SAINT-GOBAIN FÓRUM ONLINE – KRIZE BYDLENÍ | Bude v Česku kde bydlet? Pozvánka na online konferenci

 

V úterý 23. 2. 2021 od 10:00 hod. vás zveme na online konferenci Saint-Gobain Fórum.

Téma: Krize bydlení - Bude v Česku kde bydlet?

V Česku chybí byty. Jen v Praze jde zhruba o 20 tisíc, v Brně je to pak podobné a povolování nových staveb nijak nezrychluje, ba naopak. Tyto problémy se pak logicky projeví na cenách nemovitostí, které jen v metropoli stouply u rezidenčního bydlení za posledních 5 let skoro na dvojnásobek. Další krajská města na tom nejsou o moc lépe. Co může aktuální situaci změnit? Má Česko vůbec nějakou koncepci bydlení? A jakou roli by v ní mělo sehrát tzv. družstevní nebo nájemní bydlení? Na to se zeptáme na dalším Saint-Gobain Fóru 2021.

Diskutovat budeme o plánované koncepci bydlení, dostupném bydlení v Praze, výhodách i nevýhodách družstevního bydlení, výhledu developerů a zprostředkujeme i názor zástupce realitního trhu.

Vysíláním pro architekty, projektanty a další profesionály z oboru stavebnictví vás provede uznávaná moderátorka a novinářka Michala Hergetová.

Pozvání na akci přijali:

Jana Hanzlíková – náměstkyně pro řízení sekce bydlení a sociálního začleňování, MMR
Hana Kordová - Marvanová – radní hlavního města Prahy
Lukáš Kovanda – hlavní ekonom Trinity Bank
Tomáš Kadeřábek – ředitel Asociace developerů
Miloš Hutník – divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ

V reportážích dále vystoupí hosté – Jan Hrubý, generální ředitel společnosti RE/MAX ČR, a Martin Hanák – ředitel sekce metodiky Svazu českých a moravských bytových družstev. Ke sledování vás zve výrobce stavebních materiálů, společnost Saint-Gobain a její divize Weber. Diskutovat můžete i vy v online chatu.

Bližší informace naleznete ve video pozvánce: