Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Nastává nová epocha výběru projektu rodinného domu? (12/2010)


Chci to vidět reálně, aneb technologie 3D

Přemýšlíte o novém domě a představujete si, jak by měl zvenčí i uvnitř vyhlížet? Tak jako většina budoucích stavebníků již víte, že zhmotnit sny a přání není jednoduché. Najednou však zjistíte, že mít jen pouhé sny a představy nestačí. A potřebujete mnohem víc informací, reálných inspirací i odbornou pomoc.

Popsaným procesem začínají být sny budoucího stavebníka rodinného domu spíše kompromisem mezi jeho představami a nabídkou trhu. I ten nejchápavější architekt dá snům a představám vizi pouze v čarách. A ani nabízený detailní pohled na vzorový dům mnohdy pro reálnou představu nestačí. Ano, existuje možnost všechno si ve vzorovém domě reálně prohlédnout. Ale času bývá málo a škála vzorových staveb je jen omezená. A tak často zájemce o stavbu domu přemýšlí a s nejistotou hledá možnost, jak sám sebe přesvědčit, zda rozhodnutí o tom či onom vzhledu a dispozicích vysněného budoucího domova, je jediné správné. Tak nějak možná uvažovali pracovníci společnosti G SERVIS CZ, s.r.o. Jmenovaná firma již druhou desítku let nabízí a dodává projektové dokumentace rodinných domů. Na základě jejích realistických vizualizací se pro konkrétní podobu svého budoucího domova z nabídky 950 projektových řešení rozhodlo už více než 21 tisíc stavebníků. A ve společnosti G SERVIS CZ si zřejmě řekli, že je načase již tak velice kvalitní vizualizace nahradit něčím ještě více realistickým. Zásluhou pokrokových technologií a inovativního přístupu specialistů společností G SERVIS CZ, s.r.o. a VIZUALIZACE s.r.o., se obor dostává ještě dál!

VŠECHNO ZAČNE KATALOGEM
Zpracování a využití nové technologie trojrozměrného zobrazení využije společnost G SERVIS také pro svůj velmi populární katalog, který s 25 novými projekty vychází 1. prosince 2010. Již v tomto katalogu se bude možné s trojrozměrným prostředím seznámit pomocí vybraných 3D obrázků rodinných domů. K tomu poslouží speciální anaglyfické brýle, které zájemci o katalog obdrží zdarma. Pomocí anaglyfických brýlí lze sledovat 3D obrázky nejen v katalogu, ale rovněž na webu a na připravované aktualizaci DVD.
Trojrozměrné obrázky viditelné při použití 3D brýlí. Společnost G SERVIS Vám je zašle zdarma.

Už na veletrhu For Arch 2010 vzpomínané společnosti v rámci řešení požadavků svých klientů představily novinku trojrozměrného pohledu. Vizualizace v podobě 3D se tak stává velmi efektivním nástrojem, jak dům nejen představit veřejnosti, ale rovněž umožnit architektům vyladit všechny detaily stavby k dokonalosti.

3D je zkratka výrazu „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém médiu (na papíře, na filmovém plátnu, na počítačové obrazovce a podobně). Většina z nás se s tímto výrazem už jistě setkala a v 3D kině si užívala fantastické prostředí. Na příchod nejen prvních 3D televizí, ale vůbec celé této technologie do domácností, jsou společnosti G SERVIS CZ a VIZUALIZACE již připravené. Dostat čáry do trojrozměrného obrazu pro použití 3D brýlí, prozatím jen u některých vybraných rodinných domů, už umí...

Nová poradenská kancelář a 3D centrum

Přiblížení trojrozměrného obrazu blíže klientům, to bylo hlavní myšlenou otevření nové poradenské kanceláře a 3D centra G SERVIS CZ v Ústí nad Orlicí. Nejefektivnějším způsobem jak reálně vidět studii domu je právě zobrazení 3D. Studie nabývá konkrétní podoby a veškeré případné změny jsou ihned viditelné v celé šíři, včetně prostorového zobrazení. Zájemci o projekt a stavbu domu tak mají při návštěvě nového 3D centra možnost dům si virtuálně doslova „osahat“ i ze zcela jiných úhlů, než které jsou prezentovány v katalogu nebo na internetu. A tak i případné změny v projektech jsou najednou v mnoha aspektech snadnější. A vítaná je i skutečnost, že existuje možnost zobrazení výsledku dříve, než se začne se stavbou. Zájemci o dům mohou také zasahovat do projektu a změnit například velikost oken, nebo i velikost samotného domu přímo na 3D modelu. V sedě mohou z pohodlného křesla „projít“ kolem celého domu a v případě nejúspěšnějších typů domů se dokonce virtuálně seznámit i s kompletně zařízeným interiérem. Navštívit všechny pokoje, naplánovat si řešení detailů, posoudit, zda vyhovují rozměry místností a jak funguje dispoziční řešení. Jde bez nadsázky o revoluční řešení, jak z pohodlí domova plánovat sny.

3D centrum zájemcům dále nabízí možnost osadit vybraný dům přímo do fotografie jejich stavebního pozemku a přiblížit tak maximálně představu o vzhledu a umístění budoucího domu a bydlení. A jako pomyslnou třešničku může návštěvník přímo na místě vybraný dům opatřit odstínem barvy z vybraných vzorníků materiálů a odejít s vytištěnou vizualizací vybraného domu upraveného podle vlastních představ.

Zpracování vizualizací je velice náročné a pochopitelně nelze jako mávnutím kouzelného proutku ihned přepracovat celou nabídku 950 projektových řešení do trojrozměrného obrazu. Společnosti G SERVIS a VIZUALIZACE však vedle již „navštěvovaných“ prvních domů už na začátku roku 2011 „zpřístupní“ další.

Kontakty

G SERVIS CZ, s. r. o.
Tiskařská 10/257, 108 00 Praha 10 – Malešice
Zákaznická linka 236 160 333, www.vybersidum.cz

poradenská kancelář a 3D centrum
VIZUALIZACE, s.r.o.
Mírové náměstí 9, 562 01 Ústí nad Orlicí
www.vizualizace.cz

Zdroj: Top DOMY 2011 (12/2010)


Zeptejte se