Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Dům v nadčasových dimenzích


Text: Jitka Pálková
Foto: Robert VirtDům v nadčasových dimenzích

Nový vzorový dům Excelent, který si můžete od letošního dubna prohlédnout v Ostravě, vznikl na základě spolupráce společností RD Styl a G Servis CZ. Na první pohled nepůsobí nápadně, vznikl se záměrem ukázat zájemcům „in natura" pohodlné moderní bydlení s nadčasovými parametry.

Typový dům Excelent patří k těm nejoblíbenějším jak v nabídce společnosti G Servis CZ, která je autorem projektu, tak společnosti RD Styl, která domy realizuje. „Podle našich zkušeností má Excelent úspěch, protože je jednoduchý, účelný, uvnitř prostorný a nechybí mu nic k pohodlnému bydlení," vysvětluje Jiří Maňák, obchodní ředitel společnosti G Servis. Kompaktní stavba ve tvaru krychle s nízkou stanovou střechou a přistavěnou garáží se zdá zvenku menší, než ve skutečnosti je. Po architektonické stránce nabízí univerzální kvalitu, protože jednoduchý tvar se dobře „snese" jak se starší, tak s moderní zástavbou, bude dobře vypadat v novém satelitu, v sousedství prvorepublikových vilek i na venkově.

Dispozice je navržena pro pěti- až šestičlennou rodinu. Oproti základní typové verzi byl půdorys vzorového domu mírně upraven, takže návštěvník si může ověřit i variabilitu projektu. Zrušením malé šatny vznikla velmi prostorná předsíň, přímo propojená s garáží a s halou. Ústřední hala umožňuje přístup do společné obývací části orientované na jižní stranu – tvoří ji kuchyň, jídelna a sezení a za francouzským oknem se rozšiřuje ven na terasu, krytou dřevěnou pergolou. Z haly se vstupuje i do pracovnya zázemí a po otevřeném schodišti se vychází do patra.

V horním podlaží si můžete prohlédnout překvapivě prostornou koupelnu s vanou a samostatným sprchovým koutem, velkorysou rodičovskou ložnici s vestavěnými skříněmi a další dva pokoje. Díky stanové střeše mají místnosti standardní výšku stropu a celý prostor lze bez problémů vybavit běžným nábytkem a využít na 100 %, zatímco v běžném podkroví přinášejí plochy pod šikmými stropy vždy určité omezení.


Na severní straně odděluje dům od ulice předsazená přízemní garáž

Praktický každým coulem

V domě Excelent je, na rozdíl od mnoha „minimalistických" typových domů, důsledně pamatováno na úložný prostor a dostatečně dimenzované zázemí jak pro dům, tak pro zahradu. Kdo už má zkušenosti s užíváním domu, určitě ocení, že v garáži vznikla velká nika na kola, technická místnost má přímý výstup na zahradu a v přízemí se nachází i samostatný prostor na domácí práce (prádelna), který vznikl spojením dvou malých místností – spíže a komory. Pod schodištěm se ukládají neskladné předměty, které před nás obvykle staví dilema „kam s nimi?" Celý interiér je zařízen nábytkem podle návrhu architekta. Návštěva tak nabízí možnost získat reálnou představu nejen o velikosti místností, ale i o tom, jak bude dům prakticky „fungovat" v každodenním životě.

Po konstrukční stránce koncept vychází ze standardních a prověřených materiálů – využívá zdivo z příčně děrovaných cihel, dřevo, pálenou střešní krytinu atd. Projekt umožňuje různé způsoby vytápění a ohřevu teplé užitkové vody (plynem, elektřinou, tepelným čerpadlem systém vzduch/voda nebo země/voda) v závislosti na místních podmínkách a záměru majitele.


Hlavní vstup do domu chrání lehká markýza z nerez oceli a skla

Technické údaje

Zastavěná plocha: 146,8 m²
Užitná plocha: 202,4 m²
Cena projektu: 39 500 Kč
Konstrukce: betonové základové pasy, zdicí systém Porotherm, fasáda omítnuta a ve 2. podlaží obložena dřevem, stropy keramobetonové z vložek Miako, schodiště betonové, dřevěný krov, sádrokartonový podhled, střešní krytina pálená taška Tondach
Výplně otvorů: okna plastová s izolačními trojskly, vnitřní dveře dýhované do obložkových zárubní (Sapeli) a posuvné do pouzdra (JAP)
Vytápění: ústřední plynové, teplovodní podlahové vytápění + podlahové konvektory + radiátory
Orientační cena stavby: 4 590 000 Kč (bez DPH)

1 Interiér domu navrhla bytová architektka, většina nábytku byla vyrobena z MDF desek (v lesklém laku a dekoru třešeň). Podlahu pokrývá keramická dlažba formátu 60 x 100 cm s dezénem travertinu

2Kuchyňská linka se skládá ze sestavy vysokých skříněk s úložným prostorem a integrovanými elektrospotřebiči (vlevo) a velkorysé pracovní zóny ve tvaru písmene U. Projekt domu umožňuje oddělit kuchyň posuvnou stěnou

3 Velká koupelna v patře je vybavena akrylátovou vanou a sanitární keramikou Laufen, obklady a dlažba vycházejí z modulu 60 cm

4 Ložnice rodičů nabízí prostor pro velkorysou manželskou postel, kterou zvýrazňuje dekorativní tapeta na čelní stěně


KONTAKT:

G SERVIS CZ, s. r. o.
Tiskařská 10/257, Praha 10-Malešice
zákaznická linka: 236 160 333

RD STYL, a. s.
Stodolní 31, Ostrava, zákaznická linka: 800 266 826
www.rdstyl.cz

Vzorový dům Excelent
Grmelova ul., Ostrava-Mariánské Hory, zákaznická linka: 800 266 826


Zeptejte se