Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Podmanivost brněnského Klassika (červen 2004)


img
Klassik 125 Brno je domem střední velikosti, vhodný do dvoupodlažní okolní zástavby
img
Zasklená venkovní terasa a apsida, díky níž je jídelní zóna bohatě prosvětlena, činí tento dům nezaměnitelným
img
Lodžie a terasa propojují dům s okolím
img
Kuchyň je propojena s jídelnou v jeden celek
img
Pohodlná podkrovní koupelna
img
Což takhle vířivou lázeň v zeleni zimní zahrady
img

V ukázkovém domě Klassik 125 Brno si mohou zákazníci vyzkoušet jeho pohodlí osobně

Text: Richard Kubota | Foto: Robert Virt

Podmanivost brněnského Klassika

Zkušený stavitel ví, že prvořadým předpokladem úspěšné stavby je zajímavé a precizní projektové řešení. V tomto ohledu je tahounem našeho trhu firma GSERVIS, která jich má v nabídce více než čtyři stovky. Jeden z jejích nejúspěšnějších projektů představuje rodinný dům Klassik 125 Brno.

Vzpomenete si na stálici katalogu firmy GSERVIS jménem Klassik 125? Pak si snáz uvědomíte posun, k němuž došlo v případě jeho inovované varianty Brno. „Původní projekt neměl garáž, ale měl suterén, typ Brno už má integrovanou garáž, ale nemá suterén,“ říká Ing. Jiří Vrbka během naší návštěvy v ukázkovém domě Klassik 125 Brno, přístupném v areálu Eden 3000 brněnského výstaviště. Dům určitě stojí za pozornost každého potenciálního stavitele, jenž hodlá těžit ze zkušeností firmy. Ta se už u nás podepsala pod téměř 7 500 domů různých typů i velikostí. Celkové dispoziční řešení domu je ve své praktičnosti prosto jakýchkoliv zbytečných efektů. Zároveň však počítá s několika stavebními prvky, které vedle vysoké funkčnosti propůjčují objektu i notnou dávku elegance. V přízemí i obytném podkroví jsme nabyli dojmu, že se pohybujeme v prostoru mnohem rozlehlejším, než je udávaných 102 m2 obytné plochy. K takovému dojmu bezpochyby přispívá i členění domu do čtyř zřetelně oddělených zón - obytné místnosti, kuchyně s jídelní částí, zimní zahrady v přízemí a velkoryse koncipovaného patra.

Když SERVIS, tak kompletní

Návrh domu Klassik 125 Brno je stejně jako návrhy ostatních domů firmy GSERVIS zpracován do fáze prováděcího projektu. Splňuje veškeré náležitosti nutné jak pro územní řízení a stavební povolení, tak i pro vlastní realizaci stavby. Hotová projektová dokumentace je v pěti vyhotoveních a každé pare zahrnuje podklady týkající se architektury, elektrického vedení, vody, plynu, kanalizace i topení (realizační pare obsahuje i složku statiky).Za typový projekt na Klassik 125 Brno stavebník zaplatí 26 100 Kč včetně DPH. „Stále ale přichází hodně zákazníků koupit si projekt, aniž berou v úvahu územní rozhodnutí, které může zásadním způsobem ovlivnit orientaci hřebene střechy, její výšku a sklon, možnosti využití vikýřů a vůbec konečnou podobu celého domu,“ upozorňuje Jiří Vrbka. Dílčí úpravy projektu, ať už zohledňují lokální podmínky místa stavby, anebo individuální požadavky stavebníka, nejsou pro firmu problémem. Ostatně pro individuální poradenství má GSERVIS v Praze, v Brně a v Třebíči svá konzultační centra.
Společnost GSERVIS je jako jediná česká firma partnerem sdružení Porotherm dům Wienerberger, které zajišťuje realizaci staveb po celé České republice. Stavebníci GSERVISu mohou využít této ojedinělé nabídky v garancích poskytovaných jednotlivému stavebníkovi.

Je libo základ, nebo nadstandard?

Ve standardní variantě obnáší výbava domu Klassik 125 Brno mimo jiné plastová okna, betonové schodiště s dřevěnými nášlapy, laminátovou plovoucí podlahu, základní sanitární zařízení a obklady do výšky zárubně dveří, podlahovou krytinu v ceně zhruba do 500 Kč/m2, ocelové zárubně a dveře základní třídy. Ukázkový dům je ovšem z hlediska výbavy z kategorie vysokého nadstandardu. K ní patří třeba venkovní terasa zasklená do podoby zimní zahrady s relaxačním bazénem, dvoustranný krb, audio-video s možností ovládání v každé z jednotlivých zón nebo centrální vysavač. Projekt domu Klassik 125 Brno je obdobně jako další projekty GSERVISu koncipován pro stavební materiál Porotherm, eventuálně Porobeton, jejichž tepelněizolační vlastnosti jsou praxí dobře prověřené.
Ať už zákazník zvolí vybavení domu jakékoli, může se vždy těšit na důmyslné dispoziční řešení. Na něm nás zaujala apsida, která udílí stravovací zóně punc výlučnosti, a obytná místnost skýtající příjemné soukromí vůči ostatním prostorám v přízemí.
V patře pak upoutá chodba s pětiúhelníkovou podestou, ale i to, jak je pojata nejrozlehlejší místnost v domě. Je umístěna zčásti nad garáží, a tak může mít tvar do „L“. Střešní okna této místnosti jsou umístěna v důmyslném úhlu vůči vitrážovému oknu v prostoru schodiště. Díky tomu se dostanou sluneční paprsky až do nitra domu a propůjčují mu slavnostně romantizující atmosféru.

Technické údaje

dispozice:4 + 1
zastavěná plocha:155 m2
užitková plocha:130,7 m2
obytná plocha:102,2 m2
materiál stavby:Porobeton, tepelný odpor R = 3,38 m2KW-1, omítka Terranova
střecha:dřevěný krov, stolicová soustava, betonová taška Bramac (alpská sypaná)
podlahy:keramická dlažba, laminátové podlahy Pergo
výplně otvorů:dřevěná eurookna, dveře a zárubně Lignis
vytápění:plynový kotel Geminox, měděné rozvody, radiátory Korado, termostatické radiátorové ventily Danfoss, dvoustranný krb od firmy Topsys
cena:3 100 000 Kč (s DPH, bez nadstandardního vybavení)

Převzato z časopisu Můj dům.

 


Zeptejte se