Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Kde luxus je standardem, kvalita normou a filantropie samozřejmostí (12/2007)


Z rozhovoru s Ing. Jiřím Vrbkou, jednatelem společnosti G SERVIS CZ, s.r.o.

Firma G SERVIS CZ, s.r.o. z Třebíče je nejvýznamnějším dodavatelem typových projektů rodinných domů v České republice. Že vám jméno firmy nic neříká - a co takhle katalog typových rodinných domů? Konečně jste doma? No ano, kdo by neznal tuto výpravnou publikaci. Náklad 45 000 výtisků, přes 500 stran nabídky vzorových domů a 800 originálních projektových řešení. Zní to téměř neuvěřitelně, ale je vysoce pravděpodobné, že i vy máte ve svém okolí někoho, kdo patří k tisícům jejich spokojených zákazníků.

Být první zavazuje

První ucelenou nabídku typových projektů uvedl GSERVIS na trh už v roce 1995 a jak toto prvenství, pracovní výsledky následujících let, tak i spokojenost zákazníků mu vynesly nejen pozici nejvýznamnějšího dodavatele typových projektů, ale jméno společnosti G SERVIS CZ, s.r.o. dnes v České republice právem figuruje mezi předními firmami působícími ve stavebnictví. ů všech typových projektů se značkou GSERVIS je totiž 100% garantována kvalita a společnost na své projekty poskytuje veškeré záruky. Soukromým stavebníkům, stavebním i developerským firmám na území České republiky nabízí komplexní služby od zpracování projektu až po vlastní realizace výstavby v rámci spolupráce se sdružením Porotherm dům Wienerberger.

Náhodou rovnou do černého

„Vše vzniklo tak trochu náhodou, která se trefila rovnou do černého”, vzpomíná pan Vrbka na počátky firmy. „Na veletrhu FOR ARCH 1994 jsme rozdali několik volných listů s nabídkou typových projektů a zájem byl nečekaný. V následujícím roce jsme vydali první katalog Rodinné domy 1996. V roce 1996 jsme prodali 126 a o rok později už 470 typových projektů RD. Jen pro představu v letošním roce předpokládáme prodej ve výši 2 200 typových projektů RD. Podle některých statistik se v České republice zahajuje ročně něco kolem 15 000 individuálních staveb RD, z čehož tedy cca 15 % je realizováno na našich projektech. Celkem bylo už prodáno asi 17 000 projektů, což při průměrné čtyřčlenné rodině vydá na město, co do počtu obyvatel asi tak velké jako je například Zlín. Za vším stojí silný marketing, kvalitní katalogy, odborné ankety, monitoring technologických trendů i trendů kultury bydlení. Je to velmi plastická činnost.”, usmívá se spokojeně pan Vrbka. Jediné na co si jinak pozitivní a pohodový majitel GSERVISu upřímně stěžuje je skutečnost, že se firma neustále potýká s kopírováním svých projektů ze strany dalších vydavatelů konkurenčních katalogů. 

Kvalitní projekt - stavba bez rizika

Kdo už někdy stavěl - ví, že kvalitní projekt minimalizuje možné komplikace a rizika při výstavbě, tedy především ty, které bývají příčinou různých sporů, a které pak následně mohou vést ke změnám navržených technologických postupů, použitých materiálů, nemluvě o změnách v harmonogramu, což ve výsledku zpravidla vede k nárůstu ceny stavebních prací nebo k posunutí termínu dokončení stavby.

Tisíce referencí

Společnost GSERVIS, která je partnerem sdružení Porotherm dům Wienerberger a současně je i jediným dodavatelem typových projektů pro tento program, si v souladu s posláním sdružení klade za cíl nabídnout každému stavebníkovi realizaci rodinného domu s řadou výhod a záruk. Vybrané stavební firmy pokrývající celé území České republiky garantují kvalitní realizaci výstavby a pevné ceny. Z těchto důvodů je program Porotherm dům nejen zárukou spokojenosti při realizaci každého vybraného rodinného domu, ale nabízené projekty a jejich realizace jsou navíc prověřeny referencemi několika tisíců majitelů domů postavených k dnešnímu dni v České republice.

Luxus na straně zákazníka

GSERVIS nabízí kompletní projekty za ceny výrazně nižší, nežli je cena individuálního projektu. Přesto jsou všechny projekty zpracovány na nejmodernějším programovém vybavení firmy Nemetschek CAD systém Allplan FT. Zárukou kvality, čitelnosti a stálosti tisku výkresové části je vlastní velkoformátový digitální tisk projektů na nejmodernějších zařízeních firmy Océ. „Dříve jsme projekty zpracovávali externě, ale neměli jsme tak procesy plně pod kontrolou, a proto jsme se rozhodli pro vlastní planografii”, vysvětluje pan Vrbka. „Volba pro Océ byla spíše pocitovou záležitostí. Jsme tak trochu konzervativní a znčaka Océ tyto rysy splňuje. Ne že by nerozhodovala cena, ale rozhodně ne do té míry, jak je v současnosti zvykem. Vím, že vše má nějakou hodnotu, a že pokud je něco laciné, pak by to nejspíš mohlo být někde zanedbané nebo ošizené. Tyto technologie se navíc stanou i základem veřejného copy centra, které v současnosti chystáme otevřít v novém sídle firmy v Třebíči”.

Vzorovost najdete v ráji

Vzorový dům firmy GSERVIS CZ najdete od roku 1998 v areálu brněnského výstaviště ve stálé expozici rodinných domů EDEN 3000. „V průběhu stavebního veletrhu 2002 přivítala naše společnost půlmiliontého návštěvníka. Vzorový dům Klassik 125 Brno se i nadále těší velké oblibě našich zákazníků a ročně ho navštíví víc jak sto deset tisíc návštěvníků. K dnešnímu dni to je již přes milión návštěvníků a jen pro představu, pokud by stáli lidé za sebou po půl metru, tak by fronta těchto osob byla dlouhá přes 500 km.”, končí povídání s námi pan Vrbka a je vidět, že úspěch i spokojenost zákazníků jeho firmy ho opravdu těší.

P.S. Mecenáš roku za firemní filantropii Společnost G SERVIS CZ, s.r.o. získala prestižní ocenění Mecenáš roku 2006 za firemní filantropii. Smyslem ceny, jejímž vyhlašovatelem je Lobby Česká republika, ve spolupráci s Forem dárců, je ukázat podnikatelské veřejnosti, že společenská zodpovědnost by měla být standardem, a současně upozornit na ty, kteří se problematice věnují nadstandardně. Převzato od společnosti OCÉ

Zdroj: Můj Dům


Zeptejte se