Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Moderní bydlení na venkov (duben 2009)


Text: Alena Vondráková | Foto: archiv firmy G SERVIS

ŘADA RODIN V SOUČASNOSTI UTÍKÁ PŘED RUCHEM MĚST NA JEJICH SAMOTNÝ OKRAJ ČI PŘÍMO NA VENKOV. PROBLÉM, JAK SLADIT ARCHITEKTONICKÝ STYL NOVÝCH OBYTNÝCH OBJEKTŮ S KLASICKOU MÍSTNÍ ZÁSTAVBOU A ZÁROVEŇ INVESTOROVI ZAJISTIT MODERNÍ, MAXIMÁLNĚ KOMFORTNÍ BYDLENÍ ŘEŠÍ TYPOVÝ DŮM APOLLO.

Rodinný dům Apollo
Typový dům Apollo je postaven z Porothermu.

Typový dům pochází z nabídky společnosti G SERVIS. Stavba obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou upoutá především svojí jednoduchostí a účelností. Množství denního světla v interiéru, pak vytváří příjemný domov.

Z ČEHO SE STAVĚLO

Typový dům Apollo vyrostl na železobetonové základové desce z klasiky – pálené keramické cihly Porotherm a jeho fasáda je kontaktně zateplena. Co se týče fasády, kde se nabízí vícero možností provedení, si investoři v tomto případě zvolili esteticky zajímavou kombinaci omítky s cihelným obkladem.Dům má dřevěný krov a střešní krytinu tvoří betonová taška Bramac. K dobrým tepelně izolačním vlastnostem domu přispívají i okna, která jsou plastová pětikomorová. Do podkroví proudí denní světlo střešními okny a světlíky Velux. Při výběru podlahových krytin se investoři rozhodli pro plovoucí laminátovou podlahu s dezénem třešně a keramickou dlažbu. Tepelnou pohodu v domě zajišťuje ústřední plynové topení, které má podobu rozvodů v podlaze a podlahových konvektorů. V přechodném období však vytopení prostor na dostatečnou teplotu zvládá samotná krbová vložka. Výběr všech materiálů ale zcela záleží na samotných investorech.

Půdorysy


Přízemí: 1 – vstup 2 – koupelna + WC 3 – pracovna 4 – kuchyně + jídelna 5 – obývací pokoj 6 – terasa Podkroví: 1 – hala 2 – koupelna + WC 3 – ložnice rodičů 4 – dětský pokoj 5 – dětský pokoj

DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ

Apollo
Tepelnou pohodu v přechodném ročním období zajišťuje pouze krbová vložka.

Dům obdélníkového půdorysu má v tomto případě severojižní podélnou orientaci, vstup je umístěn na východě. Za vchodovými dveřmi se nachází zádveří s potřebnými odkládacími plochami. Na vstupní prostor navazuje hala, do které ústí schodiště. Po její levé straně jsou dveře do koupelny s WC a pracovna, která však muže sloužit i k jiným účelům, např. jako hostinský pokoj. Dveřmi po pravé straně haly se vstupuje do společného obytného prostoru, sestávajícího z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Z tohoto centra rodinného života je přístup na prostornou venkovní terasu.

Podkroví plní poslání klidové zóny. Z haly, kterou lemují vestavěné úložné prostory, se vstupuje do rodičovské ložnice, dvou dětských pokojů a koupelny s WC.

Apollo
Koupelna situována v podkroví je vybavena vanou.

Stejně jako v případě materiálů má i u dispozice každý investor možnost vše přizpůsobit svým představám, nechat si v projektu provést změny různého rozsahu. V tomto případě si investoři nechali v původním projektu provést několik úprav. V zájmu dobrého prosvětlení přidali okna do kuchyně, do štítových stěn a nad schodištěm nechali instalovat tubusové světlovody Velux a v obývacím prostoru v přízemí volili na třech stranách francouzská okna, zajišťujícími těsné spojení se zahradou. Vzhledem k tomu, že okna Velux jsou dodávána s černým lemem – zvolili střešní krytinu této barvy. Poslední změnou byla nahrazení stání pro vozidlo samostatnou dvojgaráží s přístřeškem.

Technické údaje

Projekt: G SERVIS CZ, s.r.o.
Užitná plocha: 127 m2
Dispozice: 5 + kk (dům je možno podsklepit)
Stavební materiál: Porotherm, obvodové zdi kontaktně zatepleny, vnější obklad cihelné pásky Brick, dřevěný krov
Střešní krytina: betonová taška Bramac
Okna: plastová pětikomorová, střešní okna a světlovody Velux
Podlahové krytiny: plovoucí laminátové, keramická dlažba
Způsob vytápění: ústřední plynové, rozvody v podlaze + podlahové konvektory, krb s krbovou vložkou
Orientační cena domu postaveného „na klíč“: 2 694 000 Kč

FASÁDA JE KOMBINACÍ OMÍTKY A OBKLADU REŽNÝM ZDIVEM.

Zdroj: DOMOV (duben 2009)


Zeptejte se