Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Chýně na Vyhlídce – řadové domy od společnosti GSERVIS CZ


Výstavba řadových domů Chýně Na Vyhlídce je pilotním projektem developerské společnosti EUROPOTRAVINY, s. r. o., která se v rámci své filozofie vyjádřené heslem „Nový smysl bydlení“ spojila s firmou GSERVIS a renomovaným architektem Janem Snášelem, CSc., aby vytvořila koncept nového moderního bydlení 21. století. V pražských poměrech tak vznikl unikátní funkcionalistický model řadové výstavby, která snese nejen přísná evropská měřítka, ale prodává se za cenu nižší, než je na poměrně drahém bytovém trhu hlavního města obvyklé.

V případě Chýně se dá říci, že je téměř součástí metropole, i když se nachází 1 km za jeho hranicí. Obec je vzdálena jen pouhých 8 km od konečné stanice metra trasy B Zličín a autem se sem dostanete přes Chrášťany za pět minut.

Lokalita

Pozemek pro výstavbu řadových domů je situován u napojení komunikace vedoucí z Úhonic na silnici mířící z Chýně k Rudné. Zatím je nutné využívat při dopravě k metru ve Zličíně autobusové spojení z centra obce. Linkou č. 358 se tam dostanete za dvacet minut, o něco déle to trvá autobusem č. 357, který projíždí Hostivicí. S termínem dokončení výstavby v lokalitě bude vybudována zastávka pražské integrované dopravy přímo u areálu.

Z hlediska dopravy automobilem je výhodné napojení na plzeňskou dálnici D5 u Rudné (Exit 5) anebo na karlovarskou silnici u Hostivice, odkud to rovněž není daleko k Pražskému okruhu a k letišti. Blízkost letiště však neznamená žádné hlukové zatížení obce, protože letecké koridory, v návaznosti na přistávací dráhy, vedou mimo obec. Rychlé je i spojení lokality s centrem města po Plzeňské třídě, která je po otevření tunelu Mrázovka mnohem lépe průjezdná, než tomu bylo v minulosti.

Kromě skvělé dopravní dostupnosti se Chýně vyznačuje hezkým přírodním prostředím, které tvoří chráněná krajinná oblast hostivických rybníků od Litovického přes Kalu až po Břevský. Z Litovického potoka, který rybníky propojuje, je napájen i místní rybník Bašta. Celou síť pak doplňuje obcí Chýně obnovený Strahovský rybník. V sousední obci Břve bylo také vybudováno moderní sportoviště s krytou tenisovou halou a fitness centrem. Milovníci aktivního odpočinku jistě ocení množství cyklostezek vedoucích přes Chýni do Divoké Šárky, ke koupališti Džbán, do Prokopského údolí nebo k Okoři. Přímo přes areál vede jedna z nich až do krásných lesů na Křivoklát.

V samotné obci najdeme novou, zdařile pojatou budovu obecního úřadu, hasičský sbor, poštu, obvodního lékaře, základní a mateřskou školu, což vytváří dostatečné zázemí pro spokojené a pohodlné bydlení. Přitažlivý kolorit obce, oceňovaný nejen starousedlíky, navíc dokreslují restaurace U Hamouzů s jedinečnou sbírkou reklamních tabulí pivovarů, či Pivovarský dvůr s minipivovarem, ve kterém se vaří tři druhy kvasnicového piva a dále s Českou restaurací a Krčmou.

Za velkými nákupy i za zábavou je pak možné vyrazit do nákupního centra Zličín s multikinem a mnohými restauracemi rychlého občerstvení, anebo také do Stodůlek, kde se nachází celá řada dalších supermarketů.

Koncepce projektu

Obytný areál tvoří 90 řadových rodinných domů, které jsou rozděleny do 30 trojdomů seřazených do šesti rovnoběžných linií projektovaných souběžně s Rudenskou ulicí. Vzhledem k tomu, že tato silnice míří k severu, jsou všechny domy orientovány vchody a vjezdy z obslužných komunikací buďto k východu, nebo západu. Na opačné straně domu, tedy na východ a západ, jsou situovány obývací pokoje s výstupem na terasu a zahradu.

Všechny domy jsou řešeny stejným způsobem, ať už se jedná o krajový nebo středový dům. Funkcionalisticky pojatý dvoupodlažní zděný objekt zaujímá svým půdorysem, na zastavěné ploše 79 m2, klasický obdélník. Výhodou jednoduché stavby s nízkou sedlovou střechou s mírným sklonem 10 stupňů je plnohodnotně využitelný prostor prvního patra. Široké prosklení uliční fasády a francouzská okna, či dveře ze zahradní strany, umožňují dostatečné proslunění všech místností. Před domem s garáží je dostatek místa pro zaparkování dvou, tří vozidel. Žádoucí soukromí rezidentů zajišťují dřevěné zástěny oddělující terasy všech domů a také živý plot ohraničující sousedící zahrady či dveře do zahrady.

Typy domů

Všechny řadové domy jsou řešeny stejným způsobem v dispozicích 4 + kk na užitné ploše 122 m2. Pozemky, na kterých jsou domy projektovány, mají výměru 205 m2 až 406 m2.

V přízemí je umístěna garáž (19 m2) s vchodem jak na zahradu, tak i do předsíně (4,8 m2). Je zde dost místa pro sklad pod schodištěm. Ze vstupní haly vede vchod do technické místnosti – prádelny (4,6 m2) s klozetem, umyvadlem, místem pro pračku. Zbývající plocha podlaží je věnována napříč domem navrženému obývacímu pokoji (30,7 m2). Z uliční strany je zřízen kuchyňský kout, dále jídelní kout a z obývacího pokoje výstup na dřevěnou terasu (14 m2) a zahradu. Také je tu při zahradní stěně umístěno schodiště s výstupem do haly horního patra.

Nahoře je naproti schodišti ústícímu ve středu objektu navržena společná koupelna (7,4 m2). Po její jedné straně pak rodičovská ložnice s možností zřízení pracovního koutu, nebo šatní místnosti (17,9 m2), která prochází napříč domem, a po druhé straně, půl na půl, dvě další ložnice, dětské nebo hostinské pokoje (11,5 m2).

Standardní vybavení

Konstrukce a příčky: zděné, systém Porotherm, střešní krytina: plechová, aluzinková, schodiště: dvouramenné, železobetonová konstrukce, podlahy: laminované plovoucí podlahy ve všech místnostech, keramická dlažba ve vstupní hale, v koupelně s WC a v prádelně s WC, obklady a vybavení koupelen: keramické obklady v prádelně s WC do 1,65 m, v koupelně s WC do výše 2,45 m, chromové pákové baterie, akrylátová vana, umyvadla a kombiklozety Jika – set MIO, bílý porcelán, okna/balkonové dveře: pětikomorové, bílé, plastové, termoizolační dvojsklo, kuchyně: není v ceně dodávky, je řešena příprava veškerých potřebných instalací, možnost dodávky prostřednictvím investora v ceně hypotéky, zárubně a dveře: vstupní dveře: dřevěné s prosklenou fixní částí, vnitřní dveře: 1 ks posuvné skleněné dveře, 1 ks protipožární dveře, 5 ks laminované dveře s obložkovou zárubní, slaboproudé rozvody: přípojka telefonu a kabelové televize v přízemí objektu, topení: plynový kotel se zásobníkem vody (60 l), topná tělesa – ocelová, desková, garáž: garážová vrata s přípravou pro dálkové ovládání, venkovní úpravy: zámková dlažba u vstupu a vjezdu do domu, dřevěný rošt na terase, pletivové oplocení, zatravněná zahrada, živý plot.

Ceny domů

Cena domu 4 + kk s garáží se v závislosti na velikosti pozemku od 205 m2 do 406 m2 pohybuje od 3 390 000 Kč do 3 990 000 Kč bez DPH.

Platební podmínky

• 15 % při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí, individuální řešení financování prostřednictvím finančního poradce je možné.

Další splátky průběžně vždy po dokončení definované etapy výstavby. Vyřízení hypotéky u finančního partnera projektu ČSOB zdarma

Zdroj: Nové bydlení (březen 2006)


Zeptejte se