Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Dům roku 2007 – výsledky soutěže (03/2007)


V lednovém čísle časopisu Můj dům jsme vám představili 41 individuálních staveb postavených podle návrhů architektů a 31 typových projektů novostaveb. Vaším úkolem bylo určit, který dům se vám nejvíc líbí, a propůjčit mu tak titul Dům roku 2007. Přinášíme vám jak výsledky čtenářské ankety, tak i názor odborné poroty.

Hlasování čtenářů

Kategorie typové domy


Hlavní cenu Dům roku 2007 v anketě čtenářů a první místo v kategorii typové domy získal dům Jupiter od společnosti Hoffmann, který soutěžil pod označením T 30.
Na druhém místě mezi typovými domy se umístil Premier 140, který nabízí společnost GSERVIS CZ. Soutěžil pod označením T 14.
Třetím nejúspěšnějším typovým domem byla dřevostavba Mona 117, kterou dodává firma Atri um. Soutěžní kód T 09.

Kategorie individuální domy


První místo v čtenářské anketě v kategorii individuální domy zaujal dům se soutěžním kódem I 37. Navrhl architekt Jiří Houša.
Druhý a třetí nejúspěšnější individuální dům navrhl podle názoru čtenářů stejný architekt – Adam Lenc. Soutěžní kódy byly I 38 a I 29.

Absolutní pořadí u čtenářů podle počtu hlasů:

Titul Dům roku 2007 získal dům Jupiter od společnosti Hoffmann, který soutěžil pod označením T 30.

Druhý nejvyšší počet čtenářských hlasů v soutěži Dům roku 2007 získal dům s označením I 37, individuální zděná stavba podle návrhu architekta Jiřího Houši.

Třetí cena Dům roku 2007 patří patří typovému domu Premier 140 společnosti GSERVIS CZ (kód T 14).

Hlasování odborné poroty

Odborná porota rozhodovala ve složení:
Ing. arch. Tomáš Zlámal (předseda)
architektka Karolína Fořtlová , spolupracovnice redakce
Tomáš Tkačík , generální ředitel společnosti Springer Media CZ
Hynek Paťorek , ředitel redakcí společnosti Springer Media CZ
Michal Wernisch, šéfredaktor časopisu Můj dům
Jitka Pálková , redaktorka časopisu Můj dům
Lidmila Cihlářová , redaktorka časopisu Stavba

Kategorie individuální domy


První místo mezi stavbami podle individuálního projektu zaujal dům s označením I 27. Porota ocenila čistou kompaktní formu, odrážející to nejlepší z funkcionalistických tradic. Autorem návrhu je architekt Libor Chovanec.
Druhou cenu získala realizace architektů Miroslava Holubce a Matyáše Sedláka, soutěžní kód I 35. Dům je výjimečný jak vnitřním uspořádáním, tak moderním pojetím sedlové střechy.
Třetí místo porota přisoudila domu se soutěžním kódem I 10 za respekt ke složitým místním podmínkám a střízlivý architektonický výraz. Navrhl prof. Ing. arch. Ladislav Lábus.

Kategorie typové domy


První místo získala dřevostavba Comfort 124 od společnosti Elk, soutěžní kód T 19. Porota ocenila velkou variabilitu projektu, účelnou dispozici a moderní architektonický výraz.
Jako druhý se umístil dům Dimenze 96 z nabídky firmy RD Rýmařov, který soutěžil pod označením T 23. Zaujal svou jednoduchostí a čistotou stylu.
Třetím nejlepším typovým domem je originální dřevostavba Modula 137 soutěžící pod označením T 04. Dodává společnost Design Production.

www.dumabyt.cz

Zaujalo vás některé téma v rubrice Rodinné domy? Rádi byste připojili svůj názor nebo se naopak na něco zeptali autorů článků? Založte diskuzi na nové téma na našem portálu o bydlení www.dumabyt.cz (PORADNA A DISKUZE). Naši redaktoři a odborníci z řad externích spolupracovníků redakce jsou připraveni vám odpovědět na vaše dotazy. V diskuzi máte možnost setkat se také s dalšími čtenáři, kteří si s vámi navzájem vymění zkušenosti nebo vám dokonce poradí.

Zvláštní bonus pro naše čtenáře! Spoustu zajímavých informací navíc o stavbě, rekonstrukci, materiálech a nových technologiích najdete na našem portálu o bydlení www.dumabyt.cz ve speciální rubrice DŮM.

Zdroj: Můj Dům, 03/2007


Zeptejte se