Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

Pro novou generaci (09/2007)


Text: Vít Straňák | Foto: Robert Virt
Na ideálním rovinatém pozemku na kraji obce s dobrým dopravním spojením s Prahou postavili mladí manželé bungalov Generace podle projektu společnosti GSERVIS CZ . Dům potřebovali rychle: žena byla v době stěhování v osmém měsíci těhotenství.

"Bezprostředním impulsem pro stěhování se stala příhoda, kdy si o zeď našeho panelového domu kopal kluk s míčem," začíná své líčení půvabná mladá žena. "Vytkla jsem mu to – a vzápětí jsem se lekla: byl v pubertě, vysoký, ramenatý. Jenže on se podíval nešťastně a hlesnul: Když my si nemáme kde hrát… Najednou mi došlo, že nechci, aby tady vyrůstaly moje děti."

Malý velký dům

Od počátku měl mladý manželský pár jasno v jedné věci: dům musí být na bydlení, ne na pompézní prezentaci nebo ukazování návštěvám. "Netoužili jsme po obrovském patrovém domě, kde se lidé sotva potkají," vysvětluje pán domu, společenský a temperamentní Ital. "Chtěli jsme zkrátka bungalov, kde se žije víc pohromadě."

Rodinný dům podle majitelů prý nemusí být velký. Ale když přijde řeč na priority, dozvíte se, že jim záleželo na velkém obývacím pokoji, velké koupelně a velké garáži… Tyto požadavky vyústily v několik úprav typového projektu: zvětšení koupelny padla za oběť šatna, garáž pro dva vozy byla přistavěna na severní straně domu a pevně spojena se stavbou. Kvůli tomu musela být zrušena dvě původně plánovaná okna v jídelně a kuchyni a rovněž trojice střešních oken nad kuchyňskou linkou. Jedno velké okno bylo naopak přidáno na východní straně za jídelním stolem. Celá tato "rošáda" sice ubrala světlo kuchyni, ale naopak prospěla obývacímu pokoji: díky ní působí nejen prostorně, nýbrž také mimořádně světle. Stavbu domu realizovala rychle a spolehlivě kladenská firma Pro-STAVIG. Za pouhých osm měsíců – od října 2005 do června 2006 – postavila dům na klíč k plné spokojenosti majitelů.


1 Z jihovýchodní strany poskytuje rodinný dům Generace dokonalé soukromí a pohodu (projekt GSERVIS CZ) 2 Prostorná dvojgaráž byla přistavěna „nad plán” typového projektu. Na půdorysu ji proto nenajdete 3 Pohled na dům a rozlehlou zahradu ze severovýchodu 4 Obývací pokoj se španělskou keramickou dlažbou, která poměrně věrně imituje dřevo 5 Rovněž kuchyňská linka má dřevěný dezén. Pozornost upoutá především zvýšené mycí centrum a DVD přehrávač instalovaný pod horní skříňky (zcela vpravo) 6 Krb dodržuje klasický styl. Základ jeho obezdění tvoří přírodní pískovec, horní římsa je dubová 7 Vzdušná a shora prosvětlená knihovna v hale 8 Důraz na rodinnou pospolitost prozrazuje světlý a velkoryse pojatý jídelní kout

V jižanském stylu

Italský temperament se neprojevil jen ve výběru typu a základního uspořádání domu, ale také ve volbě povrchů podlah. Všude vládne keramická dlažba. Aby interiér nepůsobil příliš studeně, imitují dlažby přírodní dřevo. Majitelé zvolili dva různé odstíny – tmavší dlažby jsou španělské, světlejší tuzemské (R AKO Oakland).
Praktické je množství úložných prostor: vestavěné skříně INDECO najdete nejen v zádveří, nýbrž také podél celé západní stěny dlouhé chodby, která spojuje tři pokoje a koupelnu. Tato chodba má díky střešním oknům příjemné světlo shora.
Dominantní roli v interiéru hraje rovněž na zakázku vyrobený krb, na který zleva (směrem k terase) navazuje televizní stolek ve shodném designu. Hlavní roli zde hraje přírodní pískovec, sekundují mu umělý kámen a krbová římsa z masivního dubu.
Naopak poněkud stranou zůstává kuchyňská linka, kterou vyrobil na míru kladenský truhlář Oto Mozolič. Její dvířka potažená fólií v dřevěném dezénu působí až rustikálně, což tvoří zajímavý kontrast s nerezovými vestavěnými spotřebiči. Za zmínku stojí ergonomicky zvýšená mycí plocha s fragranitovým dřezem Franke. Na protější straně je potom varné centrum se sklokeramickou deskou a s DVD přehrávačem instalovaným pod horní skříňky. A tak se potemnělá, částečně oddělená kuchyně stává náhle výhodou: paní domu si může zpříjemnit čas práce.

Technické údaje

Projekt: GSERVIS CZ (typový rodinný dům Generace)

Dispozice: 4 + 1 s garáží

Zastavěná plocha: 182 m2 (bez garáže)

Obytná plocha: 98,3 m2

Celková užitková plocha: 146,9 m2 (bez garáže)

Technologie stavby: betonová základová deska s kari sítí na základových pasech do nezámrzné hloubky; nadzemní konstrukce Porotherm 44 P+D, vyzděno na termoizolační maltu, systémová tepelněizolační omítka Porotherm; podlaha zateplena polystyrenem EP S 100 Z, pod sádrokartonem tepelná izolace Orsil tl. 20 cm

Střecha: smrkový krov, betonová krytina Bramac (Alpská taška Classic břidlicově černá), okapový systém z mědi Podlahy: keramická dlažba imitující dřevo (španělská + tuzemská RAKO )

Výplně otvorů: vstupní dveře, garáž i okna z plastu (imitace dřeva – zlatý dub), vnitřní dveře z masivního dřeva (lakovaný smrk), dřevěná střešní okna VELU X

Vytápění: plynový kotel Vaillant + teplovodní radiátory Korado, ohřev vody elektrickým bojlerem Vaillant, krb na zakázku

Způsob výstavby: na klíč (Pro-STA VIG ) Cena: stavba domu cca 3 600 000 Kč, kompletní cena včetně pozemku, vnitřního vybavení a úprav okolí cca 5 300 000 Kč

Generace

Kontakty

GSERVIS CZ, s. r. o.
centrála společnosti:
Karlovo náměstí 25
Třebíč

sídlo společnosti:
Mercury business center
Argentinská 38
Praha 7

vzorový rodinný dům:
areál BVV – Eden 3000
Bauerova 10
Brno


zákaznická linka: 236 160 333
e-mail: gservis@gservis.cz
www.vybersidum.cz
www.gservis.cz

Pro-STAVIG, s. r. o.
Ke Stadionu 2347
Kladno tel./fax: 312 249 619
mobil: 777 286 347
e-mail: kral@prostavig.cz
www.prostavig.cz

Zdroj: Můj Dům 9/2007


Zeptejte se