Napsali o nás: Rozhovor s projektovou kanceláří G SERVIS

Na portále www.akoupelnyatopeni.cz s námi vyšel rozhovor o našich službách, našich domech a o tom co chystáme v nejbližší době. Přečíst si ho můžete i tady u nás:

Ke stolu jsme si pozvali paní Zuskovou s projekční kanceláře G Servis, kteří se specializují na katalogové projekty rodinných domů. Bavili jsme se o tom, pro koho je hotový projekt vhodný, jaké to má výhody a nevýhody. Dozvíte se také, na jaký pozemek se katalogový dům hodí či kolik to asi stojí nebo co aktuálně mezi stavebníky letí.

Paní Zusková, mohla byste se čtenářům představit G SERVIS? 

G SERVIS CZ je ryze česká projektová kancelář, která na českém trhu působí více jak 20 let. Máme ve svém portfoliu největší nabídku katalogových projektů na našem trhu a vyprojektujeme stovky projektů pro naše zákazníky každý rok.

Jaké jsou výhody hotových projektů u rodinných domů?

Pokud si zákazník vybere katalogový dům, jeho nespornou výhodou je, že byl opakovaně projektován a k zákazníkovi se tudíž dostává odladěný, dalo by se říct dokonalý projekt. Díky spolupráci s předními výrobci stavebních materiálů a technologií v našich projektech počítáme i s nejnovějšími trendy ve stavebnictví a zákazníci tak dostanou to nejkvalitnější, co v oblasti projektování rodinných domů mohou obdržet.

Současně také projektujeme tzv. individuální projekty (dům, naprojektovaný přesně podle přání zákazníka), které svojí kvalitou rozhodně nezaostávají za našimi domy katalogovými. V našem týmu 16 projektantů jsou odborníci, kteří se projektování domů věnují řadu let.

Kompaktní rodinný dům Venta s dispozicí 3+1 má oddělené WC od koupelny, ve které se nachází jak vana, tak sprchový kout. Zdroj: GSERVIS CZ

Co bych si měl rozmyslet, abych se dokázal rozhodnout, jaký projekt typového domu je pro mě nejvhodnější? Poradíte klientovi, který k vám přijde?

Záleží především na vašem pozemku, to je asi to hlavní, co určuje, který dům byste si měl vybrat. Každý pozemek má svá omezení a platí na něj regulativa dané místním stavebním úřadem. Na některých pozemcích například nesmíte postavit patrový dům, nebo naopak bungalov. Typů regulativ je mnoho a každý stavební úřad vám je na požádání sdělí. Je dobré tedy nad tímto přemýšlet ještě před koupí pozemku. Vřele doporučujeme každému zákazníkovi navštívit naše konzultační kanceláře, které máme v Praze, Brně, Třebíči a Ostravě, kde se mu bude věnovat náš odborný konzultant a na základě požadavků zákazníka mu pomůže vybrat nejvhodnější dům. Naše konzultace jsou nezávazné a bezplatné a osobní rozhovor s projektantem je při tak velkém životním kroku, kterým stavba domu bezesporu je, důležitou fází.

Co když mám svažitý pozemek, je pro mě typový dům vhodný?

Samozřejmě většinu našich domů lze přizpůsobit i pro svažitý pozemek. Je ale nutné udělat některé změny v projektové dokumentaci.

Mohu si jako zákazník projekt přizpůsobit? Co je možné upravit – mohu zasahovat do příček, velikosti místnosti?

Naše projekty upravujeme pro potřeby zákazníků velice často. Dalo by se říct v 90% případů. Jsme schopni upravit dům dle jakýchkoliv požadavků zákazníka. Pokud jsou již ale změny obrovské, vyplatí se i z finančního hlediska vyprojektovat dům úplně nový, přesně podle požadavků zákazníka. Před samotným projektováním vždy samozřejmě vytvoříme zákazníkovi cenovou nabídku, na kolik ho změny v projektové dokumentaci vyjdou.

Moderní bungalov Mius s dispozicí 4+1. Zdroj: G SERVIS CZ

Kolik je možné ušetřit při volbě hotového projektu?

V případě, že si zákazník vybere katalogový typový projekt bez jakýchkoliv úprav, cena takového projektu začíná již na 29.990 Kč. Mezi našimi zákazníky jsou ale v oblibě výhodné balíčky projektové dokumentace, ve kterých jim dodáváme další dokumenty potřebné k vyřízení stavebního povolení. Mezi tyto dokumenty patří projekt osazení domu na pozemek a průkaz energetické náročnosti budovy. Cena balíčku v tom případě začíná na 40.970 Kč. Takzvané individuální projekty na míru jsou samozřejmě dražší, vzhledem k tomu, že se kreslí přesně podle představ zákazníka.

Jaké domy aktuálně patří k nejoblíbenějším?

V několika posledních letech pozorujeme, že největší zájem je o rodinné domy typu bungalov. Přízemní domy jsou sice náročnější na zastavěnou plochu pozemku, ale na druhou stranu zákazníkům odpadají starosti typu: Jak budu chodit po schodech do patra až budu starý?

Jaké trendy pozorujete do budoucna?

Vzhledem k tomu, že se věnujeme i projekci pasivních domů a domů vhodných pro různé dotace z programu Nová zelená úsporám a také nás i stavebníky tlačí zpřísňování legislativy v oblasti energetiky rodinných domů, vidíme budoucnost v domech, které jsou energeticky úsporné a v podstatě energeticky samostatné.

Naši čtenáři u nás nakupují koupelnové vybavení. Jak vnímáte koupelnu? Roste její význam v interiéru?

Při projektování a navrhování domů se samozřejmě díváme na koupelnu jako na důležitou součást domu. Pokud stavebník potřebuje ušetřit prostor v domě, projektujeme pro něj koupelnu spojenou s WC. Toto řešení má ale přibližně stejně příznivců jako odpůrců. Hygieničtější a praktičtější je spíše řešení samostatného WC mimo koupelnu. Pro zákazníky, kteří plánují postavit větší dům řešíme požadavky jako je samostatná koupelna u rodičovské ložnice, či koupelna pouze pro děti. Vzhledem k tomu, že v současnosti je skoro v každém domě technická místnost, ve které je místo pro kotel, pračku či sušičku, „nehyzdí“ již tyto předměty většinu koupelen a koupelna se tak stává příjemným, designovým prostorem, určeným pouze k očistě a relaxaci.

Koupelnu v rodinném domě Maryon 5S navrhli architekti společnosti G SERVIS CZ ve venkovském stylu. Zdroj: G SERVIS CZ

Na čem momentálně pracujete? Chystáte nějaké novinky?

Tak jako každý rok připravujeme novinky rodinných domů. Tento rok jich máme připravených dokonce 18 a na konci února je vypustíme do světa v našem novém katalogu novinek a také na náš web www.gservis.cz. Ten po dlouhé době také získá na jaře nový kabát a my se těšíme, že budeme moci našim zákazníkům nabídnout moderní intuitivní web, responzivní pro mobilní zařízení.

Zdroj článku: www.akoupelnyatopeni.cz