Postup práce

Správná rekonstrukce jde jako po drátkách a i ty nejrozsáhlejší zásahy při ní zvládnete už za několik měsíců. Pokud ale podceníte přípravu, místo nového bydlení vás čekají neustálé průtahy, chaos a rostoucí náklady.

Vyhněte se jim! Stačí dodržet těchto 6 kroků:

1. Úpravy naplánujte včas

Než se do rekonstrukce rodinného domu pustíte, ujasněte si, co všechno chcete změnit. Plánujete komplexní rekonstrukci, přestavbu podkroví nebo jen opravu kuchyně?

A pokud se chcete pustit jen do menších změn, nebude lepší spojit je i s dalšími opravami? Předejdete tím tomu, že budete jednotlivé úpravy řešit každé dva roky. Stejně tak si hned na začátku ujasněte rozpočet.

To vše vezměte v úvahu předtím, než začnete řešit projekt rekonstrukce

Pokud si nejste jistí, jak velký rozsah rekonstrukce zvolit, obraťte se na nás. Vše si na místě prohlédneme, zhodnotíme a navrhneme vám nejvhodnější možnosti.

2. Dům projděte i s projektantem

I v případě menších oprav se vám vyplatí spojit se nejdříve s projektantem. Upozorní vás na chyby či problémy, které by vám mohly uniknout a navrhne jejich řešení.

U větší rekonstrukce rodinného domu je schůzka s projektantem zcela nezbytná. Na místě zhodnotí stav nemovitosti a získá přehled o potřebném rozsahu úprav.

Pokud nemáte aktuální projektovou dokumentaci, projektant také zaměří stávající stav objektu.

Díky osobní prohlídce navíc může navrhnout vylepšení, která vás nenapadla a která ze své praxe dobře zná.

3. Projděte si návrh úprav

Každý seriózní projektant vám nejprve připraví návrh úprav, které plánuje při rekonstrukci rodinného domu udělat a dá vám prostor, abyste se k nim vyjádřili.

Předem si na ně proto vyhraďte dostatek času. Tak, ať si můžete vše projít a v klidu promyslet.

Právě díky společným konzultacím s projektantem totiž najdete maximálně funkční řešení, které  vám bude 100% vyhovovat.

4. Získejte projektovou dokumentaci

Podle změn, na kterých se dohodnete, projektant připraví projektovou dokumentaci. Je to základní dokument, který určuje podobu celé rekonstrukce.

Zároveň ho potřebujete pro jednání se stavebním úřadem a k získání stavebního povolení. S tím vám navíc rádi pomůžeme i my – a nemusíte se o nic starat.

5. Připravte podklady pro banku

Pokud plánujete rekonstrukci financovat pomocí hypotéky, musíte bance dodat také potřebné podklady. Například položkový rozpočet či propočet ceny pro banku.

U nás vám je rádi připravíme.

6. Vyberte spolehlivého dodavatele

Když máte projekt, stavební povolení a zajištěné financování, potřebujete sehnat také materiál a stavební firmu. Dodací lhůty jsou přitom v současnosti poměrně dlouhé. Proto vše začněte řešit co nejdříve.

Zvolte spolehlivé dodavatele, u kterých máte jistotu, že vás nenechají na holičkách.