Financování stavby domu

alternativní textNež se pustíte do celého stavebního procesu, je nutné vyřešit otázku financování stavby. Situace každého stavebníka může být v tomto ohledu odlišná. Záleží, zda již vlastníte nějakou nemovitost, dále zda máte k dispozici pozemek pro stavbu domu, nebo jej teprve budete kupovat a zřizovat si hypotéku na pozemek. 

Možnosti čerpání úvěru či hypotéky na stavbu domu se budou odvíjet také od způsobu výstavby - již na začátku byste měli vědět, zda budete stavět svépomocí, nebo celou stavbu zadáte firmě pro výstavbu na klíč, případně zda budete řešit stavbu dodavatelsky a část prací provedete svépomocí.

Samostatnou kapitolou v otázce financování jsou dotace na projektovou dokumentaci a výstavbu rodinných domů z aktuálních dotačních programů Nová zelená úsporám nebo Dešťovka.

Více o dotacích

V případě, že nemáte dostatek vlastních prostředků, rádi vám v G SERVIS pomůžeme vyřídit hypotéku na stavbu domu, případně hypotéku na pozemek. Kontaktujte nás.

Zajímá vás jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Potřebujete výpočet hypotéky? Nebo máte další dotazy k financování stavby domu? 

Volejte 236 160 333
Zeptejte se