Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Nenápadný klasický dům plný moderních technologií


Kolemjdoucí by jen stěží uhodl, že se za klasickou fasádou ukrývá rodinný dům doslova prošpikovaný moderními technologiemi, které maximálně zvyšují komfort, šetří energii a čas majitelů, starají se o bezpečí domova, ale také o zdraví obyvatel.


Rodinný dům byl postavený podle našeho projektu Akát

Když je investor rodinného domu odborníkem v oboru stavebnictví (v tomto případě působil jako developer v lokalitě Vysoká nad Labem – Západní svah na těsném okraji Hradce Králové), má při stavbě vlastního domu ledacos jednodušší. Může využít poznatky z praktické stavařiny a zúročit veškeré získané zkušenosti.

Díky tomu nabízí jeho dům, který na první pohled působí jako klasická příměstská zástavba, opravdu vysoce nadstandardní bydlení.Změna rodinné situace těsně před dokončením stavby však nakonec majitele přiměla k tomu, aby dům nabídl k prodeji.


Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Prověřený dodavatel projektu

Vzhledem k pracovnímu zaměření investorovi odpadlo složité a ne vždy v konečném výsledku zcela šťastné hledání vhodného projektu. Obrátil se přímo na společnost G Servis CZ, s. r. o., s níž ho pojí úzká spolupráce a z praxe ví, že její projekty jsou kvalitní, bezproblémové při stavební realizaci.

Z nabídky si vybral patrový rodinný dům Akát, jehož typový projekt nechal upravit na základě svých požadavků. Zásadním přínosem je pro dům rozšíření zádveří na celou šířku domu.

Rozvinutí prvotní myšlenky poskytlo nejen více úložného prostoru v přízemí, ale umožnilo navíc vybudovat v podkroví prostornou šatnu a samostatné WC. Díky tomu se zároveň rozšířila plocha koupelny a hygienické zázemí získalo na kráse. Také běžně nevyužitý prostor galerie zde z části posloužil pro umístění vestavné skříně.

Zvětšení se dočkala i zimní zahrada, která tak ještě více propojuje interiér s exteriérem. Navozuje pocit příjemného pobytu venku třeba i za zimních nebo deštivých dnů. Na ni volně navazuje obývací část domu, kde se v takových dnech o útulnost postará moderně řešený krb, který představuje jedno ze sofistikovaných řešení vytápění.


Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Dispozičně je dům rozdělen na společenskou a soukromou zónu. Kromě zmíněného obývacího pokoje se zimní zahradou se v přízemí nachází kuchyňský kout, včetně samostatné spíže, pracovna, hala, koupelna a technické zázemí. V patře jsou umístěny tři pokoje, velká rodinná koupelna, samostatné WC, šatna a úklidová komora. Nad podkrovím je ještě zateplená pochozí půda o ploše 17 m2, určená pro ukládání sezónních věcí apod.

Promyšlený je i exteriér s garáží, postavenou vně oplocení. Pro pohodlný přístup do domu slouží postranní vchod do zahrady krytý zastřešením vedoucím od domu až ke vstupní brance. Může zároveň sloužit jako kryté stání i pro větší auto. Na garáž navazuje multifunkční prostor s plochou 12 m2, jejž lze používat jako kolárnu, sklad nebo si v něm zřídit domácí dílnu.

Celý článek si přečtěte ZDE.

Zdroj: Novinky.cz


Zeptejte se