině tento parametr bohatě stačí k pohodlnému bydlení bez zateplení vnějších stěn. Protože zdění na tenkovrstvou maltu stavební práce urychluje, byl již v prosinci dům kompletně pod střechou. Přes zimu se pak dělaly vnitřní omítky, práce venku byly obnoveny až ve druhé půli března. Přesto byl dům již v polovině července 2005 připraven k nastěhování mladé rodiny.

Úsporný půvab

Domek s jednoduchým obdélníkovým půdorysem 8 x 11 metrů je projektován tak, aby splnil nároky na klidné soužití rodičů s jedním až dvěma dětmi (rodina, kterou jsme navštívili, je tříčlenná). Na jižní straně má příjemnou terasu 3 x 5 metrů, jejíž základ tvoří (stejně jako u vyvýšené vstupní terásky na západní straně) betonová zámková dlažba Best.

Dispoziční řešení ctí typový projekt společnosti GSERVIS CZ. Změny jsou jen kosmetického rázu: schází příčka vlevo za vstupem (prostor chodby je díky tomu otevřenější), strop ve vrcholu střechy kryje rovný sádrokartonový podhled a místo francouzských oken jsou na severní straně dvoudílná plastová okna s pevně instalovanou zkosenou částí (profil Rehau, realizovala firma Milovice).

Podlahy jsou převážně laminátové plovoucí (bukový dekor), jen ve vstupních a hygienických prostorách dostala přednost keramická dlažba. Praktickým doplňkem jsou sítě do oken, které si mladí manželé nechali instalovat již v rámci montáže oken. Díky tomu neznají problém s dotěrným hmyzem v interiéru. Kuchyňská linka na míru od firmy Sykora má skříňky z lamina a tradiční výbavu vestavěnými spotřebiči (myčka, trouba s plynovou varnou deskou, digestoř). Do koupelny se vedle vany vešel i plynový turbokotel, na WC vás zaujme baterie Oras s bidetovou sprškou. Nábytek je převážně od firmy IKEA.

Čistá a jednoduchá stavba skrývá ještě jeden půvab – cenu. Protože finanční prostředky majitelů byly omezené, museli kompletní výstavbu domku na klíč – včetně základů a vnitřního vybavení – pořídit za 1,5 milionu korun. Podařilo se!

Bungalow 13Bungalow 13Bungalow 13Bungalow 13
1 Pohled od severu nabízí detail dvoudílných plastových oken. Jejich zkosená část je instalována na pevno 2 Smrček před oknem dětského pokoje poroste symbolicky s jeho obyvateli 3 Vstup do domu chrání mírně vyvýšená teráska a boční štít střechy se smrkovým podbitím 4 Posezení na jižně orientované terase je za příznivého počasí mimořádně příjemné 5 Domek, který je celý posazen na dvoře staršího stavení, se obrací svou společenskou částí k jihu 6 Základní pohled na dům se vám otevře od severozápadu
Bungalow 13 

Technické údaje

Projekt: GSERVIS cz (typový dům bungaloW 13)
Realizace: Novako – stavební a zámečnická firma
Dispozice: 3 + 1
Zastavěná plocha: 88 m2 (8 x 11 m)
Obytná plocha: 43,7 m2
Celková užitná plocha: 71,3 m2
Technologie stavby: betonová základová deska s kari sítí na základových pasech do nezámrzné hloubky; svislé konstrukce z broušených cihel porotherm 40 cb, příčky porotherm 11,5 cb (přesné zdění na tenkovrstvou maltu); zvenčí jemně omyvatelné škrábané silikátové omítky, zevnitř klasická vápenocementová malba
Střecha: dvouplášťová střecha se smrkovým krovem (sklon 20°), betonové tašky km beta, okapy a svody pozink Podlahy: laminátová plovoucí podlaha (dekor buk), keramická dlažba Rako
Výplně otvorů: vstupní dveře a okna z bílého plastu (Rehau), vnitřní dveře dřevěné (bílý lak)
Vytápění: plynový turbokotel dakon s průtokovým ohřevem tuV (zásobník 30 l) + teplovodní radiátory Radik
Způsob výstavby: na klíč
Cena: 1 500 000 kč (včetně základů a vnitřního vybavení domu)

Kontakty

Program výstavby rodinných domů
POROTHERM DŮM Wienerberger WIENERBERGER

CIHLÁŘSKÝ PRŮMYSL, a. s.
Plachého 388/28,
České Budějovice
zákaznická linka: 844 111 123
e-mail: porothermdum@wienerberger.cz
www.porothermDUM.cz

NOVAKO
Kralovická 544,
Brandýs nad Labem
tel./fax: 326 904 452
mobil: 604 279 043
e-mail: novako@cmail.cz

GSERVIS CZ, s. r. o.
Hasskova 9, Třebíč
zákaznická linka: 236 160 333
e-mail: gservis@gservis.cz
www.gservis.cz

Bungalow 13Bungalow 13Bungalow 13Bungalow 13Bungalow 13
7 V obývacím pokoji, který má přímý vstup na terasu, se najde místo i pro dětskou postýlku 8 Kuchyňská linka na míru: skříňky z lamina imitují dřevo, výrazné jsou nerezové prvky 9 V koupelně najdete vše podstatné: zrcadlo, umyvadlo, vanu i turbokotel 10 Detail zámkové dlažby na vstupní terásce 11 Výhled dvoudílným oknem z ložnice do zahrady

Zdroj: Můj Dům (11/2006)


Zeptejte se