Zehnder ComfoClime – dochlazování a dohřev čerstvého vzduchu

Klimatický modul Zehnder ComfoClime díky dochlazování nebo dohřevu vzduchu zabezpečuje společně s komfortní větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Q v rodinném domě trvale čerstvý čistý vzduch s optimalizovanou teplotou. Tento integrovaný klimatický systém větrání zároveň přispívá k získání lepší kategorie PENB – průkazu energetické náročnosti budovy.

Ať už jde o moderní individuálně stavěný nebo montovaný rodinný dům, jsou stále žádanější větrací systémy s rekuperací tepla s dodatečnou úpravou vzduchu – jeho dochlazováním a dohřevem.

Promyšlená kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a modulu na bázi tepelného invertorového čerpadla vzduch/vzduch Zehnder ComfoClime splňuje nejen nejvyšší standardy kvality a energetické účinnosti, ale zajišťuje vysokou úroveň zdravého bydlení a pohodlí v celém domě či bytě.

Temperování vzduchu v každém ročním období
Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime zabraňuje přehřívání interiéru v horkých letních dnech a automaticky zajišťuje jeho optimální temperování. V zimě navíc dokáže ohřát přiváděný vzduch na konstantní příjemnou teplotu a zajistit tak vysoký komfort po celý rok.

Využívá k tomu 100% čerstvý vzduch, na rozdíl od klimatizačních jednotek, které jsou zpravidla založeny na cirkulaci vzduchu. Díky nepřetržité dodávce čerstvého vzduchu zůstává hladina CO2 na nízké úrovni a vnitřní prostředí je tak zdravé a příjemné.

Snadná a flexibilní instalace
Zehnder ComfoClime umožňuje snadnou a flexibilní montáž přímo na větrací jednotku Zehnder ComfoAir Q. Vedle toho lze díky čtyřem otočným kolenům o 45 stupňů každé vzduchové hrdlo individuálně natočit a připojit k rozvodům vzduchu. Levé a pravé provedení modulu, nastavitelné dle orientace větrací jednotky, nabízí ještě větší volnost při plánování.

Zprovoznění a ovládání

  • Modul Zehnder ComfoClime se dodává připravený k okamžitému zapojení a použití formou Plug & Play. Díky důmyslné konstrukci s důrazem na přístupnost komponent je také dobře servisovatelný a udržovatelný, ovládá se pouze z přední strany.
  • Vestavěné wifi připojení zprostředkovává přímé ovládání telefonem nebo tabletem pomocí aplikace Zehnder ComfoControl. Vedle toho lze jednotku integrovat do systému inteligentní domácnosti prostřednictvím KNX či jiných protokolů.

Méně energie a automaticky větší komfort bydlení
Klimatická nadstavba Zehnder ComfoClime pracuje modulačně. Zařízení s invertorovou technologií odebírá pouze tolik energie, kolik je skutečně nutné k dosažení požadované teploty. To se provádí automaticky a plynule nastavováním rychlosti kompresoru. Použité chladivo R32 přivádí tepelnou energii efektivně a ekologicky. Průkopnická technologie nabízí maximální komfort při minimální spotřebě energie.

Výhody pro koncové zákazníky:

  •  Komfortní teplota přizpůsobená aktuálním potřebám: příjemně chladné místnosti v létě, dohřev vzduchu v zimě
  • Velmi tichý provoz
  • Přímé ovládání aplikací pomocí integrovaného wifi připojení
  • Není potřeba dalších prvků vně objektu, bez chladivového potrubí
  • Možnost dodatečné instalace

Význam řízeného větrání s rekuperací tepla roste
Od začátku roku 2022 platí nové energetické požadavky na novostavby a větší rekonstrukce. Instalace systému větrání s rekuperací tepla Zehnder představuje velmi silný prostředek ke splnění nároků zpřísněných předpisů a v době rostoucích cen energií vede k úspoře nákladů. Klimatická jednotka Zehnder ComfoClime společně se Zehnder ComfoAir Q přispívá k zabezpečení vyššího komfortu v rodinném domě a zisku lepší kategorie PENB (průkazu energetické náročnosti budovy).

Více informací k Zehnder ComfoClime 36

Poptejte řešení větrání s rekuperací tepla Zehnder, připravíme vám nabídku na míru.


Profil společnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3.500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.