Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Dům měsíce dubna (duben 2008)


Dům měsíce dubna

Rodinný dům Klassik 125 Brno

Vážení čtenáři, rád bych Vás seznámil s projektem firmy G SERVIS CZ, s.r.o. na rodinný dům Klassik 125 Brno. Jedná se o dům střední velikostní kategorie, vhodný do dvoupodlažní okolní zástavby. Klassik 125 Brno je jednopodlažní dům s obytným podkrovím, se sklonem střechy 38°. Je navržen pro bydlení 4-5 členné rodiny. Dům je určený pro rovinatý, případně mírně svažitý pozemek. S ohledem na jeho velikost, je vhodné umístit tento dům na parcelu o výměře min. 600 m2. Při osazování projektu na pozemek je důležité, aby obytné místnosti a terasa byly dostatečně prosluněny. Proto je rozumné řídit se doporučenou orientací vstupu, která je v tomto případě sever popř. severovýchod. Je samozřejmě možné objednat zrcadlový obraz projektu, čímž se výrazně rozšíří možnosti situování domu.

Dům Klassik 125 Brno je pro svůj tradiční vzhled a moderní dispoziční řešení už dlouhodobě velice oblíben u našich zákazníků. Zastřešení domu tvoří kombinace sedlové střechy s polovalbami a valbové střechy (střecha nad garáží). Charakteristickým prvkem je zapuštěný, centrálně umístěný vstup s valbovým přístřeškem. V zadní části objektu je umístěna zimní zahrada.

Přízemí tvoří denní část rodinného domu. Překrytý vstup z čelní strany objektu navazuje na zádveří. Z prostoru zádveří je přístupná garáž a WC. Přímým propojením se dostaneme do vstupní haly se schodištěm. Přímo z haly je přístupný obývací pokoj s krbem. Dále je z haly přístupná kuchyň s barovým pultem a jídelní částí v apsidovém výběžku. Jídelní část je propojená se zimní zahradou, na kterou navazuje venkovní terasa. Zimní zahrada je přístupná i z obývacího pokoje.

Noční část domu je v poschodí, řešeném jako obytné podkroví. Spojení přízemí a podkroví je zajištěno schodištěm. Na schodiště navazuje chodba z níž se vchází do dvou pokojů, ložnice a koupelny s WC. Z jednoho pokoje a ložnice, na kterou navazuje šatna, je přístup na částečně překrytou loggii nad apsidou. Všechny tyto pokoje jsou prosvětlené štítovými a střešními okny. Chodby v přízemí a v poschodí jsou prosvětlené světlovody. Přístup do půdního prostoru je možný z chodby pomocí sklápěcího schodiště. Půdu je možné využít jako skladovací prostory. Klassik 125 Brno je realizovaný jako vzorový dům v Brně ve stavebním centru EDEN 3000, v konstrukčním systému Ytong společnosti XELLA.

Vzorový dům můžete navštívit denně včetně sobot a nedělí od 10.00 do 18.00 hod.

cena projektu 32 562 Kč
orientační cena domu 3 980 000 Kč

přízemí - užitková plocha: 111,1 m² poschodí - užitková plocha: 94,2 m²

Hodnocení provedl - Ing. Gustav Zlatý, G SERVIS CZ, s.r.o.

Zdroj: Dům a Zahrada Můj Dům


Zeptejte se