Venkovní stínění VELUX: Tři úrovně ochrany před horkem a ještě něco navíc

Zdravým trendem současnosti jsou velké prosklené plochy, kterými si domů pouštíme přirozené denní světlo. Ani v podkroví se nemusíme bát velkých střešních oken, která prosvětlí interiér až do hloubky dispozice. V zimě díky nim není třeba přes den používat umělé osvětlení a solární zisky navíc snižují náklady na topení. V létě je naopak důležité myslet na kvalitní stínění, a to z obou stran střešních oken. Zatímco venkovní rolety a markýzy VELUX zachytí většinu tepla ze slunečního záření, vnitřní rolety a žaluzie regulují množství světla v místnosti.

V kategorii venkovního stínění nabízí VELUX tři varianty lišící se funkčností. Komplexním řešením je robustní venkovní roleta VELUX z bezúdržbové hliníkové konstrukce, která odolá i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Venkovní roleta zajišťuje maximální ochranu před sluncem a dokáže dokonale zatemnit interiér. Naopak základním řešením je předokenní markýza VELUX z průhledné síťoviny, která účinně brání přehřátí interiéru a zároveň umožňuje výhled. A zlatou střední cestou je lehká venkovní roleta na solární pohon VELUX SSS.

Venkovní roleta VELUX je všestrannou ochranou pro všechna roční období

Venkovní rolety VELUX jsou vyrobeny z velmi odolného lakovaného hliníku v tmavě šedém provedení (standard), případně ve světle šedé nebo tmavě šedé poměděné barvě. Mohou být solárně napájené nebo s elektrickým pohonem. Poskytují tepelněizolační ochranu ve všech ročních obdobích, v létě zamezují přehřátí interiéru a v zimě snižují úniky tepla. Umožňují zcela zatemnit místnost a chrání střešní okno při špatném počasí, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytují skutečné soukromí. Bezúdržbová hliníková konstrukce venkovní rolety VELUX odolává těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám a pomáhá chránit okno i před vloupáním.

Lehká venkovní roleta VELUX zatemní a udrží příjemné klima

Lehká venkovní roleta VELUX (pouze) na solární pohon v sobě spojuje schopnost účinně zatemnit místnost a udržet v interiéru příjemné klima. Navíc jde o cenově výhodné řešení – katalogová cena pro nejběžnější velikost střešního okna je 7990 Kč vč. DPH. Je vyrobena z pevné polyesterové tkaniny potažené PVC a vyztužené hliníkovými lamelami. Tkanina nepropouští světlo, je odolná vůči UV záření a nepodléhá degradaci materiálu. Současně lehká venkovní roleta VELUX pomáhá tlumit hluk z deště. Její motor je poháněn energií ze slunce, takže roletu snadno namontujete i na starší okna VELUX bez nutnosti složitě přivádět elektřinu. Dobíjení funguje na bázi denního světla, tedy nezávisle na intenzitě slunečního záření. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 200 operací. 

Venkovní markýza VELUX propustí jen světlo, nikoli teplo ze slunce

Venkovní markýza VELUX z průsvitné tkaniny odrazí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na sklo střešního okna, takže dokáže citelně snížit teplotu v interiéru a odstíní i sluníčko. Zároveň však ponechá výhled ven a propouští dovnitř světlo. Markýzy VELUX jsou vyrobeny ze síťoviny ze 100% polyesteru, který odolává vlivům počasí a zaručuje dlouhodobou životnost. Markýzy jsou dostupné s manuálním i dálkovým ovládáním na elektrický nebo solární pohon.

VELUX Touch: Venkovní stínění i střešní okna ovládnete dotykem

K  pohodlnému dálkovému ovládání budete moci nově využít VELUX Touch, což je komfortní způsob řízení vnitřního a venkovního stínění i všech střešních oken na elektrický a solární pohon. Od obyčejného dálkového ovládání se liší možností mít pod kontrolou ne jeden výrobek nebo skupinu stejných výrobků, ale všechny dálkově ovládané výrobky VELUX v celém domě. Když se do střešních oken opře slunce, zastíníte je všechna najednou jediným dotekem. Když je potřeba vyvětrat, stačí klepnout na časovač ventilace a otevřít střešní okna s tím, že se po 15 minutách sama automaticky zavřou. Samozřejmostí je možnost polohování oken i stínění (6 úrovní zastínění), v případě deště se bez nutnosti vaší součinnosti otevřená okna automaticky nastaví jen do polohy ventilace. Oproti aplikaci (VELUX App Control) či automatickému systému (VELUX ACTIVE with Netatmo) se VELUX Touch obejde bez chytrých mobilních telefonů i wifi, takže se uplatní i v chalupě na konci světa. Navíc se velmi snadno instaluje a má intuitivní ovládání, které si rychle osvojíte.

Více informací

Ať už si vyberete kterékoliv venkovní stínění VELUX s dálkovým ovládáním, vždycky si můžete být jistí, že domů získáte komfortní a spolehlivé řešení. VELUX svým výrobkům věří natolik, že jim nově prodloužil záruku na 5 let.

Chraňte své podkroví před horkem

Zajistěte si na léto příjemný chládek s venkovním stíněním střešních oken VELUX. Problém s přehříváním vám elegantně vyřeší lehká venkovní roleta na solární pohon, která nepotřebuje přívod elektřiny a snadno ji instalujete i na starší střešní okno. Na výběr jsou i jiná řešení od nejjednodušší manuálně ovládané venkovní markýzy z průsvitné tkaniny až po robustní venkovní roletu z bezúdržbové hliníkové konstrukce, která bude tepelně izolovat i v zimě a šetřit výdaje za energie. 

Více informací


VELUX ČESKÁ REPUBLIKA, S.R.O.
Společnost VELUX dodává různé typy střešních oken, světlovody, rolety, žaluzie, montážní doplňky a ovládací systémy včetně solárních.