Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Kam kráčejí typové domy


www.peknebydleni.cz


Oblíbený typový dům Lyra má dispozici 5 + 1, celkovou užitnou plochu 134,4 m2. Postavený na klíč stojí 2 642 000 Kč. G SERVIS CZ

Přestože na stránkách tisku i internetu se objevují vášnivé diskuse mezi zastánci a odpůrci typových domů, jedno je jisté: Typové domy stejně jako jinde ve světě i u nás pro řadu lidí představují a i v budoucnosti budou představovat nejschůdnější řešení, jak si pořídit rodinný dům.

Co se změnilo

Nerozšiřuje se však pouze samotná nabídka katalogových domů. Typové domy se vyvíjejí, a to ve všech směrech. Hlavní důvod nespočívá v tom, že na trh vstoupily nové technologie a materiály. Změnili se, naštěstí, i samotní investoři, jejich vkus. Netvrdíme, že okolo nás již nevyrůstají typové domy podivné architektury, ke zlepšení dochází postupně, krok za krokem. Poznáme to na první pohled. Například domy inspirované středověkými hrady, s jejich věžičkami už lidé nepovažují za atraktivní. V řadě společností přicházejí na svět kvalitní projekty typových domů. Na zlepšení má zásluhu i to, že se jimi začaly zaobírat i některé přední architektonické ateliéry.

Vznikají projekty vkusných typových domů, které nechtějí ohromit, přebít charakter lokality, stát se jeho dominantou Jsou univerzální, přizpůsobivé různým typům pozemků i orientaci.

Ve srovnání s minulostí stále více investorů upřednostňuje menší domy. Lidé již ustupují od monstrózních domů, v nichž se jednotliví členové nemohou najít. V současnosti jsou nejoblíbenější domy s dispozicí přibližně 4 či 5 + 1. K menším domům lidé přistupují nejen proto, že nadměrný prostor oslabuje sociální vazby, ale že jde o podstatně větší investici a dražší provoz, což v dnešní době není žádoucí. Co se týče ceny typového domu, lidé nejčastěji hledají domy v ceně okolo 3 000 000 Kč.


Značné oblibě se těší typový dům menší velikostní kategorie, který však spolehlivě uspokojí i nároky 3-4 členné rodiny. Bungalov 13. Dům má dispozici 3 + 1, celkovou užinou plochu 71,3 m2. Cena domu postaveného na klíč je 1 578 000 Kč. G SERVIS CZ

Na čem ještě záleží

Především v souvislosti se zvyšujícími cenami všech druhů energií se investoři stále více zajímají nejen o pořizovací náklady, ale i o ekonomiku provozu nového domova. Stále menší procento upřednostňuje při výběru svého příštího domova...Jiří Maňák,
obchodní ředitel
G SERVIS CZ, s. r. o.

1. Stavebníci mají každoročně desítky oblíbených domů v naší nabídce 1000 projektových řešení. Obecně je v současné době zájem spíše o menší rodinné domy, architektonicky a vzhledově jednoduché. V každé kategorii tak mají stavebníci své favority. V klasických domech je to již dlouhodobě oblíbený dům Alfa. Mezi bungalovy kraluje malý a levný dům Bungalow 13. Velmi oblíbeným domem je vzhledem k dispozici, jednoduchosti tvarů a užitkovým vlastnostem dům typu Lyra, který máme v provedení bez garáže i s garáží. Orientační cena stavby se u domu Lyra pohybuje již kolem 2,6 milionu Kč bez DPH.

2. Ve vývoji typových nebo individuálních projektů není žádný rozdíl. Typové projekty jsou sice projektovány dopředu, ale na svého zákazníka a ohlas vždy čekají. Nicméně i typové projekty sledují trend, požadavky a nároky zákazníků. Často bývají projektovány i architekty. Zcela určitě je při dodávce typových projektů změna v přístupu k zákazníkům a v nabídce komplexnosti služeb. Jen v loňském roce jsme třetině našich zákazníků provedli úpravu typových projektů a dodali téměř stovku projektů individuálních. Se zákazníky se snažíme již před výběrem vhodného domu definovat nároky celé rodiny, zohledňujeme jejich zájmy, přání a požadavky jak na vlastní dům, tak i na zahradu jako celek. Z tohoto seznamu požadavků následně společně tvoříme koncepční řešení pozemku a domu, které je později spojováno v jedno – DOMOV.

 
Zeptejte se