Můj G SERVIS

Sjednat schůzku

YouTube
Facebook
Odebírat novinky
Objednat tištěný katalog
Stáhnout mobilní aplikaci

V trendu, ale podle svého (04/2008)


Text: Zuzana Ottová | Foto: Robert Virt

TENTOKRÁT NEBYLA IMPULSEM PRO VÝSTAVBU RODINNÉHO DOMU TÍŽIVÁ BYTOVÁ SITUACE, ALE TOUHA PO BYDLENÍ PODLE VLASTNÍCH PŘEDSTAV S DŮRAZEM NA PROSTOR PRO DĚTSKÉ AKTIVITY

Rodinný dům Trend 281

Mladá rodina se dvěma malými slečnami dvojčaty obývala klasický panelový byt na kladenském sídlišti, který byl sice pro rodinu dostačující, ale... Vlastní dům, naplňující představy o moderním komfortním bydlení a zároveň poskytující dostatek prostoru pro hry i cvičení neposedných dítek v ještě bezpečnějším prostředí byly pro rodinu dostatečnou motivací, aby změnili zaběhnutý chod domácnosti a pustili se do budování nové.

Návrat do dětství


Vhodný pozemek pro stavbu objevili v rodišti budoucího pána domu, takže místem her jeho dětí se stalo místo, které zná sám důvěrně z dětských let. A protože i dopravní spojení s městy, kde majitelé pracují, je bezproblémové, nemohou si členové rodiny svou změnu bydliště vynachválit.

Hnací silou rodinného projektu byl především entuziasmus budoucí paní domu, která na sebe vzala většinu starostí s hledáním vhodného projektu i výstavbou. Na budoucího pána domu připadla role konzultanta, příležitostného stavebního dozoru, ale především opory, kterou každý, kdo se do tak náročné akce, jakou je stavba rodinného hnízda, pustí, potřebuje ze všeho nejvíce.

Úsporně s Trendem


Původně si manželé představovali moderní dvouúrovňovou stavbu ve tvaru kostky. Konečný výběr dopadl trochu jinak. S ohledem na lokalitu zvolili moderní stavbu, ale s klasičtějšími prvky, např. sedlovou střechou. Vítězství v rodinné soutěži získal typový projekt TREND 281 z nabídky společnosti GSERVIS, který realizovala společnost Lexus House.

Dvoupodlažní částečně podsklepený dům byl oproti původnímu projektu, který počítá s klasickým zdivem, realizován jako dřevostavba. Hlavním stavebním materiálem se staly sádrovláknité desky Fermacell, použité na obvodové stěny, vnitřní příčky i stropní konstrukce. Kromě rychlého postupu prací bez potřeby takzvaného vymrznutí stavby, jako je tomu u klasického zdiva, jsou předností tohoto systému i výborné tepelněizolační vlastnosti, které se kladně promítají do spotřeby energie na vytápění (součinitel prostupu tepla obvodové stěny dosahuje hodnoty U=0,165 W/m2K), i kvalitní protihluková ochrana, která zde naštěstí nebude prioritní, protože pozemek se nachází na klidném okraji malého středočeského města.

Komfortní a variabilní

Co do velikosti se dům Trend 281 řadí do střední kategorie. Řešením obytných prostor dokáže poskytnout pohodlné bydlení až sedmičlenné rodině. Lze ho koncipovat i jako dvougenerační, obytný prostor v mezipatře nad projektovanou garáží má vlastní hygienické zázemí. Stejně dobře poslouží tato část jako hostinská. Přízemí a podkroví jsou děleny tradičně na společenskou a soukromou zónu, přičemž v přízemí má Trend 281 opravdu trendově pojatý obytný prostor, spojující kuchyňský kout, jídelnu a obývací pokoj v jeden celek. Podkroví je vyhrazeno ložnici rodičů, dětským pokojům a rodinné koupelně. Na každé podlaží připadá samostatná koupelna, což je při ranním náporu nedocenitelné.

Oproti původnímu projektu se stavba dočkala dvou změn, pro rodinu zásadních. Z původně projektované garáže se stalo místo pro ukládání sportovních potřeb, k parkování slouží přístřešek přistavěný k boční stěně domu. Obytná část přízemí se zvětšila o prostor, který v původním projektu náležel venkovní terase.


1 Zapuštěný hlavní vstup a balkon v patře jsou příjemně chráněny před větrem i deštěm 2 I v hlavním obytném prostoru se uplatnily omítky v sytých barvách. Nosný sloupek mezi kuchyní a jídelnou je jediným prvkem, který zkušenému naznačí, že se jedná o dřevostavbu 3 Kuchyňská linka byla vyrobena na míru z MDF desek. Ostrovní varné centrum má hloubku 100 cm a poskytuje velkorysou pracovní a odkládací plochu 4 V domě převažují laminátové plovoucí podlahy, sladěné s masivním dubových schodištěm 5 Koupelna v podkroví je vybavena elegantní sanitární keramikou Laufen a pohodlnou masážní vanou

Slovo majitelů

Když jsme se rozhodli pro vlastní dům, byli jsem nakloněni spíš rekonstrukci staršího domu. Ale jakmile jsme se začali prohlížet po tomto druhu bydlení, viděli jsme, jak náročná a dlouhodobá záležitost to může být, a tak nakonec zvítězila novostavba. Vybírali jsme z katalogu společnosti GSERVIS, protože jejich nabídka projektů a služeb se nám zdála nejucelenější. Konečná volba technologie padla na dřevostavbu, která nabízela možnost rychlé výstavby, což se skutečně splnilo. Po vytvoření základové desky trvala samotná realizace pouhé čtyři měsíce. S průběhem stavebních prací jsme žádné potíže neměli a dům splňuje vše, co jsme od něho očekávali. Navíc se stal referenční stavbou, kterou si budou moci brzo zájemci projít ve virtuální podobě na www.vybersidum.cz.

Půdorysy


Technické údaje

Dispoziční řešení: 5 + kk
Zastavěná plocha: 112,8 m2
Užitná plocha: 193,2 m2
Obestavěný prostor: 736,2 m2
Konstrukční řešení: montovaná dřevostavba na základové betonové desce, částečně podsklepená, konstrukce obvodové stěny: desky Fermacell 12,5 mm, 150 mm nosná dřevěná konstrukce s minerální izolací 150 mm, 12,5 mm Fermacell, 100 mm fasádní polystyrén, akrylátová strukturovaná omítka, stropní konstrukce 15 mm Fermacell, vnitřní příčky nosná dřevěná konstrukce s minerální izolací 80 mm a desky Fermacell 12,5 mm, konečná úprava vnitřní omítkou, schodiště dřevěný masiv dub
Střecha: sedlová, sklon 22°, dřevěný krov, betonová taška Výplně otvorů: okna a vstupní dveře plastová 5-ti komorová, interiérové dveře dřevěné Sapeli Podlahy: plovoucí laminátová, dlažba

Vytápění: kondenzační kotel Geminox, konvektory, radiátory Korado
Cena: 2 900 000 Kč bez základové desky

Kontakty

GSERVIS CZ, s. r. o. Karlovo nám. 25, Třebíč zákaznická linka: 236 160 333 e-mail: gservis@gservis.cz www.vybersidum.cz Lexus House, s. r. o. centrála společnosti Jamnická 348, Frýdek-Místek tel.: 800 900 810 e-mail: obchod@lexus-house.com www.lexus-house.com


Zeptejte se