Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Jak se rodí Hit (07/2007)


Text : Zuzana Ottová | Foto: Robert Virt

U KOLÉBKY DOMU SE SLIBNÝM NÁZVEM HIT STÁLY TŘI SUDIČKY, TEDY TŘI FIRMY, Z NICHŽ KAŽDÁ MU DALA DO VÍNKU NĚCO ZE SVÝCH DOVEDNOSTÍ, ABY VYROSTL V PŘÍJEMNÝ PŘÍBYTEK PRO SVÉ BUDOUCÍ OBYVATELE.

Hit
Jednoduchou stavbu člení dvojice vikýřů a částečně přiznaný krov. Teplá hnědá barva krytiny Bramac a dřevěných prvků přispívá k útulnému dojmu. Celkový rustikálně laděný vzhled domu nenarušují ani plastová okna a dveře, které jsou z vnější strany v dezénu dřeva a naopak do interiéru se včleňují neutrální bílou barvou

Program POROTHERM DŮM nabízí realizaci rodinného domu z tradičního přírodního materiálu, kterým cihla určitě je, s řadou dalších výhod, mezi něž například patří realizace domu prověřenou stavební firmou, nadstandardní finanční záruka v podobě garanční listiny, kontrola kvality provedení stavby atd. klient může stavět jak podle vlastního návrhu, tak podle typového projektu, který si vybere buď přímo z katalogu tohoto programu (v tomto případě získá projekt zdarma), a nebo z jakéhokoliv jiného katalogu typových domů – záleží pouze na jeho výběru.

Na počátku byl mladý pár, určitá suma peněz a touha po vlastním bydlení. Když si manželé spočítali finanční částku, kterou by mohli dát dohromady s pomocí hypotéky, potěšilo je zjištění, že „dosáhnou“ nejen na byt, ale i na menší rodinný dům. Radost záhy vystřídaly starosti, na koho se obrátit, jakou firmu zvolit, aby se dům jejich snů nesesypal jako ten pověstný z karet. Přesto se do této riskantní hry pustili a dnes už si mohou oddychnout – vlastní střecha nad hlavou v podobě typového rodinného domu Hit je skutečností.

Od snu k realitě

Následovala nelehká fáze hledání, a to jak projektu domu, tak vhodného pozemku. Na rozdíl od pozemku nebyl výběr stavební firmy dílem šťastné náhody, ale důkladného průzkumu. Budoucí stavebníky nejvíce oslovil program POROTHERM DŮM Wienerberger, zaměřený na podporu zkvalitnění výstavby rodinných domů v ČR. „Provázanost projektu a realizace a garance kvality stavby byly rozhodujícím faktorem při výběru dodavatele,“ hodnotí majitelé domu.

Hit se představuje

Hit
Celou jižní část domu lemuje terasa, z boku k domu přiléhá garážové stání

Manželé si vybrali typový rodinný dům Hit z nabídky partnerské firmy GSERVIS, realizací stavby byla pověřena stavební firma Stavby – Rekonstrukce Pejša. Pro stavbu tohoto typového domu je nejvhodnější rovinatý pozemek, přesně takový náhodně objevili v místě nové zástavby v obci nedaleko Kladna, odkud majitel domu pochází. Tak jako všechny domy v programu POROTHERM DŮM Wienerberger je i hrubá stavba domu Hit postavena kompletně ze systému Porotherm včetně stropní konstrukce.

Obytné místnosti jsou rozmístěny podle posledních trendů: společenská část je situována do přízemí a soukromá se nachází v podkroví. Oproti původnímu projektu majitelé volně propojili malou halu s centrálním obytným prostorem. Koupelna se zvětšila o sousední spíž, čímž poskytla dostatek místa i pro sprchový kout. Protější komora se rozrostla o hluchý prostor pod schody a převzala funkci zrušené spíže.

Hit

Obytná část přízemí je rozdělena na tři zóny: kuchyňský kout, jídelnu a část se sezením, kde teplo domova zajišťuje rohový krb. I tady došlo ke změně – okno, které původně sousedilo se vstupem na terasu, se přesunulo na jižní stranu do jídelní části. „Chtěli jsme, aby jídelna získala více slunce, naopak u sezení vytvořila plná zeď bezpečný pocit krytých zad,“ vysvětluje majitelka domu.

V podkroví se nacházejí tři pokoje a koupelna s WC. Jeden pokoj slouží jako ložnice, druhý brzy připadne novorozenému pokračovateli rodu, třetí pokoj slouží jako prostorná šatna.


Malý tak akorát

Velikostně bychom mohli domek označit za startovní, obytný prostor by pro větší než čtyřčlennou rodinu vyhovoval jen stěží. Také těm, jejichž nedílnou součástí domova jsou různé sbírky, velké knihovny či jen spousta upomínkových předmětů by těžko poskytl dostatek potřebného místa. Pro mladou tříčlennou rodinu je však nyní tím nejpříjemnějším místem, zvláště když okolní zahrada poskytuje sezonní obytný prostor, který nelze žádnou vnitřní plochou nahradit.

PŮDORYSY

hit

Kontakty

Program výstavby rodinných domů
POROTHERM DŮM Wienerberger
Plachého 388/28, České Budějovice
zákaznická linka: 844 111 123
e-mail: porothermdum@ wienerberger.cz
www.porothermdum.cz

STAVBY – REKONSTRUKCE PEJŠA, s. r. o.
Tomáš Pejša Polní 1178, Kladno
tel./fax: 312 687 079 mobil: 602 259 677
e-mail: pejsa@stavby-pejsa.cz
www.stavby-pejsa.cz

Technické údaje

Dispoziční řešení: 4 + kk

Zastavěná plocha: 94,3 m2

Celková užitková plocha: 117,7 m2

Konstrukční řešení: nepodsklepená stavba na betonové základové desce, hrubá stavba cihlový systém pOROtHeRm včetně stropních konstrukcí

Střecha: sedlová se sklonem 40°, střešní krytina betonová taška bramac Výplně otvorů: plastová okna a vstupní dveře, vnitřní dveře sapeli s kovovou zárubní Podlahy: plovoucí podlaha, dlažba

Vytápění: plynový kombinovaný kotel, v centrálním obytném prostoru podlahové vytápění, v podkroví a užitných místnostech radiátory, v koupelně podlahové topení doplněné topným žebříkem

Cena: 2 600 000 kč (konkrétní cena za tento dům v době výstavby)

Zdroj: Můj Dům 7/2007


Zeptejte se