Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Firma G SERVIS CZ získala další 2 ocenění TOP dům 2011


Je rozhodnuto. Odborná porota a čtenáři časopisu vybrali 15 nejzdařilejších projektů rodinných domů pro rok 2011.

Petr Zavadil

Máme za sebou již devátý ročník prestižní ankety TOP DOMY, jejímž prostřednictvím nabízí redakce časopisu Dům a zahrada alespoň drobný příspěvek ke kultivaci zdejšího trhu v oboru rodinný dům. Tradiční anketa vyzdvihuje schopnosti nejlepších dodavatelů typových i individuálně řešených staveb, technologií a projektové dokumentace. Odborná porota klade při svém hodnocení důraz zejména na řešení splňující vysoké nároky ve smyslu užitné hodnoty vybraných domů, jejich architektonického ztvárnění a technických parametrů, se zvláštním ohledem na množství spotřebovávané energie.

Letošní novinky

Novinkou letošního ročníku je rozšíření okruhu laureátů o samostatně hodocené domy v pasivním energetickém standardu, vždy v každé velikostní kategorii. Organizátoři ankety tak jdou vstříc nejzřetelnějšímu trendu posledních stavebních sezón. Málokdo si uvědomuje, že parametry dnešního takzvaného pasivního domu se stanou už v příštím desetiletí parametry zcela běžnými nejen z vůle uvědomění samotných stavebníků, ale hlavně takové řešení stanoví už nyní plánovaná úřední opatření v rámci celé Evropské unie. Partnerem segmentu domů v pasivním energetickém standardu se v anketě Top domy 2011 stal Státní fond životního prostředí ČR. Premiérově jsou letos v rámci ankety Top domy udílena i tři zvláštní ocenění napříč všemi velikostními kategoriemi. I tyto disciplíny pojmenované možná trochu emotivně – Mimořádně cenově dostupný dům, Tradice českých stavenišť Domu a zahrady a Budoucnost obnovitelných zdrojů – by se měly stát pevnou součástí rovněž dalších ročníků této ankety.

Porota ankety Top domy 2011 pracovala ve složení:
Petr Zavadil, šéfredaktor časopisu Dům a zahrada (předseda poroty), ing. arch. Veronika Haroldová, publicistka, ing. arch. Jitka Paroubková, Stavební fakulta ČVUT, Mgr. Martin Čech, zástupce Státního fondu životního prostředí (nahradil původně nominovanou ing. Irenu Plockovou, která v tomto úřadě přestala působit), ing. arch. Dušan Řezáč, Fakulta architektury ČVUT, ing. Tomáš Tvarůžek, podnikatel ve stavebnictví a ing. Karin Vedrová, obchodní ředitelka vydavatelství Sanoma.

Nejzajímavější dům v každé velikostní kategorii jste také vybrali Vy, čtenáři časopisu a serverů Dumazahrada.cz a Tvujdum.cz.

Roční předplatné získává:
Blažena Prečová z Hranic, Andrea Šmídová z Liberce, Věra Vetešníková z Hrádku nad Nisou, Ivana Křenová ze Zlína-Příluk, Zuzana Marková z Berouna

Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem účastníkům soutěže!

Děkujeme také společnosti Caffé Bohemia, se kterou jsme spolupracovali na letošním ročníku ankety.

Jak porotci hlasovali?

Kategorie do 200 m² podle poroty

AKTIV House (G SERVIS CZ, s.r.o. a VELUX): P. Zavadil, V. Haroldová, K. Vedrová, jako druhý v pořadí dům uvedl ješte D. Řezáč
Elektra Veliká (Bahal ČR, a.s.): D. Řezáč, M. Čech
GS Pasiv 2 (G SERVIS CZ, s.r.o.): T. Tvarůžek
Blues (Hoffmann, spol. s r.o.): J. Paroubková

AKTIV House (G SERVIS CZ, s.r.o. a VELUX)

Počet místností: 5+kk, garáž
Zastavená plocha: 118,2 m²
Podlahová plocha: 188,1 m²

Projekt takzvaných aktivních domů je celoevropskou aktivitou firmy VELUX, jíž se hlásí ke snahám o nízkou spotřebu energie, zdravé vnitřní prostředí v rodinných domech a ohleduplnost k životnímu prostředí. Tento konkrétní dům je příspěvkem společností VELUX ČR a G SERVIS CZ tomuto hnutí. Střešní okna jsou nejen dodavatelem světla, ale také tepla ze slunečních paprsků, čehož se využívá v zimním období. V případě, že obyvatelé domu potřebují teplo v domě udržet, stačí střešní okna zastínit předokenní roletou, a tím snížit jeho únik. Zároveň se tak automaticky šetří spotřeba energie na topení. Naopak v teplejších částech roku nadměrné sluneční teplo zachytí venkovní markýza nebo předokenní roleta.

Kategorie do 200 m² v pasivním energetickém standardu

GS Pasiv 2 (G SERVIS CZ, s.r.o.)

Porota ankety konstatovala, že se jedná o zajímavý, estetic-
ky i kvalitativně neobvyklý rodinný dům. Vedle prvoradé kvality vlastní pasivnímu energetickému standardu ocenila v případě domu s typovým označením GS Pasiv 2 společ-
nosti G SERVIS CZ i jeho další žádané přednosti. Těleso objektu je zcela běžné, jednoduchý půdorys pod stanovou střechou. Tím však veškerá všednost končí, dům zaujme kontrastem dřeva a omítky na fasádě, maximalisticky prosvětlenými stěnami klonícími se ke slunci a příjemně provzdušněným interiérem. Styl objektu je spíše městský, ale stejně výrazným znamením této stavby se stává její extrémně nízká energetická nenáročnost.

Počet místností: 5+kk
Zastavěná plocha: 116,2 m²
Podlahová plocha: 173,5 m²

Zdroj: DŮM A ZAHRADA


Zeptejte se