Horku v podkroví zabrání venkovní roleta na střešním okně

Letní vedro je neúprosné a Češi bývají v posledních letech nuceni vypořádat se i s tropickými teplotami. Proto hledají způsoby, jak ochladit své domy a byty. Stále častěji přitom volí venkovní stínicí doplňky, které zabraňují přehřívání. Nedovolí totiž slunečním paprskům proniknout až k oknu a zahřát vzduch v místnosti, takže doma zůstává příjemný chládek.

Pro střešní okna VELUX je k dispozici několik variant účinné ochrany před horkem. Nejjednodušší je venkovní markýza VELUX, z průhledné tkaniny, která propouští dovnitř denní světlo a nenarušuje výhled z okna. Na výběr je s manuálním i dálkovým ovládáním.

V ložnicích a dětských pokojích se výborně uplatní lehká venkovní roleta na solární pohon, která vedle ochrany před horkem zajistí i zatemnění pro nerušený spánek.

Díky solárnímu pohonu nepotřebuje přívod elektřiny, má velmi pohodlné dálkové ovládání s tichým chodem a plynulým polohováním.

Nejkomplexnějším řešením je dálkově ovládaná venkovní roleta z bezúdržbové hliníkové konstrukce. Zajistí maximální ochranu před sluncem, zároveň dokonale zatemní interiér a ochrání okno i před těmi nejnáročnějšími povětrnostními podmínkami. Výborně poslouží také v zimě, kdy zabraňuje únikům tepla přes okno a snižuje výdaje za energie

Ať už si zvolíte kteroukoliv variantu venkovního stínění VELUX, v parných letních dnech si za svoje rozhodnutí určitě poděkujete. V jižních zemích, jako je například Itálie, jsou venkovní rolety naprostým standardem. Při stavbě každého rodinného domu s nimi lidé už automaticky počítají. Naše letní počasí se začíná tomu italskému podobat, proto bychom se mu měli umět přizpůsobit stejně jako Italové.

Vedle horka umí na jaře a v létě znepříjemnit život také pronikavé sluneční paprsky. Pro regulaci denního světla jsou vhodné vnitřní stínicí doplňky, jako jsou rolety nebo žaluzie. Dokáží vytvořit příjemnou atmosféru s jemně rozptýleným světlem, nebo naopak místnost úplně zatemnit. Různé typy vnitřních rolet si můžete pořídit také ve výhodném balíčku společně s venkovní markýzou. Vyřešíte tím jak ochranu před horkem, tak regulaci světla – a ještě ušetříte 15 procent z ceny obou výrobků.

www.velux.cz 

Chraňte své podkroví před horkem

Zajistěte si na léto příjemný chládek s venkovním stíněním střešních oken VELUX. Problém s přehříváním vám elegantně vyřeší lehká venkovní roleta na solární pohon, která nepotřebuje přívod elektřiny a snadno ji instalujete i na starší střešní okno. Na výběr jsou i jiná řešení od nejjednodušší manuálně ovládané venkovní markýzy z průsvitné tkaniny až po robustní venkovní roletu z bezúdržbové hliníkové konstrukce, která bude tepelně izolovat i v zimě a šetřit výdaje za energie. 

Venkovní roleta VELUX zařídí příjemný chládek 

Ideálním řešením pro ochranu před letním horkem jsou venkovní rolety na střešní okna. Zadrží sluneční paprsky ještě dřív, než se dostanou k okenním tabulím, a zabrání tak přehřátí interiéru. Venkovní rolety s komfortním dálkovým ovládáním lze stahovat a vytahovat třeba přes mobilní aplikaci. Věděli jste, že lehká venkovní roleta na solární pohon nepotřebuje přívod elektřiny a snadno se instaluje i na starší střešní okno? Navíc nejen ochrání před horkem, ale zajistí i zatemnění pro nerušený spánek. 

 Více informací


VELUX ČESKÁ REPUBLIKA, S.R.O.
Společnost VELUX dodává různé typy střešních oken, světlovody, rolety, žaluzie, montážní doplňky a ovládací systémy včetně solárních.