Nejčastější dotazy

Typový projekt je maximálně detailně a kvalitně zpracovaná dokumentace, obsahující zejména - projekt architektury a statiky, požární zprávu, projekty řemesel tj. elektroinstalace, zdravotechniky a vytápění, stavební a architektonické řešení, technickou zprávu s popisem členění domu a využitím jednotlivých místností, technické ukazatele (rozměry, plochy), technické řešení všech konstrukcí, technickou specifikaci materiálů, řešení stropní konstrukce, schodiště a střechy, izolace – proti vodě, tepelné, zvukové a radonové, specifikaci dřevěných prvků.

Zkrátka jde zjednodušeně o detailní návod, jak snadno, rychle a hlavně kvalitně vyřídit vše včetně nezbytné administrativy, nákupu materiálu, výběru stavební firmy, či při jednání s bankou.

Projekt od nás je již ve standardním provedení a zpracovaný do nejmenších detailů, podobně jako tzv. prováděcí projekt. Naší kvalitě zpracování nemůže soukromník za srovnatelnou cenu konkurovat. Detailní zpracování a pět paré (stejnopisů) usnadňuje zejména administrativu, ale i nákup materiálu, vyřízení financování a stavbu samotnou.

Naši projektanti pravidelně procházejí nejen školením postupů a legislativy, ale i přímo u výrobců technologií a materiálů. V našich projektech tak naleznete to nejmodernější, nejbezpečnější a nejaktuálnější, co je na trhu k mání. Další výhoda spolupráce s velkým a spolehlivým partnerem je, že s námi můžete využít výrazné slevy na navazující služby, materiál a práce. Vyberte si z našich prověřených partnerů.

Ano, máme vlastní tým 15 projektantů, kteří jsou schopni na každém našem projektu provést takzvané klientské změny (KZ). Můžete si tak být jisti, že náš dům opravdu přesně sedne Vašim potřebám. Na projekt s KZ samozřejmě potřebujeme trochu více času, než 10 dnů garantovaných u vybraných typových projektů . Je to kvůli změnám ve statice, požárních úpravách a dalším nezbytnostem, kterými ručíme za kvalitu našeho projektu

Záleží na rozsahu požadovaných úprav. Kontaktujte nás a my Vám obratem vytvoříme cenovou nabídku.

Mezi rozhodující faktory patří, zda již máte pozemek a znáte-li regulativa Vašeho pozemku a požadovaný druh vytápění. Pokud objednáváte pouze Typový projekt bez úprav, stačí vyplnit objednávku, odeslat, uhradit cenu a do 10 dnů (u vybraných typových projektů) od připsání platby na náš účet máte dokumentaci k dispozici.

Nejste-li si čímkoliv jisti, nebo potřebujete doplňkové služby jako osazení domu, PENB, vyřízení stavebního povolení a další, kontaktujte nás a my Vám rádi se vším zdarma, nezávazně poradíme.

Jde o orientační kalkulaci nákladů na materiál a provedení stavby bez využití, nebo s částečným využitím, odborných/stavebních firem. Přečtěte si více informací o tom, co orientační cena zahrnuje a jaké jsou výhody realizace svépomocí.

Jedná se o orientační kalkulaci nákladů na provedení stavby s využitím realizace odbornými firmami. Přečtěte si, co orientační cena obsahuje a jaké jsou výhody realizace na klíč.

Ceny našich projektů a služeb jsou včetně DPH. Orientační ceny stavby na klíč a svépomocí jsou bez DPH. Ceny služeb a zboží našich partnerů nemusí vždy zahrnovat DPH. U všech cen je však nápověda, zda je cena s nebo bez DPH.

Naší hlavní činnosti je dodávání kvalitní projektové dokumentace. Nabízené domy nestavíme, nicméně jsme schopni vás odkázat na odborné a prověřené firmy, ať už se jedná o práce či materiál. 

Základem je znát místní regulativa. Další požadavky některého z více jak 700 stavebních úřadů v ČR pravděpodobně nebudou vždy stejné. Souhrn a doporučený postup naleznete v našem souhrnném článku Jak získat stavební povolení. Rádi Vám však pomůžeme i s tímto nezbytným krokem a vyřídíme ho za Vás. Pro lepší orientaci v problematice nás navštivte osobně. Rádi Vám nezávazně a zdarma poradíme.

Chceme Vám být co nejblíž. Kromě našich kanceláří v Brně a Praze, jsme také v Třebíči. Adresy všech poboček naleznete zde. Máte dotaz hned teď? Kontaktujte infolinku 236 160 333, nebo zašlete svůj dotaz na gservis@gservis.cz.

Disponujeme sítí vlastních i partnerských kanceláří, kde můžete probrat všechny případné dotazy s našimi projektanty. Ti Vám zároveň rádi poradí i přímo na pozemku. V případě objednávky projektu je konzultace na pozemku zdarma (cena je odečtena po objednávce projektové dokumentace). V opačném případě je tato služba zpoplatněna.

Před konzultací je potřeba znát zejména místní regulativa. Ta zjistíte na stránkách obce nebo místně příslušného stavebního úřadu.

Hlavní věci, ve kterých je potřeba mít jasno, jsou: místní regulativa, rozpočet, požadované dispozice, konstrukční systém a požadovaný způsob vytápění. Dále je třeba ujasnit si, zda budete dům realizovat na klíč, nebo svépomocí, a v neposlední řadě samozřejmě způsob financování.

Pasivní domy jsou domy s nižší energetickou náročností. Zpravidla bývají nákladnější na výstavbu, ale investice se záhy vrací na nižších provozních nákladech na spotřebu energií. Veškeré naše typové projekty pasivních domů jsou připraveny pro žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Program Nová zelená úsporám umožnuje získat část peněz investovaných do pasivního domu zpět. O dotaci se žádá před stavbou domu, ale peníze se vyplácí až po jeho dokončení. Je třeba dům nechat zrealizovat opravdu odborně, aby splnil kritéria při kontrolním měření v rámci řízení o vyplacení dotace.

Zpravidla trvá celkový proces vyřízení minimálně čtyři měsíce.